Bez kategorii
Like

W 2008r. Tusk podpisał Wyrok na Śląsk

31/01/2011
420 Wyświetlenia
0 Komentarze
12 minut czytania
no-cover

W 2008r. Tusk podpisał wyrok na Śląsk – wykonanie wyroku na polskim Śląsku rozpocznie się w 2013r., a w 2020r. ostatni zgasi światło Czasami jeden podpis ma ogromną moc. Po podpisie Premiera Tuska z grudnia 2008r. zbankrutują huty, kopalnie, przemysł motoryzacyjny i metalurgiczny, liczne zakłady chemiczne i ich klienci, zakłady papiernicze. Większość z tych energochłonnych firm jest zlokalizowana na Śląsku. UE na Ś. P. Prezydencie nic nie wymusiła. Negocjacje z UE na temat zmniejszenia emisji CO2 rozpoczął Ś. P. Prezydent Kaczyński, który nie chciał zgodzić się na antypolskie zapisy, więc szczyt z jego udziałem zakończył się bez rozstrzygnięć, a do negocjacji miano powrócić na grudniowym szczycie (http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/90268,l_kaczynski_po_powrocie_ze_szczytu_ue_oglosil_sukces_ws_pakietu_klimatycznego.html). "Głodny"sukcesów Tusk daje UE to, czego nie dał Prezydent Lech Kaczyński. Tusk oraz […]

0


W 2008r. Tusk podpisał wyrok na Śląsk – wykonanie wyroku na polskim Śląsku rozpocznie się w 2013r., a w 2020r. ostatni zgasi światło

Czasami jeden podpis ma ogromną moc. Po podpisie Premiera Tuska z grudnia 2008r. zbankrutują huty, kopalnie, przemysł motoryzacyjny i metalurgiczny, liczne zakłady chemiczne i ich klienci, zakłady papiernicze. Większość z tych energochłonnych firm jest zlokalizowana na Śląsku.

UE na Ś. P. Prezydencie nic nie wymusiła.

Negocjacje z UE na temat zmniejszenia emisji CO2 rozpoczął Ś. P. Prezydent Kaczyński, który nie chciał zgodzić się na antypolskie zapisy, więc szczyt z jego udziałem zakończył się bez rozstrzygnięć, a do negocjacji miano powrócić na grudniowym szczycie (http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/90268,l_kaczynski_po_powrocie_ze_szczytu_ue_oglosil_sukces_ws_pakietu_klimatycznego.html).

"Głodny"sukcesów Tusk daje UE to, czego nie dał Prezydent Lech Kaczyński.

Tusk oraz PO postanowili wykorzystać grudniowy szczyt dla ogłoszenia kolejnego"sukcesu". Przywódcy UE, w tym Prezydent Sarkozy oraz Kanclerz A. Merkel znali dokładnie profil psychologiczny Tuska, jego kompleksy i jego niekompetencję w sprawach gospodarczych, prawnych oraz dyplomatycznych, co postanowili wykorzystać. Wymyślili więc"sukces" dla Tuska, okres przejściowy, czyli rozpoczęcie płacenia obniżonych stawek za CO2, poczynając od 2013r., aż do osiągnięcia ich pełnej wysokości dopiero w 2020r. Z profilu psychologicznego Tuska wiedzieli, że najwyższym szczęściem dla niego będzie poklepanie go przez samego Prezydenta Francji po plecach, więc Sarkozy"poświęcił" się i poklepał go po plecach. Rozanielony Tusk ochoczo podpisał w błysku fleszy zobowiązanie Polski do płacenia UE za emisję CO2. Następnie Tusk ogłosił wielki"sukces", bo pełne płatności będą nie w 2013r., ale stopniowo będą rosły i w 2020r. osiągną ich pełną wysokość (http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6057606,Sarkozy__Ten_szczyt_przejdzie_do_historii_Europy.html). Reżymowe media Tuskanii jeszcze długo wychwalały Tuska, który załatwił dla Polski"doskonały" interes. Problem w tym, że Polska przed podpisem Tuska, zgodnie z prawem międzynarodowym, jak i z prawem UE nie musiała nikomu nic płacić. W latach 2013-2020"bogata" Polska zapłaci UE ok. 60 mld. zł. Tusk już na te konto zabrał"bogatym" Polakom,"burżujom" ich pieniądze z OFE, by wspomóc"biedną" UE, w tym"biednych" Niemców.

