Globalnie i Lokalnie
Like

Szeremietiew: O misiu przemienionym w bestię

19/03/2014
1887 Wyświetlenia
56 Komentarze
12 minut czytania
Szeremietiew: O misiu przemienionym w bestię

Konflikt militarny z Rosją jest realny. Dlatego musimy przygotować sprawny system obronny – mówi Romuald Szeremietiew w rozmowie ze Stefanem Sękowskim. Wywiad opublikowany w tyg. Gość Niedzielny nr 11 (16 marca 2014)

0


 

…………………………………………………………….
Przygotujmy się na najgorsze

 

niedzw10

O tym jak milutki Miszka…

 

 

Stefan Sękowski: Polska jest zagrożona konfliktem zbrojnym?
Romuald Szeremietiew: Każda próba zmiany obecnego ładu międzynarodowego jest zagrożeniem naszego bytu narodowego. Pierwszy sygnał pojawił się daleko, gdy Rosja wywołała konflikt w Gruzji. Wtedy okazało się, że Europa nie jest tak bezpieczna, jak się wszystkim wydawało, a Rosja nie jest tym obliczalnym partnerem Polski i Zachodu, za jakiego uchodziła. Ja byłem zawsze podejrzliwy wobec tego, co Kreml może wymyślić, jednak panowało powszechne przekonanie (wyrażone w strategiach państwa polskiego), że w najbliższej przyszłości nie grozi nam żadna wojna. Sądząc po wystąpieniach w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, ten typ myślenia funkcjonował jeszcze w styczniu 2014 roku.
Europa i Polska pozostały głuche na „gruziński sygnał”.
bear
….okazał się się bestią.

 

 

Jedynym, który go odebrał, był dowódca sił NATO w Europie, amerykański gen. John Craddock. Powiedział wtedy, że NATO zaniedbało plany ewentualnościowe. Dlatego opracowano plany działań obronnych na wypadek zagrożenia agresją dla Polski i krajów nadbałtyckich. Ale potem nastąpiły kolejne sygnały, jak np. rosyjskie ćwiczenia „Zapad” niedaleko naszych granic. Minister obrony Bogdan Klich zastanawiał się, dlaczego Rosjanie ćwiczą zrzucenie bomby atomowej na Warszawę. Dziś już wiemy, że były ku temu powody. Rosjanie realnie szykują się do wojny.
Kiedy może ona nastąpić?
Takiej daty nie ma, ale strategie przyjęte w Moskwie dowodzą, że Rosja chce sięgnąć po środki militarne. Zakłada to doktryna „obronna” Federacji Rosyjskiej. Pamiętajmy, że Kreml zapowiada budowę wspólnoty euroazjatyckiej od Władywostoku do Lizbony, oczywiście pod przewodnictwem Rosji. Moskwa liczy na to, że pomocnikiem w budowie tej wspólnoty, która miałaby być przeciwwagą dla USA, będą Niemcy. Niemcy się wahają więc bardzo poważnym argumentem na rzecz takiej współpracy byłoby przyłączenie Ukrainy do Rosji. Rosja buduje też siły interwencyjne i zaznacza, że może ich używać w państwach ościennych, których polityka zagraża interesom Rosji – i interwencja na Ukrainie jest tego przykładem. Pojawia się analogia między Putinem a Hitlerem. Pierwotnie Hitler planował rozpętać wojnę dopiero w roku 1944 lub 1945, wcześniej budując pozycję wyjściową do wojny przez przyłączanie kolejnych terytoriów drogą szantażu i nacisku (Austria, Czechy). Myślał, że jeśli mocno naciśnie na Polskę, zaproponuje nam zdobycze terytorialne na wschodzie, to Polska się do niego przyłączy. Ale Polska się mu postawiła i wojna wybuchła w 1939 r., za wcześnie. Teraz jest pytanie, czy Putin jest politykiem w rodzaju Hitlera, czy raczej stara się umacniać swoją pozycję w kraju i nie zaryzykuje awantury w wielkim stylu.
Polska może stanąć Putinowi ością w gardle?
Ciągle jesteśmy ogromnym wyzwaniem dla Rosji. Wydawałoby się, że jesteśmy krajem mniejszym i słabszym, ale często potrafiliśmy pokrzyżować Rosji szyki. Tak było w 1920 roku, tak było i w 1980 roku, kiedy powstała „Solidarność”. Ale gdyby Rosja chciała rzeczywiście uderzyć, militarnie mielibyśmy marne szanse. Jeśli Rosjanie dysponują 85 brygadami, a Polacy 15, jeśli mamy słaby sprzęt, o marynarce wojennej czy obronie przeciwrakietowej najlepiej w ogóle nie mówić, to szanse są wyjątkowo małe. Możemy liczyć głównie na to, że Polacy potrafią się w decydującym momencie zmobilizować i zaimprowizować odpowiednie rozwiązania. Tak było w 1920 roku, kiedy mieliśmy armię bardzo patriotyczną, która jednak była zbieraniną różnych formacji, podczas gdy Armią Czerwoną dowodzili absolwenci elitarnych carskich akademii wojskowych, pułkownicy i generałowie byłej armii carskiej. I pamiętamy, kto wygrał.
Jazzmani mówią, że najlepszą improwizację trzeba sobie dobrze przygotować…
Toteż szczęśliwie mamy nad sobą parasol natowski. Zastanawiamy się, na ile on jest skuteczny, ale Rosjanie zapewne nie odważą się zaatakować NATO. W zderzeniu z Sojuszem Północnoatlantyckim nie mieliby szans.
Ale czy NATO odważy się przeciwstawić Rosji?
To jest pytanie o to, jak zachowają się Stany Zjednoczone i w jakim stanie sprawności są natowskie systemy wojskowe. Mam większe zaufanie do wojskowych w NATO, niż do polityków, bo żołnierze są konkretni – oni wiedzą, że jeśli terytorium jest zagrożone, to trzeba go bronić. NATO ma opracowane plany na wypadek rosyjskiej agresji. Niedawno w rejonie Bałtyku odbyły się ćwiczenia sił reagowania, w których wzięła udział Polska i kraje bałtyckie, żołnierze ćwiczyli działania, które podejmuje się na początku konfliktu. Więc ci ludzie realnie o tym myślą.
Jaką rolę w takim konflikcie odegrałaby Polska? Czy mogłaby stać się głównym polem walki?
To niestety prawdopodobne. To główny kierunek operacyjny przy marszu ze wschodu na zachód. Przypomnijmy, że za czasów PRL w przypadku potencjalnego konfliktu Układu Warszawskiego i NATO mieliśmy doświadczyć ataków nuklearnych z zachodu. Szwedzki Instytut Badań nad Pokojem stwierdził, że w pierwszych dniach wojny zginęłoby 10 mln Polaków. Rosja w swojej doktrynie ma zapisane, że może użyć broni jądrowej przeciwko państwu, które jej nie posiada, ale przy pomocy sił konwencjonalnych mogłoby zagrozić istotnym interesom Rosji.

