Bez kategorii
Like

“Warmia” S.A. sprzedana

04/01/2013
364 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło umowę o prywatyzacji spółki odzieżowej Warmia S.A. w Kętrzynie. Inwestorem, który kupił 85 proc. akcji spółki za 6,8 mln zł, został Walerian Pichnowski.

0


 Biznesmen Pichnowski zlikwidował do tej pory wszystkie wykupione przez siebie przedsiębiorstwa – ale tym razem na pewno będzie inaczej, jak zapewnia nas resort.Firma odzieżowa Warmia, szyjąca męskie i damskie kurtki oraz płaszcze, istnieje od ponad 50 lat. Większość 700-osobowej załogi stanowią kobiety.Przewodnicząca Związków Zawodowych Pracowników Warmia S.A. w Kętrzynie Helena Danielak powiedziała, że kupno przez Pichnowskiego większości akcji zakładu budzi obawy pracowników. – Boimy się o miejsca pracy. W tym regionie jest ciężko o zatrudnienie z uwagi na wysokie bezrobocie, a większość załogi stanowią samotne kobiety albo takie, które są jedynymi żywicielami swych rodzin – podkreśliła. Dodała, że pracownicy nie są przeciwko prywatyzacji, ale – jak zaznaczyła – ich sprzeciw budzi osoba inwestora. – Doprowadził on w poprzednich latach do likwidacji czterech zakładów odzieżowych w Polsce, przez co pracę straciło tysiąc pracowników – powiedziała.W piśmie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej (PAP) związkowcy wymieniają, że chodzi o Danę S.A. w Szczecinie, Rawi Sp. z o.o. w Rawiczu, Tiziana Moda Sp. z o.o. w Rawiczu i Moda Top Sp. z o.o. w Rawiczu. “Powielany schemat działania pana Pichnowskiego daje podstawy sądzić, że również Warmia podzieli los tych likwidowanych firm” – napisali związkowcy.Mimo obaw związkowcy nie będą podejmować żadnych akcji strajkowych.IK, PAP
http://naszdziennik.plNie jest tak, że prywatni inwestorzy wykupują – chyba z litości i dobrego serca, ha ha ha!  – firmy, do których trzeba dokładać. Tak twierdzić mogą tylko zidiociali liberałowie. Spółka Warmia S.A. dobrze prosperowała i przynosiła dochody skarbowi państwa.
Biznesmen Pichnowski mieszka w Niemczech. Żadna z kilku kupionych wcześniej przez niego firm już nie istnieje.Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski, który został poinformowany przez związkowców o nowym kupcu, zwrócił się do resortu z prośbą o wstrzymanie prywatyzacji kętrzyńskiej spółki w celu zmiany inwestora. Bezskutecznie.Dla wyjaśnienia – w gminie Kętrzyn gdzie mieszczą się zakłady “Warmia” wybory parlamentarne w 2011 roku bezapelacyjnie wygrała Platforma Obywatelska uzyskując 46,63% ważnych głosów.Admin. za: http://marucha.wordpress.com/2013/01/04/warmia-s-a-sprzedana/ Jak widać protektor naszego wejścia do USSE nie jest w stanie powstrzymac się od "walki z bezrobociem". Jesli ktokolwiek miał jakieś wątpliwości co do celów tego rządu, to już teraz nie powinien, no chyba że jest idiotą.

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758