Czas szybko mija, Tusk wpadł w panikę, co robić?

Szampan wypity, data 01.01.2013r. szybko się zbliża, więc co? Już teraz polskie energochłonne zakłady przemysłowe kupują najdroższy prąd w Europie. W 2013r. te ceny zwiększą się o dodatkowe ok. 80% i na dodatek, co roku, będą rosły aż do 2020r. Oznacza to bankructwo hut, kopalni, części przemysłu motoryzacyjnego i metalurgicznego, części zakładów chemicznych i ich klientów korporacyjnych, zakładów papierniczych, cementowni oraz wielu innych, a w końcu bankructwo kopalni.

Kilka mln. nowych bezrobotnych.

Ostrożne szacunki mówią, że pracę straci wówczas ok. 250 tys. pracowników w bezpośrednio zainteresowanych zakładach, a jeśli te zakłady zbankrutują, zbankrutują też ich poddostawcy, a więc będzie to krotność tych 250 tys. Należy także pamiętać, że praktyka gospodarcza, a także wyliczenia ekonomistów mówią, iż utrata 1 miejsca pracy oznacza utratę kolejnych 5 miejsc pracy w branżach niepowiązanych. Pracownik nie pracuje, nie zarabia, a więc nie idzie na zakupy. W ten sposób kolejni robotnicy produkujący niekupione towary są zbędni itd., aż w końcu na każdego 1 bezrobotnego pojawi się 5 kolejnych z branż niepowiązanych. W branżach powiązanych, u kooperantów, także liczni pracownicy stracą pracę. Pewnego dnia może okazać się, że przybyło w Polsce kilka mln. nowych bezrobotnych, a bezrobocie osiągnie 40%, lub więcej. Wszak"Polska zasługuje na cud" – hasło wyborcze PO z wyborów w 2007r. Cuda są nie tylko wtedy, gdy coś nieistniejącego nagle się pojawia, ale także wtedy, gdy coś realnie istniejącego znika w nicości.

W budżecie w 2015r. poza"dziurą"nie będzie niczego.

Bankructwo wielu zakładów oraz niezliczona armia bezrobotnych oznacza, że w budżecie zabraknie"piramidy" CIT-ów, PIT-ów, VAT-ów, akcyz, składek emerytalnych, zdrowotnych i innych elementów tzw. klina podatkowego. Oprócz tego budżet będzie musiał wypłacić mnóstwo zasiłków dla licznej grupy bezrobotnych oraz mnóstwo zasiłków socjalnych. To wszystko oznacza, że bankructwo Grecji w zestawieniu z przyszłym bankructwem Polski, to zaledwie katar w porównaniu z dżumą.

Rząd zwalcza dżumę cholerą. Ostatni gasi światło.

Czy PO-PSL dostrzegło konsekwencje błędu Tuska? Moim zdaniem tak i właśnie dlatego rząd postanowił posunąć się w swym szaleństwie jeszcze dalej, zwalczyć przysłowiowego"klina klinem". Rząd podjął decyzję o budowie elektrowni atomowych, które, wbrew zapewnieniom rządu, nie mają służyć dla pokrycia dodatkowego zapotrzebowania na energię elektryczną, lecz jest to desperacka próba naprawienia błędu Tuska. Te elektrownie nie będą miały znaczenia, powstaną w 2020r., albo nawet później i będzie ich zbyt mało (por. http://interia360.pl/artykul/polska-atomowym-smietnikiem-ue-projektowana-budowa-elektrowni-atomowych-jest-zbedna,41905). Już około 2015r. bankructwa kolejnych energochłonnych zakładów sprawią, że w Polsce będzie nadwyżka energii z elektrowni konwencjonalnych. Elektrownie atomowe doprowadzą do bankructwa kolejne elektrownie konwencjonalne i ostatecznie zniszczą Śląsk. Duża część kopalni węgla kamiennego oraz brunatnego straci rację bytu. Ostatni zgasi światło.