 Ewentualny konflikt może rozpocząć się jeszcze przed naszymi granicami? NATO może być zainteresowane w zatrzymaniu Rosji jeszcze na terytorium Ukrainy?
Kiedyś w myśl doktryny NATO Sojusz miał bronić się na swoim terytorium, dopiero później przechodzić do kontrataku na terytorium agresora. Gdy później się okazało, że głównym zagrożeniem jest międzynarodowy terroryzm, uznano, że NATO powinno reagować także poza granicami Sojuszu. Ważnym sygnałem mogą być wspólne ćwiczenia sił NATO i Ukrainy. My zresztą już od dawna współpracujemy z wojskami ukraińskimi.
Alternatywą może być wspólna armia europejska?
Aby powstała armia, musi być wspólna koncepcja polityczna. Mamy w UE komisarza ds. zagranicznych, to nie mamy komisarza ds. obronnych. Strategia Bezpieczeństwa Unii Europejskiej to stary dokument, nieaktualny w każdym zdaniu. Dlatego jedynym wartościowym elementem wojskowym jest ciągle NATO – Europa samodzielnie nie jest w stanie ciągle nic wytworzyć.
Premier Tusk stwierdził, że ten konflikt powinien być sygnałem do przyspieszenia prac nad modernizacją wojska. Nie za późno?

 

 

Modernizację wojska nie była dotąd oczkiem w głowie społeczeństwa i kolejnych rządów, ale cieszę się, że i po 7 latach rządów premier Tusk o tym mówi. W oparciu o środki, które kierujemy na wojsko, moglibyśmy stworzyć sprawny system obronny. Nie zrobiliśmy tego, woleliśmy budować siły ekspedycyjne i uważaliśmy, że jesteśmy bezpieczni. Dziś do budowy systemu obronnego potrzebujemy 5-7 lat. Czy mamy wystarczająco dużo czasu? Trzeba stworzyć system, który pokaże potencjalnemu agresorowi, że konflikt z nami będzie go drogo kosztować, nawet jeśli Polska miałaby być pokonana. Takim elementem powinna być zdolność do powszechnej obrony, czyli obrona terytorialna, którą ja nazywam Armią Krajową. Nieprzyjaciel musi wiedzieć, że po wejściu na nasze terytorium spotka się z oporem nie tylko regularnych wojsk. Współczesne armie mają ogromne problemy z tego typu oporem. Proponuję powszechne krótkie szkolenia wojskowe, trwające do 3 miesięcy i formowanie oddziałów lekkiej piechoty, uzbrojonych w lekką broń, także środki przeciwpancerne i przeciwlotnicze.

