Globalnie i Lokalnie
Like

W Indonezji pognali Rothschilda z interesu jak psa

08/04/2014
940 Wyświetlenia
0 Komentarze
26 minut czytania
W Indonezji pognali Rothschilda z interesu jak psa

The Economist „ Pozbycie się reputacji beztroskiego playboya zajęło Natowi Rothschildowie cała dekadę. Na zyskanie reputacji irytująco bezmyślnego wystarczyło kilka godzin. W spektakularnym publicznym obrzucaniu się błotem Rothschild ( członek rodziny, która posiada udziały w The Economist ) wymienił się obelgami na Twiterze …ze swoim byłym partnerem biznesowym , Aga Bakirie , zaznaczając tym koniec problematycznego inwestowania w indonezyjskie surowce .

0


W 2010 roku Rothschild kupił udziały w kopalni węgla , wtedy nazywającej się Bumi „….” Ale szybko przedsięwzięcie przekształciło się w konflikt , ze względu na spadek cen węgla , oraz ostrą walkę o kontrole nad spółką. W marcu rozejście się partnerów zostało sfinalizowane i grupa Bakrie odkupiła z powrotem swoje akcje , przecinając tym więzy z Asia Resource Minerals , w której współwłaścicielem był Natan Rothschild.. Goryczy sporu ( w którym były ukryte zarzuty o szpiegostwo przemysłowe , nadużycia finansowe i złą wolę ) .”…” Rothschild nazwał Aga Bakrię „ głupi schmuck „ . Bakrie odpowiedział ,że Indonezja jest inwestycyjnym rajem – z wyjątkiem sytuacji , w których mniejszościowy udziałowiec próbuje przejąć firmę przy użyciu brudnych sztuczek . Na co Rothschild mu odpowiedział ,że chociaż ojciec Bakrie był diabelskim geniuszem, to on sam jest wyjątkowo głupi …(źródło )

List Braci Rothschildów do bankierów z Nowego Yorku 1863 rok…„Tylkomniejszość potrafi zrozumieć zasady działania tego systemu ( kredytowego )Owa mniejszość to alboludzie ogromnie zainteresowani płynącymi zeń korzyściami finansowymi ,albo ludzie( politycy ) uzależnieni od jałmużny, która system ów zapewnia. Ludzie z tych dwóch grup społecznych nigdy nam się nie przeciwstawią. Natomiast zdecydowanawiększość ludzi nie jest stanie zrozumieć i pojąć owej władzyi wyższości nad innymi, jaką daje kapitał wytworzony i pomnożony w tym systemie.Ludzie ci znoszą ucisk bez słowa skargi , bez cienia świadomości , bez żadnych podejrzeń wobec systemu , który przynosi szkodę im i ich interesomSong Hongbing „ Wojna o pieniądz „ ..” 9 http://naszeblogi.pl/36918-wedlug-prof-wojciechowskiego-tusk-jest-zlodziejem )

Melvin Sickler „ Jak powiedział to pewnego razuMayer Anselm Rothschild:„Pozwólcie mi tworzyć i kontrolować pieniądze państwa, a ja nie dbam o to, kto ustala jego prawa.” …..”4 czerwca 1963 roku prezydent Kennedy podpisał dokument prezydencki, zwany Dekretem Prezydenta nr 11110 (Executive Order11110), który stanowił poprawkę Dekretu Prezydenta nr10289 z dnia 19 września 1951 r.Dało to Kennedy’emu, jako prezydentowi Stanów Zjednoczonych, prawną możliwość tworzenia własnych pieniędzypotrzebnych do prowadzenia działalności państwa, pieniędzy, które należałyby do społeczeństwa i byłyby wolne od długu i odsetek.Wydrukował więc banknoty Stanów Zjednoczonych, kompletnie ignorując banknoty Rezerwy Federalnej pochodzące z prywatnych banków Rezerwy Federalnej„…..”Nasze obliczenia pokazują ,że Kennedy wyemitował 4 292 893 825 dolarów w gotówce. Było doskonale oczywiste,że Kennedy zdecydował się podważyć System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Zaledwie kilka miesięcy później, w listopadzie 1963 r światem wstrząsnęła szokująca wiadomośćo zamachu na prezydenta Kennedy’ego.”…..” Interesujące jest to, że następnego dnia po zamachu na Kennedy’ego, wszystkie banknoty Stanów Zjednoczonych, które wyemitował Kennedy, zaczęły być wycofywane z obiegu”…(więcej )

