Artykuły redakcyjne
Like

Uzasadnienie „na Rysia”

24/06/2017
1769 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Uzasadnienie „na Rysia”

Na Nowym Świecie w Warszawie powraca „tanie państwo”.

0


Po utracie budżetowej subwencji .Nowoczesna musiała opuścić dotychczasową siedzibę przy ulicy Mokotowskiej. Z pomocą przyszedł Zarząd Dzielnicy Śródmieście, który poza konkursem na 3 lata wynajął Biuru Krajowemu partii lokal na preferencyjnych warunkach. Za 262 metry kwadratowe przy ulicy Nowy Świat partia zapłaci miesięcznie 13,90 zł + VAT za metr, czyli trochę ponad 3600 zł czynszu. Po cenach komercyjnych w tej lokalizacji, to ok. 1080 euro za metr kwadratowy, czyli około 100 tysięcy zł miesięcznie.

Biorąc pod uwagę, że każdy poseł partii co miesiąc otrzymuje ca. 12 tysięcy zł na prowadzenie biura, to doprawdy „złoty interes”. Również dla miasta.

Rzecznik .Nowoczesnej, Paulina Hennig – Kloska nie potrafiła wyjaśnić przyczyn tego „cudu nad Wisłą”.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ryszard-petru-dostal-w-warszawie-lokal-za-bezcen/e7rfyy7

Ale jeszcze ciekawiej niż stan wiedzy Pani Poseł wygląda sprawa uzasadnienia decyzji Zarządu Dzielnicy Śródmieście i przyznania tak hojnej bonifikaty:

„Lokal użytkowy o powierzchni ogólnej 262,21 m2 w tym 12,99 m2 powierzchnia piwnicy, usytuowany jest na I piętrze i w piwnicy frontowego budynku przy ul. Nowy Świat 27, z wejściem z klatki schodowej.

Partia polityczna Nowoczesna Ryszarda Petru złożyła pismo w sprawie wynajęcia przedmiotowego lokalu. Wniosek został zaakceptowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Partia została zaproszona na spotkanie negocjacyjne do siedziby ZGN.

W wyniku negocjacji strony ustaliły stawkę czynszu w wysokości 13,90 zł/m2 + VAT, za powierzchnię ogólną, obowiązującą od dnia protokolarnego przejęcia lokalu.

Umowa zostanie zawarta na czas oznaczony 3 lat.

W związku z powyższym zasadne jest podjęcie niniejszej uchwały”.

https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/4FB86E1C-0B0F-4AC4-9A99-3CCFE2A17D12,frameless.htm

Czyli równie dobrze można by napisać „bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są”.

A ja jestem ciekaw, kiedy do wzmiankowanego śródmiejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami zaczną wpływać wnioski, o obniżenie czynszów do 13,90 zł + VAT za metr kwadratowy, z uzasadnieniem „na Rysia”, gdzie po przywołaniu powyższej decyzji i jej konkretnego uzasadnienia przez Zarząd Dzielnicy Śródmieście z dnia 5 kwietnia 2017 r. nastąpi mniej więcej takie uzasadnienie:

Artykuł 32. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758