BIZNES
Like

Wadowice: burmistrz powierzył gminny majątek bankrutowi

03/10/2017
1821 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Wadowice: burmistrz powierzył gminny majątek bankrutowi

Informacja, zamieszczona poniżej, szeroko kolportowana przez tzw. totalitarną opozycję miała wykazać, że tzw. reforma Ziobry służy jedynie powstawaniu nowych patologii w wymiarze sprawiedliwości.

0


Poniedziałkowa Gazeta Prawna:

 

Stanowisko dyrektora sądu minister sprawiedliwości powierzył osobie, wobec której ogłoszono upadłość konsumencką. To kompromitacja – twierdzą sędziowie.

 

Sytuacja miała miejsce w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Decyzją ministra na dyrektora tej jednostki 19 czerwca br. został powołany Tomasz Żukiewicz. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kilka miesięcy wcześniej Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze ogłosił wobec niego upadłość konsumencką (sygn. akt V GU 18/17).

 

– Mamy więc do czynienia z sytuacją, kiedy to dyrektorem sądu, który ma pieczę nad państwowym majątkiem liczonym w milionach złotych, zostaje osoba, która okazała się niezdolna do utrzymania w ryzach własnego domowego budżetu. Jedyne słowo, jakie mi w związku z tym przychodzi do głowy, to kompromitacja – ocenia Sławomir Pałka, sędzia Sądu Rejonowego w Oławie, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

 

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1074825,ziobro-wybor-dyrektorow-sadow.html

 

 

Tymczasem w niektórych samorządach bankrut zawiadujący mieniem to normalność.

 

Wadowice, rządzone od słynnych wyborów samorządowych 2014 roku, kiedy to spora grupa wyborców okazała się „nie rozumieć” zasad, w efekcie czego mieliśmy ilość głosów nieważnych nieznaną żadnemu innemu krajowi Unii po 1945 roku, przez dr nauk prawnych Mateusza Klinowskiego, również zawierzyły bankrutowi.

.

Klinowski na swoim blogu

.

Ten bankrut to radny powiatowy, a jak wierzyć lokalnemu portalowi Wadowice24, również przyjaciel pana doktora Klinowskiego, niejaki Paweł Koper.

 

Paweł Koper będzie nowym wiceprezesem spółki EKO w Choczni, w której gmina Wadowice posiada 49 procent udziałów. Na tym stanowisku zastąpi Lesława Makucha. To decyzja jego przyjaciela burmistrza Wadowic Matusza Klinowskiego.

.

W poniedziałek (8.06) walne zgromadzenie wspólników spółki, czyli przedstawiciel gminy oraz spółki Empol, która jest większościowym udziałowcem, dokonało wyboru nowego zarządu Eko. Prezesem Eko będzie Marcin Maurer nominowany przez Empol.

.

Umowa spółki zakłada, że prezesa powołuje większościowy udziałowiec, a wiceprezesa gmina Wadowice, w tym przypadku reprezentowana przez burmistrza. Spółka EKO zajmuje się odbiorem i przetwarzaniem odpadów komunalnych, zarządza również wysypiskiem śmieci w Choczni.

.

Przypomnijmy, kilka miesięcy wcześniej burmistrz Mateusz Klinowski powołał sam siebie na członka Rady Nadzorczej spółki EKO. Funkcja wiceprezesa EKO jest już kolejnym stanowiskiem, które Paweł Koper zawdzięcza Klinowskiemu. Wcześniej burmistrz powołał go do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a także zatrudnił go bez konkursu w charakterze pomocy administracyjnej w Urzędzie Miasta.

.

Paweł Koper jest też radnym powiatowym, wygrał jesienne wybory w gminie Wadowice z listy Mieszkańcy Razem. W przeszłości Paweł Koper prowadził prywatny biznes, handlował chemią gospodarczą, a także alkoholem. Ten biznes zakończył się jednak dla niego bankructwem. On sam uważa, że popadł w tarapaty finansowe z powodu decyzji urzędników gminnych. Już po wygranych przez Klinowskiego wyborach Koper zażądał od gminy Wadowice wypłaty 3,7 mln złotych tytułem odszkodowania za utracone dochody.

.

W kampanii wyborczej Mateusz Klinowski zapewniał, że skończy z układami.

.

https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/2100-burmistrz-znalazl-nowa-fuche-dla-pawla-kopra-bedzie-wiceprezesem-spolki/2100-burmistrz-znalazl-nowa-fuche-dla-pawla-kopra-bedzie-wiceprezesem-spolki.html

.

Paweł Koper, radny powiatowy, zgłaszający pretensje do Wadowic o prawie 4 miliony złotych.

.

Koper i Klinowski fot. Marcin Płaszczyca

.

Jednocześnie wchodzi w skład zarządu spółki dysponującej gminnym wysypiskiem śmieci. Spółki, której kapitał zakładowy wynosi 11.800.000,- zł!

Jest jej wiceprezesem.

 

Ale…

 

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych, podaje do publicznej wiadomości, że postanowieniem z dnia 12 stycznia 2017 r., sygn. akt (VIII GU 605/16), ogłoszono upadłość dłużnika Pawła Kopra (PESEL (informacja ukryta) ), zamieszkałego pod adresem: (informacja ukryta), 34-100 Wadowice, jako osoby fizycznej.

 

https://www.imsig.pl/szukaj/sygnatura,VIII_GU_605/16

 

 

To w żaden sposób nie wpłynęło na zmianę wpisów w KRS.

 

Bankrut Paweł Koper jest nadal wiceprezesem firmy komunalnej, bez działalności której Wadowice w ciągu kilku (nastu?) dni zamienią się w cuchnące wysypisko śmieci.

 

Jeśli więc powierzenie stanowiska dyrektora Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze osobie, wobec której orzeczono wcześniej upadłość konsumencką, która to w zamierzeniu ma przywrócić obywatela do pełni praw należnych w demokratycznym społeczeństwie, nazywane jest kompromitacją, to czym jest powierzenie majątku gminnego w ręce osoby, która w chwili powołania na stanowisko jest dłużnikiem, i to na wielką skalę?

 

Kompromitacją Klinowskiego?

.

Kompromitacją Rady Miejskiej Wadowic, bo, jak mniemam, Klinowski nie jest całkowitym despotą i teoretycznie ktoś mógłby się sprzeciwić takiej nonszalancji w traktowaniu mienia.

 

Gazeta Bankowa zastanawia się, jak to możliwe, że człowiek, który okazał się niezdolny do utrzymania w ryzach własnego domowego budżetu, może zostać dyrektorem sądu.

 

My pytamy, jak to jest możliwe, że osoba, wobec której nie orzeczono upadłości, a mimo to jest zadłużona dwadzieścia siedem razy bardziej niż wszyscy jego wyborcy razem, trafiła do zarządu spółki dysponującej strategicznym z punktu widzenia gminy mieniem?

 

To oczywista kompromitacja Klinowskiego.

 

I całego wadowickiego samorządu za jednym zamachem.

 

 

Tymczasem Klinowski „robi sobie popularność” zamieszczając fotki z lewicowym kandydatem na prezydenta RP, burmistrzem Słupska Robertem Biedroniem.

.

Klinowski i Biedroń za salon24

.

A także z posłami totalitarnej oPOzycji.

.

Klinowski, lubnauer i Biedroń za sądeczczanin

.

Tymczasem bankrut Paweł Koper realizuje realpolitik wadowickiego samorządowca.

 

 

 

3.10 2017

foto: Klinowski- blog, Wadowice24, internet

.

.

.

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758