Jakub Woziński Gdyby wierzyć zapewnieniom chińskiego autora książki „Wojna o pieniądz” (cześć pierwsza dostępna tutaj; druga tutaj), Hong Song Binga, światem rządzi nieprzerwanie od 200 lat do dziś rodzina Rothschildów. Ile w tym poglądzie prawdy, a ile spiskowej teorii dziejów? „…..”Gdy 27 lipca 1836 roku umierał Nathan Rothschild, jego majątek wynosił ok. 3,5 miliona funtów. Dla porównania: obecny majątek Billa Gatesa wynosi ok. 0,49% amerykańskiego PKB, zaś majątek Rothschilda wynosił 0,62% PKB ówczesnej Wielkiej Brytanii. Aby zrozumieć, jak wielka była to potęga, pamiętajmy, że Nathan miał jeszcze czterech braci-partnerów, którzy dysponowali majątkiem o podobnej skali. James Rothschild, szef oddziału paryskiego, był królem europejskich kolei, zaś o rezydującym w Austrii Salomonie mówiono, że choć wprawdzie Austria ma cesarza Franciszka, to królem jest Salomon. „…..”Sukces Rothschildów polegał przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu systemu państwowych obligacji dłużnych. Dziedzina ta stanowiła ich główny przedmiot zainteresowań – pożyczki dla sektora prywatnego wynosiły zaledwie 16% wszystkich udzielanych przez nich kredytów. Wszystkie rządy zwracały się właśnie do Rothschildów „….”niezwykle istotnym czynnikiem w akumulacji takiego kapitału była wola seniora rodu, Mayera Amschela, aby majątek nie przechodził na osoby spoza rodziny. Rothschildowie pobierali się między sobą i mieli nawet na tyle szczęścia, że uniknęli chorób genetycznych. Męscy członkowie rodziny nie noszący nazwiska Rothschild byli skrupulatnie odsuwani od rodzinnego biznesu. Bracia żyjący w różnych miastach zachowywali do siebie bezgraniczną ufność i ratowali siebie nawzajem w krytycznych momentach, przesyłając sobie złoto. Rodzinną solidarność cementowała nadto ich narodowość oraz judaizm, który przez długi czas utrudniał im objęcie oficjalnych stanowisk państwowych w chrześcijańskich krajach. „…..” Z kolei James Rothschild pomagał wojskom rosyjskim w tłumieniu powstań: listopadowego i styczniowego. W 1831 roku dostarczał Rosjanom broni i negocjował sporą pożyczkę, lecz ostatecznie wystraszył się, wiedząc, jak wielką sympatią cieszyła się sprawa Polska. Z kolei kampania wojsk rosyjskich z 1863 roku była finansowana z pożyczki udzielonej im w kwietniu 1862 roku „…(więcej)

Song Hongbing „ Wojna o pieniądz „Sugerujemy abyście ze wszystkich sił spierali znane dzienniki tygodniki, a głównie prasę związaną z rolnictwem i religią , z determinacją sprzeciwiając się emisji „zielonego „dolara przez rząd . Powinniście natychmiast strzymać wszelkie dotacje pieniężne dla tych kandydatów ,którzy nie wyrażają się jasno i nie potępiają w ostrych słowach emisji „zielonego „ dolara. Likwidacja systemu emisji waluty państwowej przez banki lub powrót do emisji pieniądza przez rząd doprowadzi do sytuacji w której państwo będzie dostarczać ludziom pieniądze ,co wyrządzi szkody nam ,bankierom oraz pośrednikom kredytowym , a tym samym zaszkodzi naszym żywotnym interesom.Spotkajcie się jak najszybciej z kongresmenami z waszych okręgów wyborczych ,zażądajcie od nich gwarancji ochrony dla naszych interesów.W ten sposób będziemy mogli sprawować kontrole nad legislatywąSong Hongbing „ Wojna o pieniądz „ strona 59 ( http://mojsiewicz.salon24.pl/530595,orban-uderza-konstytucja-w-niemieckie-propagandowe-media )

