NEWS
Like

Tusk oskubie nas na parkowaniu

13/06/2013
937 Wyświetlenia
8 Komentarze
1 minut czytania
Tusk oskubie nas na parkowaniu

Manewr z fotoradarami nie wyszedł. Już wiadaomo, że nie przyniosą nawet 10% planowanego dochodu do budżetu z łupienia obywateli. Prawdopodobnie przelicytowano niepraworządność kierowców, albo większość fajnych miejsc na zasadzkę  już wcześniej była obstawiona przez brygady Policji lub Straży Miejskiej z suszarkami ręcznymi.

0


Liberalny rząd jednak nie zasypia gruszek w popiele. Tym razem Tusk postanowił nas oskubać inaczej.

Parkowanie w miastach będzie płatne również w soboty, niedziele i święta. 

 

 

Platforma Obywatelska szykuje tą “rewelacyjną” rewolucję dla kierowców już od pewnego czasu. Po cichu.

W założeniach do zmian w ustawie o drogach publicznych przewidziano, że samorządy będą mogły dowolnie ustalać stawki za parkowanie. Znikną z ustawy dni pobierania opłaty.

Może się więc okazać, że płatny będzie postój nawet w nocy i w święta.

 

Ustawa ma być wprowadzona szybko, na długo przed kampanią wyborczą do samorządów. Czy władze lokalne będą korzystać z nowych możliwości? Z pewnością. Obecnie w większości gmin w Polsce rządzi PO.

 

źródło: Rzeczpospolita i własne

Inne zapisy autora:

0

zaczarowana dorożka
zaczarowana dorożka

"Doradzajac przyjacielowi, staraj sie mu pomóc, a nie sprawic przyjemnosc" Solon"

113 publikacje
1 komentarze
 

 1. Z calym szacunkiem dla 3obiegu, nie ma zamiaru wszczynac dyskusji o liberalizmie, ale zrozumcie to w koncu, ze PO, PiS, SLD, RP, PSL to partie socjalistyczne i lewicowe gospodarczo, wiec przestancie pisac o nich, a w szczegolnosci o PO ze jest liberalna!!!

  0
 2. Kolejny krok do zabijania przedsiębiorczości w centach miast…
  Kiedyś w Poznaniu strefa była od 10, mądrzy sklepikarze mieli otwarte od 9 – można było zrobić zakupy przed strefą parkowania. Potem zrobili strefę od 8. OD tego czasu przestałem jeździć do centrum kupować różne rzeczy – wolę zakupy przez internet albo na obrzeżu miasta. Może czasem przepłacę ale moja przekora do niepłacenia za nasze wspólne dobro – parkingi w centrum jest silniejsza 🙂

  0
 3. Podobno najweselej ze strefami parkowania jest w Krakowie.

  0
 4. Włodarze mojego miasta uprzedzili rządowe zamysły i już od roku pobierają opłaty w soboty. Niedziele jeszcze mieszkańcom darują. Natomiast po wejście nowych przepisów będą pierwsi aby je wprowadzić w życie.

  0
 5. nie zapominajmy, że wiąże się z tym konieczność zatrudnienia dodatkowych kontrolerów – w końcu będzie to praca na zapewne 3 zmiany – pytanie czy dodatkowe przychody zrekompensują związane z tym wydatki (na pensje)
  no i w nocy kontrolerom łatwiej będzie mordę obić – więc zapewne i ta “służba” zostanie wyposażona w środki przymusu bezpośredniego i broń

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816