Koalicja PO-PSL niszczenie przemysłu zacznie od 01.01.2012r.?

Myśli ktoś, że są to jedyne katastroficzne prognozy dla polskiego przemysłu związane z płaceniem UE za emisję CO2? Koalicja PO-PSL przegłosowała ustawę o podatku akcyzowym, która wprowadza akcyzę na węgiel i gaz do celów bytowych od 01.01.2012r. Obywatele zapłacą dodatkowy podatek, gdy ogrzeją mieszkanie, lub ugotują obiad. Po cichu rząd wprowadził do ustawy zapisy, które uderzą bezpośrednio w polski przemysł (http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Skonczy-sie-zwolnienie-od-podatku-zaczna-sie-klopoty-firm,wid,13057452,wiadomosc.html). Polska wprowadza podatek akcyzowy na węgiel, koks i gaz ziemny wbrew przepisom UE, a ponadto stawki tego podatku będą dużo wyższe, niż minimalne stawki w UE, dużo wyższe, niż u wszystkich sąsiadów Polski. Przyjęte rozwiązania sprawią, że niektóre firmy zapłacą ten podatek 2 razy, np. huty. Piszę o ustawie opublikowanej w Dz.U. z 2008 r. nr 3, poz. 11 z późniejszymi zmianami.

Polska złamała dyrektywę UE.

Polska ustawa jest niezgodna z prawem UE, a konkretnie z dyrektywą Rady 2003/96/WE z 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej. Dyrektywa zezwala na wyłączenie spod opodatkowania akcyzą węgla, koksu, energii elektrycznej i gazu ziemnego, wykorzystywanych do redukcji chemicznej, a także w procesach elektrolitycznych, metalurgicznych oraz w mineralogicznych. Z tych zwolnień korzystają przedsiębiorstwa ze wszystkich państw UE, w tym nasi sąsiedzi. Polskie firmy konkurują z tymi firmami na jednolitym rynku UE, na rynkach międzynarodowych a więc będą mniej konkurencyjne w związku z tą antypolską ustawą rządu Tuska. Ta ustawa jest kolejnym uderzeniem, głównie w Śląsk, ale także we wszystkich szarych obywateli Polski. Ktoś nie lubi nas Polaków.

Polaku, fiskus wzorem kieszonkowca"skroi"ci portfel.

W tym roku wzrost opłat za energię był jednocyfrowy. Prawdziwy problem będzie w 2013r., gdy producenci energii elektrycznej, cieplnej oraz producenci ciepłej wody doliczą obowiązkowe opłaty za CO2 na rzecz UE do comiesięcznych rachunków (http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12935898,wiadomosc.html). Same ciepło na ogrzanie mieszkań oraz ciepła woda może zdrożeć o 22% i tak, co roku, aż do osiągnięcia pełnych płatności za CO2 w 2020r. Comiesięczne rachunki mogą się nawet podwoić do 2020r., bo należy pamiętać nie tylko o dodatkowym koszcie CO2, ale także o inwestycjach zmniejszających emisję CO2, których koszty zostaną doliczone do ceny. Ktoś bardzo nienawidzi nas Polaków.

Piotr Solis

PJN

0

piastolsztyn

Bóg, Honor, Ojczyzna. Interesuja mnie tematy gospodarcze, spoleczne oraz religijne.

31 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758