 I co później? Partyzantka?
Przygotowaniem powszechnej obrony mamy odstraszyć wroga. Chodzi o to, aby nas nie napadł i nie trzeba było toczyć wojny partyzanckiej. Gdyby jednak doszło do ataku pamiętajmy, że opór nieregularny jest trudny do pokonania. Armia regularna żeby pokonać drugą armię regularną musi mieć przewagę 3:1. By pokonać partyzantów, musi mieć przewagę 20:1.
Możemy mieć nadzieję, że do tego nie dojdzie?
Być może Putin się zaawanturował i teraz będzie chciał się z tej pułapki jakoś pokojowo wycofać. Ale jeśli jest inaczej, to skutki mogą być różne. Także te najgorsze. Pytałem już znajomych, czy potrafią strzelać. Większość nie potrafi.

 Raptem dziś kolega proponował mi wspólne ćwiczenia na strzelnicy.
Proponuję się wybrać. Strzelanie to ważna umiejętność, jeśli idzie o Polaków.

 ======================

Romuald Szeremietiew – polski polityk, publicysta i naukowiec. Działał m.in. w ROPCiO i KPN, był posłem (AWS), w 1992 roku pełnił obowiązki ministra obrony narodowej, w latach 1997-2001 był wiceministrem ON. Dr hab. nauk wojskowych, profesor Akademii Obrony Narodowej.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Szeremietiew

Jaki jestem każdy widzi (każdy kto zechce).

200 publikacje
107 komentarze
 

 1. Avatar Henryk

  Przeczytałem pierwsze zdanie i tam łgarstwo, łgarstwo, łgarstwo. Panie Szeremietiew nie jest Pan na tyle głupi, aby nie wiedzieć że tzw. zachód prowadzi systematyczną wojnę przeciwko Rosji w celu całkowitej jej likwidacji, podporządkowania. Jest to wojna informacyjno-ekonomiczna z elementami wojny energetycznej. Okrążanie Rosji wrogimi bazami, finansowanie i zbrojenie radykalnych elementów przy jednoczesnym podsycaniu wrogości ludności miejscowej i regionu, ot chociażby Polaków do Rosjan, Ukraińców do Rosjan i Polaków, Polaków do Ukraińców. Dobrze Pan wie, że Gruzja od kilkuset lat była częścią Rosji i to nie w wyniku podboju, tylko dobrowolnego przyłączenia się. Dobrze Pan wie, że władzę w Gruzji opanowały obce i wrogie Gruzji siły agentury, i to one dokonały okropnych zbrodni na ludności cywilnej. Dlaczego Rosja miała nie przerwać tej rzezi, zwłaszcza że mordowana była ludność rosyjska. Panie Szeremietiew okazał się pan chazarskim szczurem, a taki jest wrogiem nie tylko Rosjan, ale w takiej samej mierze i Polaków, Ukraińców, Arabów i wszystkich ludzi ziemi.

  0
  • Ma Pan ogromne braki w wiedzy historycznej więc Pańska wypowiedź – pomijając charakterystyczny dla turańszczyzny brak ogłady – jest merytorycznie bezwartościowa. Polecam do przeczytania Jana Kucharzewskiego “Od caratu białego do czerwonego”, niestety aż siedem tomów liczy to dzieło, a także “Dzieje Rosji” Feliksa Konecznego (tylko trzy tomy) i później może Pan zabierać głos w sprawach rosyjskich.

   Na marginesie: Rosja wydaje rocznie kilka mln dolarów na opłacanie “internautów” broniących jej w dyskusjach toczonych na forach internetowych. Coś z tego może Gienriku skapnęło?

   0
   • Panie Romualdzie,

    Kilka dni temu napisałem maila do Pana z pewnym zapytaniem dotyczącym OT. Nie dostałem odpowiedzi.

    Co do Pańskiej wypowiedzi – Polska nie prowadziła i nie prowadzi żadnej konkretnej polityki wobec państw nam potencjalnie zagrażających. W związku z tym również nie ma żadnej prawdziwej wiedzy co na Ukrainie się dzieje. Bezkrytyczne stanie po jednej stronie jest w tej chwili dla Polski jedynym (w związku z brakiem armii, doktryny obronnej i lokalnych sojuszy) wyjściem. Wyjściem dającym jakieś śladowe szanse na ocalenie państwa. Jednak w 1939 mieliśmy większą swobodę.
    To bezkrytyczne stanie po jednej stronie jednak nie znaczy, że nie powinniśmy patrzeć i analizować co się tam dzieje. I, przykładowo, starać się dowiedzieć na co poszły te 5 mld $ wpompowane przez USA w Ukrainę?
    Nie tylko Rosja jest zagrożeniem i dlatego proponowana przez Pana “południowa” opcja sojuszy byłaby w naszym przypadku chyba jednak najlepsza. Nie najsilniejsza na początku ale jednak chyba najlepsza.

