Komentarze dnia
Like

TV TRWAM z koncesją – Ścios przewidział ten brudny kompromis

13/01/2014
1217 Wyświetlenia
2 Komentarze
6 minut czytania
TV TRWAM z koncesją – Ścios przewidział ten brudny kompromis

Większość poczciwych ludzi zapewne zareaguje z ulgą i radością – a może nawet z poczuciem wygranej walki z reżimem – na wieść o przyznaniu ks.Tadeuszowi miejsca na multipleksie. Tymczasem jest to jedna z najsmutniejszych wieści dla obozu patriotycznego w Polsce. Oznacza zwycięstwo układu Komorowski/Tusk w walce o domknięcie kontroli mediów. Taki scenariusz od dawana przewidywał Aleksander Ścios, “czarny prorok” naszej publicystyki; jeden z niewielu, którzy potrafią właściwie interpretować zdarzenia i nie ulegać “chciejstwu” tak popularnemu wśród “naszych” komentatorów.

0


bez dekretu

.

ALEKSANDER ŚCIOS – kim jest “CZARNY PROROK” oraz DLA KOGO i na CZYJE ZAPOTRZEBOWANIE wykorzystuje swoje “ZDOLNOŚCI PROFETYCZNE” ?!!!

*****

.

Większość poczciwych ludzi zapewne zareaguje z ulgą i radością – a może nawet z poczuciem wygranej walki z reżimem – na wieść o przyznaniu ks.Tadeuszowi miejsca na multipleksie. Tymczasem jest to jedna z najsmutniejszych wieści dla obozu patriotycznego w Polsce. Oznacza zwycięstwo układu Komorowski/Tusk w walce o domknięcie kontroli mediów. Taki scenariusz od dawana przewidywał Aleksander Ścios, “czarny prorok” naszej publicystyki; jeden z niewielu, którzy potrafią właściwie interpretować zdarzenia i nie ulegać “chciejstwu” tak popularnemu wśród “naszych” komentatorów.

.

Oto kilka jego ostatnich wypowiedzi w temacie RM:

.

Oświadczenie ks. Rydzyka, a szczególnie słowa “nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem” wydają się dowodzić, że TV Trwam dostanie wkrótce koncesję i środowisku RM niepotrzebne jest już wsparcie Klubów GP (podkreślenie moje).

.

Dywagacje Rydzyka nt. abp. Wielgusa trzeba pominąć litościwym milczeniem, bo albo dyrektor RM zapomniał, że sam Wielgus przyznał się do współpracy z SB i świadczą o niej liczne dokumenty, albo ma odbiorców za ludzi pozbawionych pamięci. (…)

.

Dodam jedynie, że w moim przeświadczeniu, sprawa abp. Wielgusa stanowi jedynie pretekst do wyprowadzania ataków na środowisko GP. Powodem istotnym jest natomiast działalność TV Republika i rosnące znaczenie GP. Można się też spodziewać, że wkrótce toruńskie media będą wspierały Ruch Narodowy.

.

W kontekście zachowań o. Rydzyka całkowicie niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest powielanie w internecie opinii jakoby “ktoś” chciał skłócić ze sobą środowiska medialne GP i RM. Kim jest ten tajemniczy “ktoś”, jeśli to sam Tadeusz Rydzyk podpisuje się pod kolejnymi atakami? W tym wypadku trzeba się odważyć na samodzielną ocenę intencji środowiska RM i nie poszukiwać jakiś zewnętrznych nieprzyjaciół.

.

Obrona agentury to rzecz naganna, podobnie jak kłamstwo w ustach zakonnika. Nie ma tu “dzielenia włosa na czworo”. Pisząc zaś te słowa – “nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem” – o. Rydzyk zachował się haniebnie. Po tym, co kluby GP zrobiły na rzecz RM i TV Trwam, takie stawianie sprawy jest wyjątkową podłością.

.

o. Rydzyk cynicznie rozgrywa sprawę abp.Wielgusa. Ta bowiem nie ma dziś najmniejszego znaczenia dla postawy dyrektora RM. Chodzi o kasę, wpływy i zagrożenie interesów.

.

Proszę natomiast zobaczyć, jaki poziom świadomości reprezentują osoby komentujące te zdarzenia na niezalezna.pl. To festiwal głupoty i obłudy, w którym nawoływania do “spokoju na prawicy” mieszają się z bredniami o celowym “dzieleniu” środowiska RM i GP.

.

Nie wolno tak fałszować rzeczywistość i uciekać od odpowiedzialności. Jeśli w takiej sprawie brakuje odwagi do uczciwej refleksji i jasnych ocen – jak możemy w ogóle marzyć o odzyskaniu wolnej Polski?

.

Środowiska GP i RM z pewnością wiele łączy, jednak postawa dyrektora RM wskazuje, że postanowił on wykopać szeroki rów miedzy tymi środowiskami. Ponieważ następuje to w szczególnym momencie (osłabienie reżimu Tuska, pojawienie się projektów “trzeciej siły”, wzrost znaczenia wolnych mediów, szansa na uzyskanie koncesji przez TV Trwam) a ksiądz Rydzyk nie jest szaleńcem – proponuję raczej skupić się na poszukiwaniu odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Skąd ten atak i dlaczego dyrektorowi RM zaczęła nagle ciążyć pomoc Kubów GP, które przez wiele miesięcy wykonywały ogromną robotę na rzecz TV Trwam?

.

Proponuję zaczekać na rozwój wypadków, bo z pewnością najbliższe tygodnie przyniosą rozwiązanie tej zagadki (podkreślenie moje).

.

Wybraliście Państwo fatalne miejsce do obrony wieloletniego tajnego współpracownika bezpieki Stanisława Wielgusa. Ten pyszny i próżny człowiek uczynił dość zła naszej ojczyźnie i proszę nigdy więcej nie przywoływać jego imienia na moim blogu. Hańbą okrywa się każdy, kto broni tak fałszywej postaci, kto podważa fakty i przeczy rzeczom oczywistym.

.

PS

Z mojego Twittera:

“Dawid Wildstein: No. no. Tv Trwam zaakceptowane przez KRRiT.”

 .

“@DawidWildstein Aleksander Ścios pisał o tym od dawna. To smutna wiadomość oznaczająca zapłacenie ceny wymaganej przez reżim…”

 .

za: http://komitetnarodowy.pl/

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/13/tv-trwam-z-koncesja-scios-przewidzial-ten-brudny-kompromis/

.

.

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758