NEWS
Like

Trybunał Konstytucyjny narusza prawo i zasady logiki

03/12/2015
307 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Trybunał Konstytucyjny narusza prawo i zasady logiki

3 grudnia Trybunał Konstytucyjny orzekł generalnie, iż ustawa czerwcowa o Trybunale Konstytucyjnym jest zgodna z konstytucją. Trybunał uznał jednak, iż art.137 ustawy jest niezgodny z konstytucją w zakresie w jakim przewidywał wybór 2 sędziów TK, których kadencja kończyła się w grudniu.

0


INFORMACJA SERWIS21:

Trybunał Konstytucyjny narusza zasady logiki

Trybunał zapomniał o elementarnych zasadach rozumowania logicznego, albowiem skoro przepis przewidywał wybór 5 sędziów a nie 3+2, to był albo niezgodny albo zgodny z konstytucją. Przepis był całością, a zatem nie można było uznać go za częściowo zgodny i częściowo niezgodny. W logice posługujemy się bowiem funkcjami 1, 0 (zgodny, niezgodny). Jedynie w uzasadnieniu można było wskazywać jak należało postąpić, jakie powinny być zasady, ale w samym orzeczeniu powinno nastąpić stwierdzenie jedynie niezgodności przepisu lub jego zgodności, a zatem powinno się orzec niezgodność przepisu.

Dodatkowo Trybunał który uznał, że przepis umożliwiający wybór w październiku 2 sędziów uznał za niekonstytucyjne, równocześnie uznaje (choć nie było to przedmiotem wniosku i formalnie w sentencji tego nie ma) że uchwały Sejmu unieważniające wybór m.in. tych 2 sędziów nie rodzą skutków prawnych. A zatem powołano 2 sędziów niezgodnie z konstytucją, ale nie można tego zmienić. Przecież to absurd.

Skoro Trybunał nie stosuje elementarnych zasad logiki, to czy taki Trybunał powinien dalej istnieć?

Trybunał Konstytucyjny narusza ustawa o petycjach

Trybunał Konstytucyjny kolejny raz naruszył prawo. Przypomnijmy, iż 18 Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE złożył wniosek o wyłączenie sędziów Rzeplińskiego, Biernata, Kieresa, Zubika i pozostałych z rozpatrywania zgodności z Konstytucją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Podobne wnioski przesyłali mailem obywatele. Zgodnie z prawem taką petycję należało rozpatrzyć niezwłocznie, najdalej w ciągu 3 miesięcy. Skoro w danej sprawie 3 grudnia była wyznaczona rozprawa, petycja powinna być najpóźniej na początku rozprawy rozpatrywana przez cały Trybunał (mogli uznać lub odrzucić petycję), pozytywnie lub negatywnie. Ale nic takiego się nie stało, Trybunał zlekceważył fakt petycji. Nie pierwszy raz Trybunał narusza prawo – zauważa dr Daniel Alain Korona, prezes Stowarzyszenia – Dokonamy analizy prawnej tego co się wydarzyło i podejmiemy dalsze kroki prawne.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

210 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar kanton

  Tłumaczenie TK przypomina mi takie zdarzenie. Młoda panna pozywa chłopaka przed sąd za gwałt wykonany na jej osobie. Sędzia się pyta jej , czy się opierała mu kiedy doszło do gwałtu.
  Dziewczyna odpowiada że się opierała…o łóżko.
  Wniosek , ńie można częściowo stracić cnotę ,a częściowo zachować.

  0
  • lancelot lancelot

   A oni jak zwykle chcą zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko, to ja się pytam po chamsku na jakiego ch..a te wszystkie sądy i trybunały wydać ludziom broń i niech sami wprowadzają prawo….pęści, czy też innej dżungli a kto przeżyje wolnym będzie od wszystkich trosk.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217