    Pozdrawiam

    0
   • Avatar Henryk

    Rozumiem drogi Panie że jest Pan częścią dezinformacji chazarskiej i to jeszcze takiej bezczelnej specjalnej dla Polaków. To już nawet w UE trąbili, że to Gruzja zaczęła niszczyć miasta Osetii, a Pan dalej kit wciska. Jak Pan czytał Konecznego, to powinien Pan wiedzieć, że kłamstwo to podstawa cywilizacji żydowskiej z łacińską mającą tylko taki związek, że działa wewnątrz łacińskiej urabiając ją na swoje ” kopyto” czy kłamstwa. Widać też, że czytając Konecznego niewiele był Pan w stanie zrozumieć, ot chociażby o cechach cywilizacji turańskiej. Okazuje się, że nie takie łatwe – dla niektórych cywilizacji – zrozumieć jest Konecznego.
    Jeżeli Rosja – Pana zdaniem – wydaje kilka milionów $ dolarów na internautów, w tym zasugerował Pan że takich jak ja, to proszę Pana, idź Pan dalej przedstaw Pan jeszcze dowody. Ale Pan ich nie przedstawi, bo jest Pan chazarskim oszczercą. I ja proszę Pana – w przeciwieństwie do Pana – nigdy nie wziąłbym od obcych jednego $, jednego rubla czy szekli.

    0
  • Avatar Emir

   “W 1783 r. król Erekle II zawarł z Rosją traktat o przymierzu i protekcji, który miał zmniejszyć zagrożenie najazdami Persji. Jednak w czasie perskiej inwazji Rosjanie nie udzielili Gruzinom obiecanej pomocy, ale wkrótce anektowali zniszczony wojną kraj, łamiąc tym samym zapasy traktatu. Od 1801 r. Rosja wchłaniała kolejne państewka gruzińskie używając najczęściej siły i podstępu, ale również odbijała Turkom i Persom dawne gruzińskie prowincje. ” –
   http://www.kaukaz.pl/gruzja/historia/historia_gruzji.php

   powtorzmy
   “w czasie perskiej inwazji Rosjanie nie udzielili Gruzinom obiecanej pomocy, ale wkrótce anektowali zniszczony wojną kraj, łamiąc tym samym zapasy traktatu.” – schemat dokladnie taki sam jak w 1939′ !
   Jak hitlerki nas napadli i wymeczyli to weszli stalinowcy anektujac kraj, ok 50% II RP.
   Znany rosyjski schemat dzialania.
   Tak jak “opieka zostali wtedy objeci Gruzini”
   tak w 39 opieka zostali objeci ludzie na “zapadnej bialarusi i ukrainie”
   a dzis “opieka zostaje objety lud krymski”.
   Zachod jest durny !
   Uzbroil rosje Piotra Wielkiego ( technologie, budowniczy )-wyroslo Imperium
   Uzbroil Rosje Stalina podczas II WS – mocarstwo swiatowe
   ostatnio technologicznie podreperowal Rosje Pucinowska – co bedzie tego efektem?
   Na razie chyba widzimy pierwsze podrygi …?
   A dalszy ciag nastapi.
   “Padaja knuty od Niemna do Chiwy”- jak napisal dawno temu Mickiewicz.
   Historia kolem sie toczy
   Od podbicia Kaukazu minelo zaledwie sto kilkadziesiat lat ale to juz jest “kilkaset ” dla Henryka.
   Pareset lat to moskwiciny zginali karki i lizali tatarskie buty placac ciezkie trybuty na Krymie….
   Za niedlugo beda czmychac z Syberii przed kitajcami. Kitaje ich rozwodnia metoda rozporkowa, jak albanczycy przejeli serbskie Kosowo.
   Putin utraci dostep do niklu, almazow i innych skarbow !

   ps. rosja jako specjalisci od przesiedlen (na Syberie ) niech sobie zabierze swoich rosjan ze swiata , “zeby nie musiala ich ochraniac w innych krajach”.
   zaraz moze sie orazac, ze pucinowcy przyjada ochraniac nad Wisle jakiegos OLINA lub Alganowa ? Bo agenci wezwia nieoznakowane wojska bez dystynkcji?

