Artykuły redakcyjne
Like

W wolnym kraju…

21/06/2014
591 Wyświetlenia
11 Komentarze
1 minut czytania
W wolnym kraju…

FOZZ, Żemek, Okrągły Stół, ART-B, Bagsik, NFI, Bezpieczna Kasa Oszczędności, afera alkoholowa, afera paliwowa, Grobelny, Rywin, Pruszków, Wołomin, Czesław Kiszczak, Papała, Olewnik, Masa, Perszing, Soros, Sachs, Balcerowicz, afera hazardowa, Chlebowski, Baranina, Olewnik, Franiewski, Sekuła, Smoleńsk, Casa w Mirosławcu, Sienkiewicz, Belka, afera taśmowa, grupa trzymająca władzę, Wojciech Jaruzelski, Czarzasty, Jakubowska, afera PZU, Wieczerzak, Amber Gold, Orlengate, Wejchert, Kulczyk, Ałganow, willa Kwaśniewskich, majątek po PZPR, kasjer lewicy, akta Bolka, Peter Vogel vel Piotr Filipczyński, afera węglowa, śląska Alexis, Blida, Drzewiecki, moskiewska pożyczka, afera rublowa, afera zbożowa, Galicyjski Trust Kapitałowo-Inwestycyjny, Warszawska Grupa Inwestycyjna, Trójkąt Buchacza,

0


Emil Wąsacz, Kwiatkowski Krauzemu, Kaczmarek Lepperowi, afera gruntowa, Jaromir Netzel, afera mostowa, afera starachowicka, Sobotka, Długosz, ekstradycja Mazura, Laboratorium Frakcjonowania Osocza, Beata Sawicka, seksafera w Samoobronie, Olin, Józef Oleksy, Glimar-Gorlice, Sopot Karnowskiego, Nowak, Parafianowicz, wakacje z agentem, afera 100 sekund na GPW, autostrady, bankructwa, Pendolino, Pierwszy Komercyjny Bank w Lublinie, David Bogatin, afera Skyline, Interbrok, Aleksander Gawronik, sieć kantorów,  ITI, Polsat, Solorz, Walter, Piotr Osuch, Stadion Narodowy, Colloseum, samobójstwo Leppera, NIE, Urban, afera Banku Staropolskiego, Piotr Bykowski, „Gazeta Wyborcza”, afera marszałkowa, Bronisław Komorowski, WSI, szafa Lesiaka, informatyzacja ZUS, informatyzacja w cyfryzacji, zamówienia publiczne w Ministerstwie Sprawiedliwości, afera w Ministerstwie Finansów, Jacek Dębski, Halina G. „Inka”, Cimoszewicz, Miodowicz, komisje śledcze, Marek Dochnal, seryjny samobójca, oscylator, Telegraf, komisja Rokity, prywatyzacja, cukier, cement, stocznie, Janusz Lewandowski, Zakłady Papiernicze Kwidzyń, Jan Krzysztof Bielecki, projekt Chopin PKO S.A., Kuna i Żagiel, Eureko, Miliarder Pniewy, Polskie Huty Stali, olimpiada w Krakowie, dług publiczny, OFE, wiek emerytalny, Jerzy Miller, Naczelna Prokuratura Wojskowa, Krzysztof Parulski, Mieczysław Wachowski, Waldemar Pawlak, nocna zmiana, Grzegorz Schetyna, Ryszard Sobiesiak, Agora, Petelicki, Janicki, Możejki, gazoport Świnoujście, Animex, Turowski, Palikot, Paweł Piskorski, Orzeł Może, Sawicki, Śmietanko, Żelichowski, dopalacze, Jerzy Owsiak i WOŚP, Donald Tusk…

… i tylko 25 lat wolności… z nadzieją patrząc w przyszłość…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar 25 lat a wlasciwie 35 wystarczy

  ze tylkow kraju zniewolonym jest mozliwe
  to co sie dzieje od lat juz 35
  czyli wlasciwie zycia jednego pokolenia

  Jeszcze ten łańcuch duszącej niewoli
  Nie zatamował męskiego oddechu,
  Jeszcze męczeńskiej naszej aureoli
  Nie tknęło błoto urągań i śmiechu,
  I pokutnicze nie straciły tłumy
  Ostatnich błysków narodowej dumy.

  Nie było nawet podówczas w zwyczaju
  W dyplomatycznej ślizgać się zabawce,
  W lada koniuszym lub dworskim lokaju
  Zaraz ojczyzny upatrywać zbawcę,
  I tym, co jawnie wyparli się Polski,
  Dawać na kredyt mandat apostolski.

  Kiedy kto z wrogiem chciał wchodzić
  w konszachty
  I stawiać złote zjednoczenia mosty,
  Nie powiadano w gronie braci szlachty,
  Że to mąż stanu, lecz że zdrajca prosty,
  I nie wróżono nowej szczęścia ery,
  Widząc na piersiach błyszczące ordery.

  Jeszcze przybierać nie umiała Polska
  Postaci gadu, co się u stóp czołga;
  Wolała, żeby w drodze do Tobolska
  Trupy jej synów unosiła Wołga,
  Wolała ponieść ofiary najkrwawsze,
  Niżby się miano wyprzeć jej na zawsze.

