Bez kategorii
Like

USA mówi reszcie świata good night!

26/06/2011
237 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Radość wśród amifobów: Ameryka wycofuje się z Afganistanu! Tymczasem amerykański izolacjonizm zawsze był zwiastunem zła wszelakiego. Gdyby Amerykanie nie wmieszali się w I WS, nie byłoby Polski. Ale o tym nikt już nie pamięta.

0


 

 
I.
 
Zaliczający się niewiadomo czemu do „prawicy” lewacy, tchnący antyamerykanizmem (twierdza żydostwa) i nie kryjący sympatii dla totalitarnego islamu, nie mają się ze szczęścia: Obama wycofa się z Afganistanu! Rok 2014 może okazać się początkiem końca cywilizacji.
 
II.
 
Kiedy Ameryka śpiewała znaną pieśń „byle amerykańska wieś spokojna”na resztę świata spadały plagi egipskie. Bez Amerykanów nie byłoby Korei Płd., Wietnam Płn. (Prusacy Azji) zdobyłby nie tylko Sajgon, ale i Singapur; z Chile Allende* wyszedłby naprzeciw Castro.
 
III.
 
Gdyby Reaganowi wisiała Polska i Europa, to między Odrą a Bugem do dziś jeździlibyśmy na wczasy FWP i kupowalibyśmy na kartki. USA czasem mogłyby wysłać nad Wisłę paczki UNRRA. Mydło kupowalibyśmy w Pewexie. Internet znalibyśmy z przemycanej prasy.
 
IV.
 
Kiedy Ameryka „go home”, reszta świata zdana jest na domorosłych watażków. Obama, który przyszedł znikąd, chce wygrać na tym populistycznym chwycie wybory, podobnie, jak Merkel, która przyszła z NRD, na rezygnacji z niebiezpiecznej energetyki atomowej*.
 
V.
 
Demokracja przestała być towarem na eksport. Republikanie też mają dość opluwania USA. Stąd sprzeciw wobec misji USA w Libii. Ze wszystkimi następstwami tego kroku. Amerykańska prawica wraca do korzeni, odrzucając spadek po Demokratach*, do izolacjonizmu.
 
VI.
 
A może Obama realizuje z pewnym opóźnieniem to, czego oczekiwała od niego europejska lewica? Nie da się tego wykluczyć. Ale naprawdę – wbrew jazgotowi czerwonych – to prawica (Republikanie) kończyła wszystkie wojny, rozpoczęte przez Demokratów w imię idei wolności*.
 
VII.
 
Co oznacza to dla Unii Europejskiej? Ano to, będzie musiała sama stawić czoło terroryzmowi, przeniesionemu do pogańskiej Europy przez prawowiernych muzułmanów. Z jakim skutkiem, da się bez trudu przewidzieć. Zakłamani do cna Europejczycy trzymają rękę w nocniku.
 
VIII.
 
Zmiana paradygmatów w USA rozwiąże ręce ciemnym siłom. Europa nie przemawia jednym głosem. Tandem Merkel – Tusk nic nie da. Poniesie on fiasko. Niemcy i Polska stanęły przeciw wspólnej unijnej polityce bezpieczeństwa i polityce zagranicznej. Rachunek nadejdzie.
 
*Salvadore Allende, chilijski komunista, laureat Międzynarodowej Nagrody Leninowskiej (1973) za budowę państwa robotniczego.
 
*ostatnie tsunami w Hesjii czy w Badenii miało zapewne miejsce przed pojawieniem się na ziemi pierwszego człowieka.
 
*Arthur M. Schlesinger jest tego zdania.
 
* Wojny w Korei i w Indochinach rozpoczęli demokraci: Truman, Kennedy i Johnson, zakończyli je Republikanie:  Eisenhower i Nixon. Za diałba wcielonego uchodzi w kołach lewicy i lewoprawicy Republikanin Reagan, tymczasem na jego konto idzie jedynie inwazja wysepki Grenada. Bush Senior  wyzwolił Kuwejt, ale nie ruszył Husajna, itd.
 
 

 
 
Post scriptum: izolacjonizm USA będzie mieć dla Europy – a tym samym i Polski – skutki niewyobrażalne. Z pewnością wzmoże on wpływy rosyjskie w Europie, a raczej w tym, co z niej pozostanie. Jedynie Wielka Brytania będzie mogła liczyć na USA.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jan Bogatko

polityka dla zaawansowanych

523 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758