HYDE PARK
Like

…to cie rozjebią Kontrolę skarbową zablokowałem

15/06/2014
933 Wyświetlenia
2 Komentarze
18 minut czytania
…to cie rozjebią Kontrolę skarbową zablokowałem

Sadowski ” Zagrożona Wolność „…. „Doszło do sytuacji, że zgodnie z ustawą wywiad skarbowy formalnie ma dziś więcej uprawnień niż ABW.” …(więcej)

fragment rozmowy byłego ministra transportu Sławomira Nowaka z byłym generalnym inspektorem informacji finansowej
– Andrzejem Parafianowiczem. Nowak: I chcą ją [żonę Nowaka – przyp. red.] trzepać. Cały 2012 r. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. (…) Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem. (…) Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej.

0


 

Parafianowicz: Ja to wszystko wiem… ale… bo ja z urzędu kontroli skarbowej to już odkryliśmy bardzo dawno. UKS, komputery wyrzuciły (…) zablokowałem to (…)

N: A powiedz co w najgorszym wariancie mi grozi za takie rzeczy?

P: Zależy co znajdą…

N: Powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto.

P: To każą dopłacić. Jeśli będzie grubo, to mogą zrobić postępowanie karnoskarbowe.

N: To nie są wielkie pieniądze – 50 tys.

P: To raczej nie o kwotę c [chodzi], tylko o styl l niedopłacenia, rozumiesz, nie? I to co muwisz Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. I później się szarpiesz przez lata… [dłuższa chwila ciszy]. Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię rozje…

N: Ku*** (…)

P: Słuchaj, tak jak mówię, próbuję się dowiedzieć od Gośki, skąd to się wzięło. Jeśli wie. Bo wtedy będzie można pomyśleć czy to w ogóle jest… pole do rozmawiania z tym dyrektorem (…)”…(źródło )

Michalkiewicz „ „nie tylko starzy szubrawcy, ale już druga, a nawet trzecia generacja wściekłych psów, szykuje się do ponownego przejęcia przewodniej roli w budowie socjalizmu – tym razem już prawdziwego „….(więcej )

Prokurator generalny USA Eric Holder ogłosił wszczęcie śledztwa, żeby ustalić, czy amerykański urząd podatkowy (IRS) złamał prawo, poddając specjalnym kontrolom grupy konserwatywne, w tym te związane z Tea Party „…Dodatkowej kontroli IRS miały też podlegać te organizacje pozarządowe, które krytykowały rząd za nadmierne wydatki lub których celem było „edukowanie Amerykanów o konstytucji USA”. „….”o tych niewłaściwych praktykach wiedzieli wysokiej rangi pracownicy IRS już od połowy 2011 r., czyli na rok przed zapewnieniami w Kongresie ówczesnego szefa IRS Douglasa Shulmana, że urząd podatkowy nie namierzał grup konserwatywnych. „...(więcej )

Robert Gwiazdowski „W IRS stworzono specjalną komórkę, która od 2010 roku szukała nieprawidłowości w zeznaniach zwolnionych z podatków organizacji pozarządowych, sprawdzając, czy nie złamały przepisów. Inspektorzy IRS kontrolowali dokumenty organizacji, które miały w nazwie „tea party”, „patrioci” albo sformułowania takie jak „My Naród” albo „Odzyskać kraj”. „….No ale okazało się, że dziennikarze Associated Press byli podsłuchiwani przez FBI. O tym prezydent Obama podobno też nie wiedział. Mało wie przywódca najpotężniejszego państwa świata. Aż strach pomyśleć czego nie wie jeszcze. No chyba, że jednak wie, a te ubeckie metody postępowania nie są niczym zdumiewającym w świetle jego młodzieńczych fascynacji. „…(więcej )

Urząd Kontroli Skarbowej wykończył firmę, której właścicielka naraziła się prokuraturze. Spółkę jej męża zniszczono wcześniej. „...(więcej )