  Prąd czasu innym popłynął korytem,
  Nastała nowa epoka – żelazna,
  Która wciąż ziemskim zaprzątnięta bytem,
  Niebiańskich widzeń słodyczy nie zazna
  I tylko w ziemi wnętrznościach się grzebie,
  Zajęta myślą o codziennym chlebie.

  Uboga duchem i uczuciem skąpa,
  Dokoła cień swój roztacza ponury,
  Ciężko po ciałach swoich ofiar stąpa,
  I chciwą dłonią szarpiąc pierś natury,
  Pragnie zasłonę zedrzeć tajemniczą,
  Za coraz nową zdążając zdobyczą.

  Choć na chorągwi kładzie prawdy znamię,
  I ludzkiej wiedzy skarbnicę bogaci,
  Czynami swymi wiecznym prawdom kłamie
  I fałsz podaje w misternej postaci,
  I jadem zbroi węże i padalce,
  By zwyciężały w strasznej o byt walce.

  Nastała nowa epoka, z obliczem
  Nieubłaganem, lodowatem, chmurnem;
  Jej bóg jest owym, nie wzruszonym niczem,
  Pożerającym swe dzieci Saturnem,
  A jej religia, dziką tchnąca grozą,
  Drapieżnej siły jest apoteozą.

  Z nową religią nowi są prorocy,
  Co słabszym niosąc wyrok unicestwień,
  Głoszą królestwo gwałtu i przemocy,
  I ewangelię plemiennych rozbestwień,
  Jako pociechę wskazując w rozbiciu
  Nędzę i nicość – i w śmierci i w życiu.

  Pod ich chorągwie spieszą ludzie nowi
  Widząc, że wiara przeszłości zawiodła
  Urągać czystych poświęceń duchowi,
  Kruszyć braterstwa i wolności godła,
  Przed złotym cielcem korzyć się tyranii
  Panmoskwicyzmu albo pangermanii.

  0
 2. Avatar Lemann

  Nie napisał Pan wszystkiego. tego było więcej niestety, także lokalnie, bez udziału wielkich mediów. Ale co tam Komorowski ogłasza wszem i wobec, że mamy 25 lat wolności! Jeszcze pięć lat takiego funkcjonowania i ten kraj się dosłownie rozpuści od środka, przejęty za darmochę przez międzynarodowe grupy interesu.

  0
 3. Avatar Sceptissimus

  Wszystko to słuszne, szkoda że nie zbawienne…bo przecież nie bez zezwolenia społecznego.
  Polacy! Nic się nie stało!

  0
 4. Raczej w kraju porzuconym i zdradzonym i to nie przez naród, bo go nie ma, tylko przez hołotę, tchórzliwą durną bezwolną miernotę. O zdrajcach i innych kanaliach o których jest tekst nie wspominam bo to oczywiste.

  0
 5. Avatar wojakswojak

  wolnoć tomku w swoim domku, właśnie o take polskie oni “walczyli”. głupi robol dawał się podpuścić, szedł na zomo i dostawał kulkę a paniska z opozycyjnej wierchuszki chlali wódę na “internowaniu”. w kontekście tych przewałek widać jak opresyjnym systemem był tzw “komunizm” – za owie bardziej błahe przekręty można było dostać czapę a teraz hulaj dusza, prawa nie ma.

  0
 6. I to to wszystko, tylko w cwierc wieku…wczesny prl – ze swymi czerwcami, grudniami , morderstwami, prowakacjami , palowaniem, stanen wojennym i magdalenka…Wymieka. Prawde tasmy mowia – polskie panstwo nie istnieje…I az dziw bierze, ze po tym wszystkiem polska jeszcze istnieje napisem na mapie…Ale mlodzi to zmienia, bo juz domagaja sie przyspieszonych wyborow…Natomiast prezes ze swa partia sprawiedliwych i prawych domaga sie rzadu technicznego – takze jest nadzieja na zmiany…)))

  0
 7. Avatar Grześ

  Co to za rząd z przymiotnikiem techniczny?kolejny wytrych PISu!!

  0
 8. Avatar Ula

  Kapitalne, panie Redaktorze! I tylko chciałoby się, żeby po tej wyliczance i wielokropkach można było wreszcie postawić kropkę. Ukrócić to draństwo, rozliczyć i ukarać winnych. Mam nadzieję, że następne wybory pozwolą nam uczynić pierwszy krok ku normalnej, wolnej Polsce.

  0
 9. Avatar AS

  Wszystko się niestety zgadza. I będzie jeszcze gorzej. Bo to jest upadek Państwa Polskiego. Ono upada w rytm 1 RP. Tylko ze znacznie niższego pułapu. Będzie się działo jak 400 lat temu. Nawet daty będą podobne. Bo co 400 lat historia powinna się powtórzyć. Następny wzrost gospodarczy przyjdzie jak i wtedy, tym razem ze Wschodu w 2172. Wraz ze skośnookim ludem, który będzie nami rządził przez następne 200 lat. Teraz to Rosja jest przedmurzem i dlatego tak pisuję, aby nie znęcać się nad Rosją. Bo może być nam jeszcze bardzo potrzebna. Sami, z niemiecką potęgą nie damy rady. Na razie jest Ameryka i to ona rządzi światem. A jak jej zabraknie? Np. znany wulkan wybuchnie. To co wtedy będzie z nami Polakami?

  0
 10. Pingback: Kpin z Polaków ciąg dalszy…. rzekłbym nawet – taśmowy | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816