Artykuły redakcyjne
Like

To nie żaden kryzys!

16/06/2017
1178 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
To nie żaden kryzys!

Problem z „uchodźcami” to wbrew twierdzeniom unijnych dygnitarzy nie jest żaden „kryzys”. To kolejny etap przemyślanego planu.

0


Ostatnio znów wróciła na „tapetę” kwestia „sankcji” dla krajów UE sprzeciwiających się przymusowym przesiedleniom „kwot uchodźców”. Tyle, że sami eksperci podkreślają, że szanse na zastosowanie „sankcji” wobec krnąbrnych państw są raczej znikome: „’Niedemokratyczne’ demokracje – rządy utworzone w wyniku demokratycznych wyborów, uwalniające się od demokratycznych zasad – dobrze zrozumiały tę wrodzoną słabość klubu europejskiego: Można być jego członkiem bez przestrzegania jego przepisów. I nie zanosi się, by miało się to zmienić, choć powoli narusza to jego podstawy”.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-ewentualne-sankcje-dla-polski-niemozliwe-do-zastosowania,nId,2406370

Daruję sobie tutaj pytania o demokratyczny mandat Komisji Europejskiej czy kwestie odpowiedzialności np. Niemiec za wpuszczenie do UE przeszło miliona osób bez dokumentów. Pozwolę sobie zwrócić uwagę na „obawy” zgłoszone w orędziu Georga Sorosa, o których niedawno pisał Humpty Dumpty: „Szczególnie problematyczna jest kwestia kryzysu uchodźców – tutaj współpraca między państwami Unii ulega wręcz rozluźnieniu. Europa nie wypracowała jednolitej polityki migracyjnej. Każde z państw członkowskich kieruje się własnym interesem narodowym – a jego działania bywają często wymierzone w interesy pozostałych członków Wspólnoty”.

https://3obieg.pl/soros-projekt-europejski-znalazl-sie-w-smiertelnym-niebezpieczenstwie

Rzecz jasna gdy mowa o „własnym interesie narodowym, wymierzonym w interesy pozostałych członków wspólnoty” nie chodzi o niemieckie naciski na Polskę via komisja Europejska.

Wróćmy do meritum – sytuacja z „uchodźcami” to nie żaden „kryzys”, to rezultat konsekwentnie prowadzonej polityki i założeń Unii Europejskiej. Nie wierzycie? Proszę bardzo: w 2015 roku w w moje ręce trafiła taka oto publikacja (po kliknięciu obraz się powiększa):

20150919_111826

W sumie fajna sprawa – adresowana do młodzieży szkolnej. Plany lekcji, terminarze dzienne, trochę indoktrynacji o UE ale i wartościowych informacji o państwach członkowskich, historii, społeczeństwie, kulturze etc. Wydane przez „Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct”. Darmowe, do odebrania w siedzibach przedstawicielstw UE.

Uwagę jednak zwraca lewy dolny róg:

20150919_111845

Cytowany Jean Monnet znalazł się również w „orędziu” Sorosa. Jest też przedstawiany jako jeden z „architektów wspólnot europejskich”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jean_Monnet

A teraz Słownik Języka Polskiego PWN: „konstytuować – ustanawiać, organizować, tworzyć” (Słownik Języka Polskiego PWN, Warszawa 1988, s. 996). Tłumacząc z polskiego na nasze „myśl” Monneta: w imię urojonego pacyfizmu należy zniszczyć tożsamość narodową (i kulturową) Europy.

To się dzieje właśnie teraz. Pytanie – kto na tym skorzysta i w jaki sposób?

Fot.: MN

Inne zapisy autora:

0

Michał Nawrocki
Michał Nawrocki https://www.3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758