   0
 2. Avatar Roman

  Miałem napisać komentarz ale widzę że powyżej mnie kolega z GRU wyręczył 😉

  0
 3. Avatar JerzyS

  Pan Romuald straszy mnie tym, … – czego się nie boje
  Pan Romuald nie rozumie , że kończy się era wojen energetycznych i zaczyna era wojen informacyjnych.
  Również nie bardzo wie jakie są różnice między turańszczyzną, bizantynizmem , a cywilizacja łacińską!
  Na marginesie,- skoro Rosja wydaje rocznie kilka mln dolarów na opłacanie “internautów” broniących jej w dyskusjach toczonych na forach internetowych, to czy może Pan coś więcej wie i nam napisze.

  0
  • Niczym Pana, ani kogokolwiek innego nie zamierzam straszyć. Natomiast czego nie rozumiem (wojny energetyczne, różnice cywilizacyjne) – cóż, trep taki jak ja może nie pojmować tego, co chwytają lotne umysły, zaawansowane intelektualnie. Dlatego z pokorą przyjmuję Pańskie pouczenie i ponownie będę czytał “Cywilizacje bizantyńską”, “Polskie Logos i Ethos” (mam w domowej bibliotece komplet dzieł Konecznego) i może coś zrozumiem. Pewności jednak nie mam z racji chociażby mojego zaawansowanego wieku. Wiadomo, że stara pierdoła rzadko dostrzega istotę rzeczy.

   0
   • Avatar JerzyS

    Panie Romualdzie jeśli Polska ma wybór broni , to ja proponuje kołyski zamiast czołgów

    Jeśli chodzi o Ukrainę to na razie Putin odwala za nas kupę dobrej roboty

    0
 4. Avatar res

  “une” prowokuja i pra do wojny; satanasy ustanowily, ze zrobi sie to kosztem polskiej krwi i na

  polskim terytorium – niby sprytne, ale tylko ktos bardzo, ale to bardzo glupi moze tego nie

  dostrzec !

  a jak doprowadza do wojny, to zobacza jak wszystkie “unych” zboczonka, itp, swieta ziemia

  pochlonie ! niezbadane sa drogi Boze jak rowniez narzedzia, ktorych On zechce uzyc !

  0
 5. Avatar JerzyS

  Mamy niby wojsko a uprowadzono nam w jasyr kilka ładnych milionów obywateli. do Niemiec, Anglii, Irlandii, USA, Włoch itp.

  Mamy niby wojsko, (po ilości generałów i kapelanów licząc , to najpotężniejsze na Świecie) niby niepodległy kraj a cały czas płacimy kontrybucje.

  Skoro posiadanie własnego wojska nie ma wpływu na uprowadzanie obywateli w jasyr i na dodatek ci których nie uprowadzono muszą płacić kontrybucje, to po co nam to wojsko

  0
 6. Avatar melagenia

  35 letnie rządy żydo-chazarstwa w Polsce , całkowicie wyalienowało sie od polskiego społeczeństwa ! bredzą coś o ruskich na forach ! tym solidarucho-żydom nie mieści się w ich prymitywnych łbach ze MY SŁOWIANIE POLACY mamy dosyć tych obcych żydowsko-chazarskich rządów które działają w interesie Izraela i żydo-USA !!

  35 lat upodlenia nas Słowian i dzis mówimy DOŚĆ żydowskiej agenturze syjonistów !!!

  ŻĄDAMY JEDNOMANDATOWYCH OKRĘGÓW WYBORCZYCH !!
  ŻĄDAMY PRAWA DO REFERENDUM !
  ŻĄDAMY DOSTĘPU DO TELEWIZJI TVP ! [ pluralizm ]

  0
 7. Avatar JerzyS

  “że Kreml zapowiada budowę wspólnoty euroazjatyckiej od Władywostoku do Lizbony,
  oczywiście pod przewodnictwem Rosji. ”

  Inwestycja w wojsko, to tak jak inwestycja w reklamę!
  98% środków jest wydane bez celu. Nu, pozostaje te 2%, ale nie wiemy które?

  Dlatego my zamiast w wojsko, to inwestujmy w EDUKACJĘ!

  a wtedy okaże się czy będzie to takie oczywiste , za “oczywiście pod przewodnictwem Rosji.”?

  0
 8. Avatar Kolo

  Witam. Panie Romualdzie ma Pan całkowitą rację. Również analizowałem wiele opcji obrony naszego kraju. Tak samo jak Pan doszedłem do tych samych wniosków. Wystarczy przeanalizować kilka ostatnich wojen i mniejszych konfliktów (np. Vietnam, Afganistan itp). Dodałbym tylko od siebie, że trzeba by było jeszcze dopuścić posiadanie legalnej broni u większości Polaków (oczywiście po badaniach i zaliczeniu strzelnicy). Każdy przeciwnik 3 razy by się zastanowił przed wjazdem do Polski. Wjechać łatwo, wyjechać już nie…
  Pozdrawiam i życzę zdrówka.
  P.S.
  Życzę również Panu siły przebicia z pomysłem u innych , nie koniecznie obeznanych w walce Polaków.