Już sam tytuł artykułu Marcina Pietraszewskiego dotyczący praktyk urzędnika III RP , a dokładniej urzędnika wywiadu skarbowego szokuje „ Szantaż po godzinach nie jest karalny „ . Prawdziwe przerażenie budzi jednak treść z której urywek pozwolę sobie zacytować „ Prokuratura umorzyła sprawę pracownika wywiadu skarbowego z Katowic, który zagroził szefowi prywatnej firmy, że jeśli obniży pensję narzeczonej urzędnika, to spotkają go kłopoty. – To była prywatna rozmowa prowadzona po godzinach pracy – uznali śledczy „ …”W przychodni wszyscy więc wiedzieli, że mężczyzna pracuje w wywiadzie skarbowym. To tajna komórka Urzędu Skarbowego w Katowicach”….”U mnie w firmie nieco mniej zarabia portier” – stwierdził pracownik wywiadu skarbowego”….”Jak przyjdzie urząd skarbowy, to masz przesrane, jak do tego przyjdzie ZUS i nadzór weterynaryjny, to masz problem. Ja z nimi współpracuję, łącznie z prokuraturą. (…) Jeśli ja wykorzystam drogę służbową, to tej przychodni nie ma” ….”Dodał, że jak do przychodni wpadnie prokuratura i ABW to zostanie ona zamknięta.”…”Jak będę nieludzki, to będą ludzie ode mnie służbowo i nie będzie tak miło jak teraz„….”Prowadzący je prokurator uznał, że O. pojawił się w przychodni po godzinach pracy i przeprowadzona przez niego rozmowa miała charakter prywatny – mówi prokurator Zbigniew Zięba, szef Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej. Przyznał, że po zwolnieniu lekarki przychodnia była kontrolowana przez wszystkie możliwe instytucje.”…”Nie wiedział, że trwająca półtorej godziny rozmowa jest nagrywana.”. „...(więcej )

Jarosław Królak „Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę.”……”Resort kierowany przez Jacka Rostowskiego sprawdza, jak daleko może się posunąć w zwiększaniu uprawnień służb fiskalnych. Ministerstwu Finansów (MF) nie wystarcza pełny dostęp do kont bankowych Polaków i możliwość ich swobodnego blokowania. Chce zapewnić kontroli skarbowej prawo do sprawdzania posesji, domów, mieszkań i garaży.— Proponuje się umożliwienie organom podatkowym, za zgodą podatnika, przeprowadzanie oględzin w ramach czynności sprawdzających dotyczących przedmiotu opodatkowania. Szybka reakcja przyczyni się do bieżącego wyjaśniania wątpliwych kwestii i ograniczenia zaniżania podstawy opodatkowania „..(więcej )

Michalkiewicza  „Przeciwnie – w ciągu ostatnich 20 lat poziom zagenturyzowania tego sektora musiał wzrosnąć choćby z tego powodu, że każda spośród7 oficjalnie istniejących w naszym nieszczęśliwym kraju tajnych służb (CBŚ, CBA, ABW, Agencja Wywiadu, Służba Wywiadu Wojskowego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego – pod którymi to kryptonimami prowadzą życie po życiu Wojskowe Służby Informacyjne , no i wywiad skarbowy) musiała zwerbować sobie właśnie tutaj swoja agenturę – na wszelki wypadek„ „….(więcej)

Michalkiewicz „ Centrum Adama Smitha obliczyło, że państwo polskie konfiskuje rodzinie pracowników najemnych 83 procent dochodu „…(więcej )

