Mazowsze
Like

“W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

13/08/2013
1033 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
“W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

Bohaterami filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach AK, za udział w zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych.

0


 

 

 

“W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

Bohaterami tego filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach Armii Krajowej, za udział w zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych.

Ich losy w warunkach sowieckiej okupacji Polski oraz są dramatyczne: aresztowanie, brutalne śledztwo, często tajne procesy skonfrontowane zostały z ujawnianymi – w większości po raz pierwszy – biografiami i zdjęciami komunistycznych oprawców po kilkumiesięcznych kursach “prawniczych”: prokuratorów czy sędziów — wydających zbrodnicze wyroki zgodnie z rozkazami partyjnych lub wojskowych przełożonych.

Wejściu z kamerą do miejsc kaźni towarzyszą wstrząsające opowieści o pochówku ofiar zamordowanych w komunistycznych więzieniach, których grobów do dziś bezskutecznie poszukują rodziny i przyjaciele…

Published on Jun 27, 2013

Armia Krajowa oraz organizacja Wolność i Niezawisłość były śmiertelnymi wrogami sowiecko-komunistyznych zbrodnirzy w tzw. Polsce Ludowej. W tym odcinku szokujące relacje z przesłuchań, procesów i egzekucji członków zbrojnego podziemia. Ujawnione zostają także po raz pierwszy zdjęcia oprawców.

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816