  0
 9. To było dla mnie samodzielnie myślących dz góry o przewidzenia. Kijów, żydek Jaceniuk i reszta samozwańczej żydobanderowskiej władzy dostali już bardzo konkretną odpowiedź, jasny przekaz od Oba Ma, i po co napinanie się tu niektórych, tak odważnych tylko na forach, cytuję: Barack Obama: Stany Zjednoczone nie zaangażują się militarnie na Ukrainie. Prezydent Barack Obama wykluczył możliwość wojskowego zaangażowania się USA na Ukrainie wskazując jednocześnie, że rozwiązaniu sporu z Rosją w sprawie Krymu powinny służyć przede wszystkim środki dyplomatyczne. – Nie zamierzamy podejmować ćwiczeń wojskowych na Ukrainie – powiedział Obama w wywiadzie telewizyjnym. Dodał, iż Stany Zjednoczone będą nadal wywierać dyplomatyczne naciski na Rosję, by zmieniła swą politykę w kwestii Krymu.

  – Istnieje lepsza droga, ale sądzę, że nawet Ukraińcy przyznają, iż wojskowe angażowanie się wobec Rosji byłoby dla nas nieodpowiednie i nie byłoby także dobre przede wszystkim dla samej dla Ukrainy – zaznaczył prezydent. –> po prostu czytając między wierszami, tłumacząc na polski Oba Ma i USA mają Kijów w serdecznie dupie, spisali go na straty, nikt za tchórzy nie będzie walczył, umierał lub ich zbroił by uzbrojenie, pomoc trafiło do Rosjan. Pokrzyczą i uznają status quo. Jak zwykle bo biedny zadłużony Kijów to żaden dla nich i reszty interes. A co do sankcji USA wobec Rosji było pewnie tak: Obama zadzwonił do Putina – Wołodia wiesz naciskają mnie żebym nałożył na Rosję sankcje, wiesz, ty najlepiej znasz swoich powiedz mi na kogo mam nałożyć sankcje by ci nie zaszkodzić, Putin do Obamy jutro do ciebie zadzwonię ustalę ze swoimi. Następnego dnia Putin do Obamy podam ci parę nazwisk, są to ludzie którzy nie wyjeżdżają do Stanów więc im to nie zaszkodzi i podaje parę nazwisk. Obama bardzo dziękuję, wiesz powiem też że zablokuję im konta chociaż wiem, że na nich już nic nie mają, ale gdyby co to i tak nikt nie sprawdzi, że są zablokowane. Putin ja ze swej strony wyrażę publicznie wielkie oburzenie za wprowadzone sankcje, ale tym się nie przejmuj, muszę tak postąpić ze względu na ludzi. Obama to mamy uzgodnione. Obama ogłasza poważne sankcje Putin ogłasza ogromne oburzenie a głupi ludzie słuchają i wierzą, parodia polityków.

  0
 10. Avatar M

  Szeremietiew, jakoś nie widzę, żeby pisał o tym co USrael wyprawia w Iraku, Afganistanie, Syrii, jak bombardował Jugosławię – nawet w Gruzji gdzie właśnie Gruzja rozpoczęła wojnę – to według niego “Rosja wywołała konflikt”.

  Pisze “Strzelanie to ważna umiejętność, jeśli idzie o Polaków.” – a to właśnie w Rosji, jak czytałem, jest znacznie mniej formalności do załatwienia, żeby obywatel mógł sobie kupić broń.

  Niech Szeremietiew przyjmie do wiadomości, że większość Polaków nie szuka konfliktu z Rosją, ani z Putinem ani ni ma zamiaru ruszać do walki za coś takiego jak RP, które on sam współtworzył. A obecnie rządzący Ukrainą to banda łobuzów

  0
  • Avatar Henryk

   nie może, bo musiałby zacząć żyć z tego i tak jak Ty i ja, skromnie ale z godnością, nie licząc na pieniądz od ZŁEGO, wręcz odwrotnie poświęcając swoje skromne środki i czas na walkę z nim.

   0
 11. Avatar Henryk

  Tak właśnie postępuje chazarsko-turańska (połączenie dwóch cech kłamstwa i fizycznej przemocy) swołocz i nawet nie ma znaczenia czy to z urodzenia czy tylko z ukształtowania duszy lub jako sługa za chazarskie pieniądze wykonujący wolę płacącego.

