SPOŁECZEŃSTWO
1

Tak wygląda „russkij mir”. Bandyci putina w akcji

05/10/2022
64 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Nowy raport ONZ: „Rosjanie używali na Ukrainie sal tortur. Wykorzystywali cywilów jako żywe tarcze”

0


W nowym raporcie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) udokumentowano odkrycie sal tortur w Buczy.

Nagranie, na którym rosyjski wojskowy obcina genitalia związanemu ukraińskiemu jeńcowi, pojawiło się w czwartek w rosyjskich źródłach propagandowych. Informują o nim ukraińskie media jako o kolejnym dowodzie makabrycznych zbrodni wojennych popełnianych przez stronę rosyjską.

Ukraińscy i międzynarodowi dziennikarze śledczy próbują ustalić tożsamość rosyjskiego żołnierza, który dopuścił się zbrodni. O sprawie informują również zachodnie media, zaznaczając, że nie mają możliwości zweryfikowania nagrania.
Rosyjscy propagandyści z zachwytem pokazali, jak grupa nieludzi kaleczy ukraińskiego jeńca. To wszystko, co powinien wiedzieć świat – Rosja to kraj ludożerców, którzy delektują się torturami i zabójstwami. Mgła wojny nie pomoże katom uniknąć kary. Zidentyfikujemy i złapiemy każdego – napisał na Twitterze Mychajło Podolak, doradca ukraińskiego prezydenta.

Ze względów etycznych media nie publikują całości nagrania, na którym można zobaczyć rosyjskich żołnierzy i związanego ukraińskiego wojskowego. „Na nagraniu widać, jak odcinają nożem kancelaryjnym genitalia związanemu człowiekowi w mundurze wojskowym” – napisał Vot-tak.tv, portal informacyjny telewizji Biełsat.

„30 sekund na jedzenie, chłopcy z wybitymi zębami nie mogli zdążyć”. Koszmar jeńców w rosyjskiej niewoli
„Jeść się nie dało. Na posiłek dawali 30 sekund. W ciągu 30 sekund trzeba było zjeść, ile się dało. Chleb specjalnie był bardzo twardy. Chłopcy, którym wybili zęby, nie mogli zdążyć zjeść” – opowiadał o warunkach w rosyjskiej niewoli Mychajło Dianow, żołnierz ukraińskiej piechoty morskiej, który brał udział w obronie Mariupola i zakładów Azowstal. Jak stwierdził – Ukraińcy byli traktowani jak zwierzęta. Obóz dla jeńców w dawnej kolonii karnej w okupowanej Ołeniwce Dianow porównał do „obozu koncentracyjnego”. W baraku było 800 osób. Pod koniec lipca w Ołeniwce doszło do wybuchu – zginęło wtedy co najmniej 53 ukraińskich jeńców. Dianow był wówczas poza obozem – zabrano go na „operację”.

Dianow opowiadał, że „za podniesienie z ziemi i zjedzenie jagody jeńcy byli torturowani bici pałkami, rażeni prądem; pod paznokcie wbijano im igły.”„Rozebrali nas do naga. Zdjęli gips, wszystko. Przeszukiwali. A potem przez pięć godzin trzeba było siedzieć w kucki. Czekaliśmy, nie wiedzieliśmy, co się wydarzy”

mówił żołnierz o wydarzeniach poprzedzających wymianę, do której doszło 21 września. 215 ukraińskich jeńców wymieniono wówczas na prorosyjskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka i 55 Rosjan.

Później Dianow, jak relacjonował, spędził dzień-półtora z oczami zaklejonymi taśmą klejącą, z nogami podciągniętymi do brzucha.

Przez 36 godzin z zasłoniętymi oczami, nie wiedząc, co się dzieje, Dianow był przemieszczany – z autobusu do samolotu, potem znowu do autobusu. Taśmę z oczu zdjęto mu, gdy był już na Ukrainie.
„Każdy z nas przeżył traumę. Uważam się za osobę silną psychicznie, ale wiele rzeczy straciło dla mnie wartość”– powiedział.

Sky News zwraca uwagę, że warunki opisane przez Dianowa są złamaniem konwencji genewskiej, a w rosyjskiej niewoli wciąż przebywają prawdopodobnie tysiące ukraińskich jeńców.
21 września w ramach wymiany jeńców z Rosją władzom ukraińskim udało się uwolnić 215 wojskowych, w tym dowódców obrony Mariupola i zakładów Azowstal. Jeńcy zostali wymienieni na prokremlowskiego oligarchę Wiktora Medwedczuka i 55 rosyjskich żołnierzy.

W maju obrońcy Mariupola po niemal trzech miesiącach bardzo ciężkich walk, w tym w oblężonym przyczółku na terenie zakładów Azowstal, trafili do rosyjskiej niewoli po decyzji dowództwa, że „ma zostać uratowane życie żołnierzy”.

Według informacji podawanych później przez stronę ukraińską w niewoli znalazło się ponad 2,5 tys. osób, w tym żołnierze Pułku Azow, 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej, a także przedstawiciele innych formacji.

W czerwcu wywiad ukraiński poinformował o wymianie jeńców, w której do domu wróciło 144 żołnierzy ukraińskich, w tym 95 obrońców Azowstalu w Mariupolu z różnych formacji. Byli wśród nich 43 żołnierze Azowa.
https://niezalezna.pl/459594-3…(link is external)

Kije bejsbolowe, wstrząsy prądem i strzały w kolana. Tak rosyjscy żołnierze torturują ukraińskich żołnierzy oraz cywilów. Jak wynika ze wstrząsającego raportu organizacji Human Rights Watch, Rosjanie w trakcie trwającej inwazji, nie powstrzymują się przed niczym, by zadać Ukraińcom ból.

Na prorosyjskich telegramowych kontach pojawiło się nagranie, na którym Rosjanin torturuje pojmanego ukraińskiego żołnierza. W pewnym momencie okupant obcina jeńcowi genitalia przy pomocy noża do kartonów. Internautom i ukraińskim służbom udało się zidentyfikować oprawcę. Itd..itd
Przypominają się nam sceny z filmów jak to Niemcy torturowali np. na  Alei Szucha w Warszawie Polskich patriotów. Ale widocznie w metodach zbrodni i tortur daleko im do faszystowskiej roSSji..

Rosjanie to nacja zbrodniarzy wojennych, banda złodziei i morderców, ludobójców. KATYŃ PAMIĘTAMY – i rosyjską okupację Polski do 1989 roku !

 

Źródło :

https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/2022/10/tak-wyglada-russkij-mirbandyci-putina-w.html

 

0

dziennikarzobywatelski http://simplesite.com

Dziennikarstwo jest moją pasją.

80 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758