Wywiad Romana Kluski w Naszym Dzienniku „ Demokracja totalitarna „ z podtytułem „Biurokracja to w dużej części polska specjalność „ …”Przemyślenia Kluski w Naszym Dzienniku „Między innymi dlatego, że rolnicy są dzisiaj ostatnimi w miarę wolnymi ludźmi. Tylko rolnik nie może być obecnie zniszczony przez urząd skarbowy, tak jak każdy inny przedsiębiorca „..”Chodzi o to, żeby także rolników wciągnąć do aparatu podatkowego zniewolenia urzędniczego. Bowiem kwestia płacenia podatku dochodowego w dużej mierze zależy od widzimisię urzędników. „…„Żadna z rządzących przez ostatnie 20 lat ekip w Polsce nie była w stanie zahamować procesu tworzenia totalitarnego państwa”…”- Wolny rynek budowaliśmy tylko na początku lat 90., mniej więcej do 1995 roku.Od tamtego czasu w Polsce zaczął się odbudowywać system totalitarny.” ….”. – Jednak istota proponowanych przeze mnie zmian polegała na tym, że obywatel dostawał te same prawa co urzędnik. Z mojego pomysłu politycy i urzędnicy zostawili samą nazwę, która bez spełnienia istoty niewiele daje. Dotyczy to także przepisów o odpowiedzialności urzędników za błędne decyzje „…”Ale firma, która chce działać uczciwie, w warunkach spętanej biurokracją gospodarki nie radzi sobie dobrze. Dlatego przed Optimusem nie było świetlanej przyszłościw coraz bardziej biurokratyzującej się gospodarce. „….”Sukces zaczął stawać się zależny nie od solidnej pracy, ale od relacji z władzą, która udziela zezwoleń, koncesji, itp. Tymczasem, jak wskazał jużOjciec Święty Jan Paweł II, jeśli państwo chce wszystko uregulować, tak jak to robi w ciągu ostatnich 20 lat, wchodząc niemal w rolę Pana Boga, to niedługo pod piękną nazwą „demokracja” powstanie nowy totalitaryzm „….”Ale są w Europie kraje, które zrywają z taką polityką: m.in.Wielka Brytania i Węgry. To one mają szansę być wprzyszłości przykładami zdrowej gospodarki. Inne idą w kierunku Grecji i Hiszpanii. „….”Ważne, by postawiły tak jak Wielka Brytania i Węgry na ograniczenie kosztów państwa, by unieważniły nikomu niepotrzebne regulacje. ” ..(więcej )

Profesor teologii Michał Wojciechowski „”Szara strefa to termin potoczny, lepiej ją określać –  tak jak statystycy –  jako „gospodarkę nierejestrowaną”….”Tymczasem chodzi tu o pożyteczną działalność gospodarczą: produkcję dóbr i usług oraz obrót nimi. Według szacunków GUS dostarcza ona Polsce kilkanaście proc. PKB, a według niektórych ekspertów blisko 30 proc. PKB…”Mówi się o niej jednak dużo rzadziej niż o części gospodarki nadzorowanej przez urzędy. „….”Czy ktoś jest okradziony? Rząd uważa, że tak, gdyż nie uzyskał podatku. Otóż, po pierwsze, uzyskał podatki pośrednie, wpływy z VAT i akcyzy za zużyte towary. Likwidując siłą szarą strefę, utraciłby te dochody. Po drugie, w sytuacji, gdy podatki są nadmierne, a rządy pozwalają na to, by z powodu bezzasadnych świadczeń, rozrostu administracji, marnotrawstwa i korupcji środki z nich były trwonione, należy przyznać podatnikom moralne prawo do niepłacenia części podatków.…..(więcej)
———-

Mój komentarz

Ojciec Święty Jan Paweł II,jeśli państwo chce wszystko uregulować, tak jak to robi w ciągu ostatnich 20 lat, wchodząc niemal w rolę Pana Boga, to niedługopod piękną nazwą „demokracja” powstanie nowy totalitaryzm” ….(więcej )

Sadowski w wywiadzie z Michałem Płocińskim „ Zagrożona Wolność „…. „Doszło do sytuacji, że zgodnie z ustawą wywiad skarbowy formalnie ma dziś więcej uprawnień niż ABW. „…..”Odległe miejsca Polski w rankingach wolności gospodarczej, a zarazem wysokie miejsca w rankingach korupcji, nie są efektem patologii czy kryzysu, tylko – jak mawiał Stefan Kisielewski – rezultatem. Jest to rezultat zastępowania wolności arbitralną władzą urzędników. Im mniej wolności, tym więcej korupcji. „..”Gołym okiem widać, że im bardziej kraj jest wolny, tym większy jest w nim poziom dobrobyt”… ...(więcej )