  0
 12. Rosyjskie wojska zajęły kolejną ukraińską bazę na Krymie. – Rosjanie przyszli i zażądali, żebyśmy opuścili nasze stanowiska, co też uczyniliśmy – powiedział agencji Reutera major Edward Kusnarenko, dowodzący bazą transportową floty w Bakczysaraju, a więc: sława “bohaterskim” odważnym, hierojam!!!!. Żydzi Jaceniuk, Kłyczko, Tachnybok i ich “ukraińska armia”, to jakaś popierdułka! Sam widziałem na filmie w You Tube jak nieuzbrojony dwunastolatek wszedł do ukraińskiej jednostki, podszedł do grupki ukraińskich wojaków kazał im oddać broń, rozebrać się i wypierdalać! I te ukraińskie popierdułki “hieroje” zdjęły mundury złożyły broń na kupkę i opuściły koszary w samych gaciach…!!! Cywile z udziałem kobiet opanowali bazę armii ukraińskiej. Nowy sposób prowadzenia wojny? Banderowcy jak “ludzie honoru”, szanują kobiety, dzieci, starców, cywili i do nich nie strzelali. Okazało się, że nie mieli z czego, nie mieli broni bo Rosjanie zajęli im magazyny z bronią. Ot i gieroje, dali się rozbroić jak dzieci. O tym tu w Polsce, polskojęzycznej prasie, merdiach się nie dowiecie. Gdzie te buńczuczne “Herojam sława” Wegetarianina w hełmie. Że nawet guzika…? A tak planował z Tiahnyfiutem porządek z mniejszościami, że ich własne wojsko w gacie narobiło. Co innego kobiety, dzieci, starcy,co innego konkretna siła. Jacenty Samozwaniec cały czas na zachodzie, złodziejka Julka też. O to chodziło?

  0
 13. Avatar Jerzy

  Pan Romuald całkiem zapomniał o wojnie demograficznej!

  czy jesteśmy wygrać te wojnę?

  CO NAM POTRZEBA, ABY WYGRAĆ TĘ WOJNĘ?

  Na razie jak tu ju z napisano uprowadzono w JASYR r kilka milionów bojowców!

  0
 14. Avatar Jerzy

  II Odz założył PAŃSTWO ISRAEL

  ŻABOTYŃSKI TO ZA PIENIĄDZE II Oddz to zrobił
  Anders w tym pomógł!

  Co będzie jak przyjdzie to (Israel) zdemontować?

  0
 15. Avatar Leming

  Ciekawe z tym finansowaniem internautów chwalących rasiję na forach. Można więcej szczegółów? Ile % rocznego funduszu trafia do trolli z innych krajów a ile zostaje w Rosji? Ciekawe ile polskojęzyczni biorą żołdu rocznie.

  0
 16. Avatar Krzywousty

  Panie Szeremietiew – pan się myli. Pan się myli ogromnie!
  Po komentarzach widać, że Moskwa nie wydaje żadnych głupich kilku milionów na internetową dezinformację. Za takie grosze nie zrobiła by tego co robi. Moskwa musi wydawać znacznie, znacznie WIĘCEJ!
  .
  Piszę to jak najbardziej poważnie. Nie widzi pan jak został pan wzięty na celownik i jest osaczany ekspertami od rosyjskiej miłości do narodów ościennych, próbujących pana zdyskredytować? To nie jest żaden przypadek.
  .
  Z oszołomstwem nie ma sensu polemizować. Najlepiej obnażać fałsz pokazując niezbite fakty, bez wchodzenia w dyskusję. Zbyt wiele razy przerabialiśmy lekcje rosyjskiej polityki i dobrej woli by dać sie wykołować jak ten idiota po raz kolejny.
  .
  Właśnie wróciłem ze spaceru z polskim owczarkiem nizinnym. Mój pies uświadomił mi że to szczekanie na pana jest bardzo dobrym znakiem. Mój pies nie szczeka na te pieski które może mieć na przekąskę. Lekceważy je. Szczeka na te których się boi. Pańska koncepcja wyraźnie kogoś mocno irytuje. Wydaje sie być rzeczywistym zagrożeniem lub pokrzyżowaniem planów w przypadku jej wprowadzenia w życie. Lepszego znaku być nie może, więc nie zmieniać kursu!
  .
  Osobiście jednak wprowadził bym do pańskiej koncepcji poprawkę. Nie lekkie uzbrojenie a najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt jaki mogą kupić pieniądze. Koniecznie w 90% made in Poland.
  Najdoskonalsze noktowizory, systemy komunikacji, szyfrowania komunikacji, inteligentna amunicja i inteligentna broń; dziesiątki jeśli nie setki tysięcy dronów w tym dronów zdolnych do przenoszenia broni. Również drony jeżdżace i pływające.
  Drony niejako pomnażają ilość żołnierzy wyrównując szanse…
  Drony są odpowiednikiem tego co jedna z osób krytykujacych nazwała “wojną informacyjną”.
  Jednak sam komputer niczego nie wygra. No może czasami coś unieruchomi. By zniszczyć lub przechwycić, potrzebny jest podłączony do komuptera hardware. Najlepiej taki z lufą…
  …Najlepszy sprzęt jaki mogą kupić pieniądze… Zamówienia na ich rozwój powinny już dzisiaj płynąć do polskich firm i placówek naukowych.
  .
  Nie widzę minusów takiej polityki. Da kopa polskiemu przemysłowi. Stworzy produkty eksportowe które wygenerują pieniądze potrzebne na zakup broni u nas nie produkowanej. Każe potencjalnemu wrogowi zastanowić się pięć razy zanim nas zaatakuje. A jeśli daj Bóg nigdy nie okaże sie potrzebne, to na pewno odrodzi więzi wśród lokalnych spełeczności. Da im poczucie prawdziwej odpowiedzialności za Polskę i jej losy. Polska i Polacy są już na to gotowi. Są gotowi na coś więcej niż siedzenie przed komputerem, grilowanie i krytykowanie wszystkiego.
  Piwo wypite z sąsiadem po rozbiciu ćwiczebnego drona smakuje duuużo bardziej niż wypite samemu nawet przy pozłacanym grilu…