Grzegorz Siemionczyk „W niedzielę z dnia na dzień gospodarka Nigerii urosła o 89 proc., przerastając największą dotąd w Afryce gospodarkę RPA. Choć to tylko efekt rewizji danych wykorzystywanych do obliczania Produktu Krajowego Brutto, może mieć realne następstwa.
Stosując zaktualizowane dane, nigeryjscy statystycy ustalili, że w ub.r. PKB kraju wynosił 509 mld USD, a nie 269 mld USD, jak wcześniej oceniali. Daje to Nigerii 26. pozycję na świecie.”…”PKB Republiki Południowej Afryki, do niedzieli największej gospodarki na kontynencie, wynosił na koniec 2013 r. 372 mld USD. Jest to jednak kraj zdecydowanie mniej ludny, od Nigerii. Ta ostatnia liczy około 169 mln mieszkańców, podczas gdy RPA zaledwie 51 mln „…”Musimy rozwijać się szybciej, niż o 7 proc. rocznie, tak jak robiły to Chiny. I nie chodzi tylko o tempo, ale też o jakość wzrostu – powiedziała Ngozi Okonjo-Iweala, nigeryjska minister gospodarki i finansów. „…”Wyliczenia zostały zatwierdzone przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i Bank Rozwoju Afryki. „…”Weryfikacja danych, na których bazuje PKB, pokazała też, że nigeryjska gospodarka jest dziś znacznie bardziej zdywersyfikowana, niż się dotąd wydawało. Sektor naftowy ma tylko 14,4 proc. udział w tworzeniu PKB, zamiast 32,4 proc., jak w 1990 r. Udział sektora rolnego spadł z 34,6 proc. do 21,6 proc., zaś udział sektora telekomunikacyjnego wzrósł z 0,8 do 8,6 proc. Za 1,4 proc. nigeryjskiego PKB odpowiada obecnie branża filmowa, tzw. Nollywood.Przeliczenie PKB ma wpływ także na inne mierniki kondycji  gospodarczej Nigerii. Na przykład wskaźnik zadłużenia kraju spadł z 20 proc. PKB do nieco ponad 10 proc. PKB. Z drugiej strony, zmniejszyła wartość wpływów podatkowych w relacji do wielkości gospodarki”…(źródło )

Jean-Michel Severino, Emilie Debled Według „The Economist” sześć z dziesięciu najszybciej rosnących krajów leży właśnie na tym kontynencie – podkreślają eksperci. „…..”Afryka przeżywa okres bezprecedensowego wzrostu. Średnie zadłużenie zagraniczne kontynentu spadło z 63 proc. PKB w 2000 r. do 22,2 proc. w roku 2012 „….”Rozwój małych i średnich firm będzie głównym czynnikiem w ograniczaniu ryzyka związanego z dynamicznym rozwojem gospodarczym. W istocie to właśnie one odgrywają kluczową rolę w afrykańskich gospodarkach i są obecne we wszystkich sektorach – wiejskich i miejskich. Małe i średnie przedsiębiorstwa są otwarte na innowacje, transfer technologii i industrializację. „…..”. Jednak w ostatnich latach wiele afrykańskich rządów robi dużo, by ograniczyć administracyjne i prawne przeszkody dla małych i średnich firm. „….”Afrykańskie rządy wiedzą, że małe i średnie firmy pomagają tworzyć nowe kanały produkcji dla lokalnych rynków, generując w ten sposób istotną wartość dodaną. „…..”Zamiast pozwolić, by Europa i Ameryka Płn. nadal dominowały w ich rozwoju, kraje Afryki Subsaharyjskiej coraz częściej szukają współpracy z sąsiadami. W efekcie ok. 15 proc. handlu w subsaharyjskiej części kontynentu to handel wewnątrzregionalny, podczas gdy w 1990 r. było to tylko 7 proc. W 2010 r. sama RPA generowała 4 proc. importu w Afryce Subsaharyjskiej i 6 proc. jej eksportu. Pojawiają się nowe kanały handlu, a nie tylko zmieniają się kierunki już istniejących. „. …(więcej )

