Media Watch i recenzje
1

UWAGA NA OSZUSTWA ŁAŃCUSZKOWE NA FACEBOOKU !!!

21/03/2018
6639 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
UWAGA NA OSZUSTWA ŁAŃCUSZKOWE NA FACEBOOKU !!!

Uwaga na oszustwa łańcuszkowe typu ostrzeżenia przed nieistniejącym hakerem Fabrizio Brambilla, fałszywe ostrzeżenie przed nieistniejącym wirusem Aktualizacja Windows Live, fałszywe prośby o krew dla dziecka Marzeny Czyż, która nie odbiera telefonów itp!!!

0


Przeczytajcie uważnie ten post oraz zawarte w nim linki i udostępnijcie to na swoich profilach, a nawet w grupach i ostrzeżcie znajomych przed rozsyłaniem oszustwa!!!

Jeżeli otrzymacie na Messenger któryś z poniższych postów lub podobny z zachętą do przesyłania dalej, to nie wysyłajcie do znajomych i uświadomcie osobę, od której otrzymaliście taki post, że dała się nabrać na łańcuszkowe oszustwo i ostrzeżcie, żeby nie rozsyłała tego postu dalej!!! Nie dajcie się nabrać na spam!!!

Prawdziwe komunikaty o wirusach lub hakerach oraz prośby o pomoc dla chorych dzieci są udostępniane na oficjalnych stronach internetowych, a nie rozsyłane przysłowiową pocztą pantoflową przez Messenger z zachętą do wysyłania dalej znajomych i tym się one różnią od fałszywych łańcuszków. A ostrzeżenia przed hakerami czy wirusami są często podawane przez policję.

MOŻEMY WSPÓLNIE POWSTRZYMAĆ ROZSYŁANIE SPAMU NA MESSENGERZE!!!

Poniżej linki do artykułów potwierdzających, że te posty są fałszywymi łańcuszkami, a nie prawdziwymi ogłoszeniami czy ostrzeżeniami i że nie wolno ich rozsyłać!!!

1. Fałszywe ostrzeżenie o nieistniejącym wirusie Aktualizacja Windows Live:

https://www.google.pl/…/wirus-ktory-pali-sektor-zero-k…/amp/

2. Fałszywa informacja o potrzebnej krwi dla dziecka Pani Marzeny Czyż – w poście jest podany numer telefonu Pani Marzeny, która od lat nie odbiera połączeń, można zadzwonić pod jej numer podany w tym łańcuszku, czyli 515 250 700, żeby to sprawdzić. Gdyby dziecko Pani Marzeny potrzebowało pomocy, to Pani Marzena Czyż odbierałaby telefony, albo byłby podany kontakt do szpitala, w którym można byłoby oddać krew.
UWAGA !!! Ostatnio chodzi nowa wersja tego łańcuszka z tym samym numerem telefonu, ale nie ma podanego nazwiska Marzeny Czyż, za to niby jest prośba o pomoc od kolegi z pracy.

http://warszawa.naszemiasto.pl/…/potrzebna-krew-b-rh-kontak…

3. Fałszywa informacja o wysokich kosztach połączenia z numerem Pani Marzeny Czyż wynoszących 120 zł za minutę. Numer Pani Marzeny Czyż jest numerem komórkowym sieci Orange i połączenie z nim kosztuje zgodnie z taryfą naszego operatora, tak jak połączenie z dowolnym numerem komórkowym, nie jest to połączenie o podwyższonych opłatach. Sam sprawdzałem – nie dostałem astronomicznego rachunku, warto jednak dla sprawdzenia zadzwonić, aby przekonać się, że Pani Marzena Czyż nie odbiera połączeń, zgłasza się poczta głosowa, która nie przyjmuje wiadomości, a sam łańcuszek jest oszustwem.

4. Fałszywa prośba o pomoc dla córki Rafała Kruszyńskiego:

http://warszawa.naszemiasto.pl/…/uwaga-falszywy-mejl,180825…

5. Fałszywa prośba o pomoc dla 6-letniego chłopczyka porażonego prądem, w dodatku ze skradzionym, czyli fałszywym zdjeciem dziecka:

http://forum.mamotoja.pl/forum/showthread.php?p=436561

6. A tu strona, z której skradziono zdjęcie tego 6-letniego chłopczyka, a raczej dziewczynki, i wykorzystano do spamu:

http://abckarmienia.mamotoja.pl/…/jak-odstawic-16-to-miesie…

7. Fałszywe ostrzeżenie przed hakerem Jaydenem K. Smithem, który nie istnieje, ostatnio krąży nowa wersja tego łańcuszka z Fabrizio Brambilla i Anwarem Jitou, ale z identycznym tekstem. Spamerzy zmienili tylko nazwisko hakera aby ludzie myśleli, że pojawił się nowy haker i znów zaczęli się ostrzegać przed nieistniejącym zagrożeniem rozsyłając spam:

https://plblog.kaspersky.com/jayden-smith-hoax/7048/

8. Fałszywe ostrzeżenie przed nieistniejacym wirusem Sonia Disowns Rahul:

http://www.pomorska.pl/…/dostales-ostrzezenie-przed-wiruse…/

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA TAKIE FAŁSZYWE OSTRZEŻENIA I KOMUNIKATY !!! TO BEZUŻYTECZNY SPAM !!!

0

Gustlik222

Sprawiedliwosc jest najwazniejsza

108 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758