Adam Machaj „Chińczycy zawiesili podatek dochodowy od drobnych przedsiębiorców „…..”od 1. sierpnia „komunistyczny” rząd w Pekinie zawiesił pobór podatków od firm, których obrót jest mniejszy niż 3200 dolarów amerykańskich miesięcznie!!! . …( http://naszeblogi.pl/43554-szejnfeld-szuka-polskich-frajerow-aby-na-niego-robili )

The Economist „Tylko 3 procent Hindusów płaci podatek dochodowy :...(więcej )
…………….
Skarbówka to narzędzie terroru totalitarnego państwa w stosunku do ludności cywilnej . Podatek dochodowy ,prymitywny i przestarzały ,którego istnienie nie ma dla państwa i budżetu żadnego uzasadnienia ekonomicznego i finansowego jest traktowany jako aksjomat , fundament ładu społecznego .

Podatek dochodowy musi być zlikwidowany , jest to kwestia ochrony praw podstawowych Polaków .

W kwestii podatku VAT jest przeciwnikiem Korwina Mikke , który uważa że należy go utrzymać i podnieść do 25 procent. Uważam ,że należy go zlikwidować to jak najszybciej

Otóż Korwin Mikke nie rozumie istoty podatków . Dla niego podatek dochodowy to po prostu wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatnika, Tymczasem głównym powodem istnienia teraz podatku dochodowego na Zachodzie i nie tylko jest użycie go jako narzędzi terroru. Kontroli.

Dla firm takim narzędziem terroru jest podatek VAT . Zwykli obywatele i ich małe i średnie firmy powinni być konstytucyjnie zwolnieni z tego typu podatków . W to miejsce powinno wprowadzić się podatek transakcyjny, którego oni nie byliby płatnikiem .

Osobną sprawą jest opodatkowanie koncernów .Tutaj , aby nie dopuścić do ich nadmiernego wzrostu i uzyskania destrukcyjnej o dla państwa i wolności zwykłych obywateli potęgi politycznej można rozważać różne formy opodatkowania z podatkiem obrotowym włącznie .

Poparcie Korwinan Mikke dla powszechnego podatki VAT w wysokości 25 procent i utrzymani tym samym sytuacji w której Polacy mający małe firmy będą dalej terroryzowani przez totalitarne państwo skarbówka traktuje jako dalszy ciągłego wysługiwania się koncernom i ich właścicielom, oligarchom.

Nie bez powodu Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy przy pomocy Konsensu Waszyngtońskiego , czyli konstytucji ustroju kolonialnego na całym świecie wymuszają wprowadzenie podatku dochodowego ,VATu i przymusowych ubezpieczeń społecznych

Łepkowski „ zgłoszony niedawno projekt ustawy federalnej HR 4646 „The Debt Free America Act” („Ameryka wolna od długu”). Jej autorem i propagatorem jest kongresman Chaka Fattah, „…Przede wszystkim na obłożeniu wszystkich istniejących transakcji gotówkowych czy bezgotówkowych 1-procentowym podatkiem.….”Ale pomysł kongresmana Chaka Fattaha to nie tylko kij, ale też i marchewka.Projekt przewiduje, że po siedmiu latach nowy system mógłby całkowicie zastąpić dotychczasowy system podatkowy. Amerykanie zostaliby zwolnieni z płacenia podatku dochodowego i całej listy innych obciążeń fiskalnych.”.. ( http://naszeblogi.pl/40718-doradzaja-kaczynskiemu-zostawic-bandytyzm-podatkowy-tuska )

video Ameryka Od Wolności Do Faszyzmu. napisy pl całość
.video Podatki i socjalizm – prof. Piotr Jaroszyński
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758