Bartosz Mszyca „Pod względem płatności mobilnych Afryka bije Polskę na głowę. „….”Jak wyliczyła firma badawcza Gartner, w 2012 r. w ten sposób przetransferowano kwotę 61 mld dolarów, co oznacza, że sektor płatności mobilnych w Afryce jest większy niż w Europie i Ameryce Północnej, łącznie! „…..”Safaricom podjął próbę uruchomienia kolejnej usługi mobilnej pod nazwą M-Shwari, będącej połączeniem serwisu oszczędnościowo-pożyczkowego. I czyni to z równie wielkim sukcesem. W ciągu pierwszych czterech miesięcy działania w systemie 
zarejestrowało się 2,3 mln użytkowników, a około 900 tys. z nich ma aktywne rachunki(więcej )

Zdaniem amerykańskiego tygodnika Barron’s Etiopia w 2012 r. ten kraj ma szansę stać się jednym z największych producentów samochodów napędzanych ekologicznymi paliwami. Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego Etiopia znalazła się na piątym miejscu wśród najszybciej rozwijających się gospodarek świata w latach 2001-2010, ze średnim przyrostem PKB na poziomie 8,4 proc. rocznie”….”Elektrownia jest częścią szerszego planu, zgodnie z którym Etiopia w ciągu najbliższych 10 lat kosztem 12 mld dol. ma zbudować 20 gigawatów nowych mocy w energetyce.”…..”W 2009 r. weszło w życie nowe prawo dotyczące podatków i ceł dla biznesu. Rząd zredukował do 7 proc. podatek od zysku dla inwestorów. Przez pierwsze pięć lat działalności podatek ten wynosi zero. W przypadku pionierskiej działalności (innowacji lub nowej, nie dostępnej dotąd usługi) nie płacą też żadnego podatku od zainwestowanego kapitału.”…..”Właśnie w Etiopii powstają jednak także nowoczesne technologie. Tu narodziła się konkurencja dla izraelsko – amerykańskiej firmy Better Place, która w tym roku planuje otwarcie w Izraelu, a następnie w Danii pierwszej sieci stacji wymiany baterii dla samochodów napędzanych energią elektryczną. Jej dyrektor, Shai Agassi, ujawnił, że Better Place w 2012 r. otworzy pierwsze stacje w Stanach Zjednoczonych a także w Australii. Baterie będą mogły być użyte w specjalnych autach marki Renault, które także w tym roku trafią na rynek. „….”Wyścig z Better Place podjęło włosko – chińskie przedsiębiorstwo Free Style, które w Addis Abebie wyprodukuje samochód dostępny dla mieszkańca jednego z najuboższych krajów świata. Na czele przedsięwzięcia stanął włoski inżynier i ekonomista Carlo Pironti. Grupa chińskich inwestorów zaryzykowała 600 mln dol. Fabryka powstaje na przedmieściach stolicy. Szkielet samochodu dostarcza koreańska firma a pozostałe części – 57 różnych dostawców. Auto marki Solaris Elettra ma zdobyć najpierw rynek lokalny następnie część afrykańskiego (przede wszystkim Afryka Południowa) a następnie europejski.” „…(więcej)

