SPOŁECZEŃSTWO
Like

Walczmy wspólnie o przyszłość Wiktorii Pykało – pomagamy dbv pl

09/08/2012
1382 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Walczmy wspólnie o przyszłość Wiktorii Pykało – pomagamy dbv pl

Wiktoria zmaga się z Mózgowym porażeniem dziecięcym. Ma niedowład lewostronny i krótsze kończyny oraz Niedosłuch obustronny. Aby mogla być w przyszłości zdrowia i sprawna potrzebne są środki finansowe na dalszą i ciężką rehabilitacje. Pomożesz?

0


Wiktoria zmaga się z Mózgowym porażeniem dziecięcym. Ma niedowład lewostronny i krótsze kończyny oraz Niedosłuch obustronny. Aby mogla być w przyszłości zdrowia i sprawna potrzebne są środki finansowe na dalszą i ciężką rehabilitacje. Pomożesz?


Zwracam się do Ciebie z gorącą i jednocześnie serdeczną prośbą o pomoc
w uzbieraniu środków pieniężnych na leczenie
oraz rehabilitację Wiktorii Pykało

 

Wiktoria urodziła się 21 listopada 2008 roku. Jest wcześniakiem.  Pojawiła się na świecie dwa miesiące przed wyznaczonym terminem. Z powodu uogólnionego obrzęku, niedotlenienia i znajdujących się guzów w jamie brzusznej, operowana była wielokrotnie,  z powodu płodowego skrętu jelit.  Niestety część z nich została wycięta, a w Jej krótkim życiu pojawiło się wiele komplikacji – spadek odporności a co z tym związane, stała się bardziej podatna na wszelkie choroby dróg oddechowych – średnio jedno zapalenie płuc miesięcznie. Wiktoria wymaga diety bez mlecznej, bez jajecznej, bezglutenowej.

 

Przebyta sepsa spowodowała, Niedosłuch obustronny, krótsze kończyny z lewej strony (rączka i nóżka 1 cm, stopa 0,5). Wada ta wraz ze wzrostem dziecka może się powiększać i to dosyć szybko. Wiktoria pomimo swojego wieku, nie mówi wyraźnie jak jej rówieśnicy, ma wiotkość krtani. W tym roku, po przeszło trzech latach od urodzenia, lekarze postawili diagnozę – Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) i niedowład lewostronny.

 

Od urodzenia dziecko jest intensywnie rehabilitowane. Jest pod opieką wielu specjalistów. Dzięki temu poczyniła spore postępy w rozwoju. Większość terapii, w jakich bierze udział jest płatna, co skutecznie uszczupla rodzinny budżet domowy.

 

Nadal wymaga stałej opieki lekarzy specjalistów, neurologa, gastrologa, ortopeda, laryngologa, alergologa i pulmonologa oraz intensywnej rehabilitacji nerologopedycznej, niestety ta refundowana przez NFZ odbywa się zbyt rzadko.

 

Do tej pory rodzina starała się zrobić wszystko, by zapewnić swojej córce jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju bo w myśl opinii lekarskich Wiktoria ma szansę. Jednakże dalsze leczenie i rehabilitacja wymagają sporych nakładów pieniężnych.

 

Dla przykładu koszt 2-tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego, na którym to dzięki zwiększonej intensywności ćwiczeń osiąga się najlepsze efekty rehabilitacji, to koszt zbliżony 5.000 zł. (Koszt pobytu i rehabilitacji dla jednego dziecka). Wskazane jest brać udział w 3 lub 4 turnusach rocznie.

Sytuacja finansowa rodziny od momentu przyjścia na świat Wiktorii pogorszyła się.
Nie stać rodzinę na kontynuowanie podjętej „walki”
o zdrowie i sprawność swojego dziecka. Dlatego zwracam się
do Ciebie z prośbą o wsparcie i Dar Serca

 

Numer konta w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”,
na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:
pomagamy.dbv.pl/…661

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758