Bez kategorii
Like

Ukryto przed warszawskimi radnymi fakt błędu ZTM ws. uprawnień działaczy nielegalnych organizacji z okresu PRL

08/07/2017
1212 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Ukryto przed warszawskimi radnymi fakt błędu ZTM ws. uprawnień działaczy nielegalnych organizacji z okresu PRL

Jednym z ostatnich punktów posiedzenia Rady Warszawy z dnia 6 lipca 2017 r. było rozstrzygnięcie petycji Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89 dotyczącej przyznania – osobom, które świadczyły pracę na rzecz nielegalnych organizacji lub pozostały bez pracy z powodów politycznych aż do 1989 roku – uprawnienia do bezpłatnej komunikacji miejskiej.

0


Stowarzyszenie uzasadniało petycję faktem, że Zarząd Transportu Miejskiego w maju br wprowadził w błąd stwierdzając, że ww. osoby takie uprawnienie posiadają (podczas gdy w świetle dotychczasowych przepisów przysługuje prawo do 50% ulgi). Wprawdzie ZTM szybko skorygował swój błąd, ale błędna informacja została powtórzona przez media.

http://serwis21.blogspot.com/2017/05/ztm-wprowadzi-w-bad-kolejny-przykad-na.html

W projekcie uchwały (druk nr 1491) zaproponowano odrzucenie petycji. W uzasadnieniu, załącznika do uchwały jednak nie znalazł się żaden zapis informujący o przyczynie złożenia, argumentacji tej petycji tj. o wprowadzeniu w błąd przez ZTM. Nie załączono nawet pisma pani prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz z dn. 13.06.2017 do Przewodniczącej Rady M.St.Warszawy, która co prawda sprzeciwia się petycji, ale przyznaje i przeprasza za błąd ZTM.

http://serwis21.blogspot.com/2017/06/prezydent-warszawy-przeprasza-za-bad.html


Czemu ukryto przez radnymi fakt błędu ZTM? Czyżby obawiano się, że mogliby jednak przegłosować bezpłatną komunikację. A tak nie mając tekstu petycji (bo nie są one radnym doręczane), nie mając pisma prezydenta Miasta (w którym można by wyczytać informację o przyczynie złożenia petycji) i nie mając żadnej informacji co do uzasadnienia petycji, automatycznie ją odrzucą. 

(ZA SERWIS21)

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816