Kamil Cebulski „Botswana jest zdecydowanie najzamożniejszym państwem czarnej Afryki, z PKB wyższym  niż Polska czy RPA. „…”Robert Mugabe.( prezydent Zimbabwe ) Wykształcony na Oxfordzie i finansowany przez Chińczyków zwolennik marksizmu, zaczął zmieniać kraj. Wprowadził państwową edukację, później publiczną służbę zdrowia. Aby utrzymać się u władzy, stworzył także sieć państwowych monopoli, w których stanowiska przyznawał zasłużonym dla władzy „krewnym i znajomym królika”.Ze szczytu na dnoKolejne posunięcia to podniesienie podatków i wprowadzenie wysokich ceł, aby chronić państwowe, niewydolne monopole. Cło na samochody wynosiło 50 proc., Mugabe wprowadził opłatę za przejazd każdą asfaltową drogą, obecnie opłata wynosi jednego dolara i jest pobierana co około 50 kilometrów. Wystarczyło 15 lat socjalistycznych zmian, aby Zimbabwe zadłużyło się po uszy, a kraj pogrążył w recesji.”…”Botswana w 1966 r., w chwili odzyskania niepodległości była najbiedniejszym krajem tej części świata. Jest blisko dwa razy większa od Polski. Jej centralną część zajmuje pustynia Kalahari. W 1966 r. ludność liczyła ok. 700 tys., dzisiaj w Botswanie żyje ponad dwa miliony mieszkańców, a kraj jest na 28. miejscu na liście wolności gospodarczej jako najbardziej przyjazny gospodarce kraj czarnej Afryki i może się pochwalić PKB na mieszkańca wyższym od Polski. Botswana przez 33 lata od odzyskania niepodległości rozwijała się średnio 9 proc. rocznie. Jest to jeden z niewielu krajów nieposiadających długów. Gdy Polska ma długi równe ok. 60 proc. PKB, rząd Botswany posiada nadwyżkę rezerw w wysokości 100 proc. PKB. Jest to też jedyny kraj Afryki, który w konstytucji ma zapis zabraniający przyjmowania zagranicznej pomocy. „…..”Botswana zawdzięcza sukces swojemu długoletniemu prezydentowi Seretse Khamie „…..”Zamiast wprowadzać socjalizm, zaczął go likwidować i wprowadzać wolny rynek. Zamiast wyganiać białych, zapraszał ich do inwestowania w kraju. Obniżył podatki, całkowicie uwolnił gospodarkę. Dodatkowo bardzo zaostrzył kodeks karny i zreformował sądownictwo. „…..”Po wprowadzeniu ustawy podatkowej w 1995 r. Botswana posiada najniższe podatki w całej Afryce. Obecnie dzień wolności gospodarczej wypada pod koniec marca. Podatek dochodowy płaci się dopiero od kwoty 4,5 tys. dolarów i wynosi on 9 proc. Natomiast od zarobków powyżej 20 tys. dolarów wynosi 12 proc. W Botswanie nie ma czegoś takiego jak darmowa szkoła, darmowy szpital czy emerytura. „…” Litr oleju napędowego kosztuje 2,9 zł, co pomaga obniżyć cenę pozostałych produktów. W Botswanie wolność posunęła się do tego stopnia, że nie ma obowiązku technicznego przeglądu samochodu. W sąsiednim Zimbabwe dla porównania trzeba badać auto co 5 tys. kilometrów i zabieg ten kosztuje aż 100 dol., czyli o 20 dol. więcej, niż dostaje za miesiąc pracy nocny stróż w Plumtree, małym mieście w Zimbabwe. „……”Przykładowo pod koniec XX w. do Botswany masowo emigrowali wypędzeni z Zimbabwe farmerzy. Zaczęli kupować półpustynne grunty i przekształcali je pod uprawę i hodowle. W pustynnym kraju, gdzie mieszka zaledwie dwa miliony ludzi, dzisiaj hoduje się sześć milionów sztuk bydła, tyle co w całej Polsce (5,7 mln). Problem jest taki, że w Polsce, na zielonych łąkach i żyznych glebach, hodowla bydła się nie opłaca bez dotacji. W pustynnej, jałowej i sztucznie nawadnianej Botswanie wręcz przeciwnie. „….(więcej)

————-
Mój komentarz

Grzegorz Siemiończyk „ inne mierniki kondycji  gospodarczej Nigerii. Na przykład wskaźnik zadłużenia kraju spadł z 20 proc. PKB do nieco ponad 10 proc. PKB.
……………….
Indonezyjski oligarcha wygrał wojnę z inny oligarchą , Rothschildem. . Niby nic nie znacząca informacja , ale tak nie jest . Świat Zachodu z jego oligarchami , totalitarnym systemem społecznym , charakteryzującym się wysokim podatkami , przymusowym ubezpieczeniami społecznymi, czyli sumując formą niewolnictwa upada .

