Mazowsze
Like

„W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

13/08/2013
1372 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
„W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

Bohaterami filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach AK, za udział w zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych.

0


 

 

 

„W imieniu Polski Ludowej – honorowy wyrok”

Bohaterami tego filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach Armii Krajowej, za udział w zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych.

Ich losy w warunkach sowieckiej okupacji Polski oraz są dramatyczne: aresztowanie, brutalne śledztwo, często tajne procesy skonfrontowane zostały z ujawnianymi – w większości po raz pierwszy – biografiami i zdjęciami komunistycznych oprawców po kilkumiesięcznych kursach „prawniczych”: prokuratorów czy sędziów — wydających zbrodnicze wyroki zgodnie z rozkazami partyjnych lub wojskowych przełożonych.

Wejściu z kamerą do miejsc kaźni towarzyszą wstrząsające opowieści o pochówku ofiar zamordowanych w komunistycznych więzieniach, których grobów do dziś bezskutecznie poszukują rodziny i przyjaciele…

Published on Jun 27, 2013

Armia Krajowa oraz organizacja Wolność i Niezawisłość były śmiertelnymi wrogami sowiecko-komunistyznych zbrodnirzy w tzw. Polsce Ludowej. W tym odcinku szokujące relacje z przesłuchań, procesów i egzekucji członków zbrojnego podziemia. Ujawnione zostają także po raz pierwszy zdjęcia oprawców.

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758