Azja i jej oligarchowie , a także stojący za nimi państwa są tak silni że już nie muszą liczyć się z nawet najpotężniejszym rodem oligarchów Zachodu , z Rothschildami . Po prostu pognali ich z interesu . Jeszcze kilka lat temu skończyłoby się na uderzeniu w walutę Indonezji , sankcjach i w końcu wymuszeniu przejęcia firmy przez Rothschilda. Na marginesie widzimy inny aspekt upadku tych najpotężniejszych oligarchów , Upadek umysłowy , Bo wypisywanie prostackich wyzwisk na Twitterze najlepiej o tym świadczy .

Niestety cenzura w głównych mediach propagandowych ( dla przykładu The Economist jest kontrolowany przez rodzinę Rothschildów ) nie pokazuje nam błyskawicznych zmian ekonomicznych , technologicznych i cywilizacyjnych jakie zachodzą w Azji .

Aby pokazać pewien trend , zjawisko dam przykład Afryki , i tak znajdującej się tam Nigerii .Ma ona tylko 10 procent zadłużenia .Mało kto płaci jakieś podatki , nie ma przymusowych ubezpieczeń społecznych i dzięki temu rozwija się bardzo szybko . Ale o względnej nędzy Europejczyków , Polaków świadczy fakt ,że Afrykańczycy mają …dzieci . A Polacy nie .

Aby państwu uzmysłowić upadek Europy i Polski popatrzmy na dane z Nigerii . PKB Nigerii i Polski liczony w dolarach jest na podobnym poziomie . Ale biorąc pod uwagę PKB liczony jako siła nabywcza jest prawdopodobnie dwa razy wyższy , czyli PKB Nigerii liczony jako silą nabywcza jest dwa razy wyższy niż Polski . Szacunki opieram danych porównawczych dotyczących Chin i USA . W 2013 raku PKB Chin wynosił 9 bilonów dolarów , a USA 16 bilonów. Część ekonomistów uważa ,że już dwa lata temu PKB Chin liczone jak siła nabywcza był wyższy niż USA i wynosił 120 procent PKB Ameryki , Dlatego w dużym uproszczeniu przyjmijmy ,że PKB liczony w sile nabywczej wynosi dwa razy tyle co PKB Polski .Ponieważ ludność Nigerii jest ponad czterokrotnie większa to PKB liczone na głowę ludności tylko o trochę ponad połowę niższy od tego jaki maja Polacy .

Biorąc pod uwagę ,że do PKB w Polsce zalicza się bezproduktywną i szkodliwa prace urzędników, , która raczej powinno się odjąć od PKB to ta różnica jest jeszcze mniejsza . Za jakieś 15 – 20 lat co jest nie do uwierzenia statystyczny Nigeryjczyk będzie bogatszy niż Polak . Botswana , której PKB na głowę jest już większy niż w Polsce jest tego co się niedługo wydarzy najlepszym przykładem .

60 lat temu Koraa Południowa to był kraj pasterzy . A teraz ………….

„Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej , z której video umieszczam pod spodem podjął temat Korei Południowej, a konkretnie jej osiągnięć gospodarczych, technicznych i naukowych . Kaczyński podał szokujące dane sytuujące Polskę w grupie biednych krajów afrykańskich. 80 milionowe Niemcy rocznie patentują patentem europejskim ponad 13 tysięcy wynalazków , 46 milionowa Korea Południowa , cywilizacyjnie prześcignęła już Niemcy ,gdyż maja prawie tyle samo patentów . Dla porównania 38 milionowa Polska pod okupacją II Komuny ma tych europejskich patentów ….kilkadziesiąt „…( http://naszeblogi.pl/35977-kaczynski-opowiada-sie-za-azjatyckim-modelem-rozwoju-polski )

vide Według Jana Kluczyka i Horsta Köhlera Afryka będzie nowym biegunem światowego wzrostu gospodarczego
video Jak John D. Rockefeller został miliarderem?- AleHistoria odc. 51

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758