  0
  • Avatar Henryk

   Weź ty się puknij w czerep. Polacy zobaczyli miłujących pokój zachodnich zbrodniarzy i miłość do bandytów i oszustów im przeszła (napaść na Irak, Afganistan, Libię, Serbię, Syrię i wiele, wiele innych, zbrodnie wojenne, tortury i porwania). Nie każdy Polak ma mentalność bandyty i oszusta, a jeszcze do tego widzi, że to USA okrąża swoimi bandytami Rosjan, a nie Rosjanie Amerykanów, że to USA wydaje na zabijanie, na zabójstwa przywódców którzy nie chcą się im podporządkować i grabić własnego Narodu. To sumienie i odwaga bycia Wolnym powoduje pisanie PRAWDY, która niszczy oszusta i bandytę udającego dobrego wujka. To kłamstwo i przymuszenie ludzi do tolerowania kłamstwa wymaga ogromnych środków finansowych i fizycznych, a nie głoszenie PRAWDY.
   Jeżeli nawet Rosja wydaje jakieś pieniądze na swój wizerunek, to jest to i tak setki tysięcy razy mniej ile musi na ten sam cel wydać OSZUST, aby uzyskać posłuch. Na Ukrainę ponoć wydali 5 miliardów USD, setki miliardów na uzyskanie przyzwolenia na napaść i zbrodnie na Narodzie Irackim. Do dzisiaj z części zysków ze zrabowanej Irakijczykom ropy muszą opłacać około 200 tysięcy płatnych morderców, aby utrzymać w ryzach napadnięty i grabiony Naród.
   Podobnie wygląda sytuacja z finansowaniem zbrojeń, bandyta który wydaje tyle co reszta świata (ziemi) krzyczy że to Rosja się zbroi nie On, dlatego musi opłacać też swoich propagandzistów, aby przełamać PRAWDĘ, która – jak wiadomo – sama się broni i nie ma to nic, a nic wspólnego z pro czy anty rosyjskością.

   0
   • Avatar Emir

    skoro tak nienawidzisz “OSZUSTOW” – jak to zwiesz USA dam ci kilka rad:
    – skasuj wszelkie programy Microsoftu w swoim kompie bo to – fuj amerykanskie!
    Rozbierz kompa z obudowy – sprawdz czy czasem procesor nie jest z ameryki ale nawet jesli nie jest koniecznie go rzuc pod tramwaj poniewaz TRANZYSTORy, uklady scalone to jest amerykanski wynalazek !
    Przejrzyj plyte glowna, jesli jest tam jakikolwiek amerykanski wynalazek – tranzystor WYRWIJ GO Z KORZENIAMAI jak zgnitego zeba, nie nadajacego sie na nic.
    http://portalwiedzy.onet.pl/75685,,,,bardeen_john,haslo.html

    A potem wsiadz w …moze kibitke lub bydlecy wagon ( specjalnosc technologiczna rosyjskiego transportu ) i wytransportuj sie do milujacego pokoj Cara Pucina.
    Moze na Syberie.
    Tam zapewne zakupisz gleboko patriotyczny i wcale niejewrejski komputer z ojczyznianymi czcionkami w cyrylicy i poczujesz sie szczesliwy inczym polski komunista na wycieczce w Moskwie AD 1937.
    Car Pucin juz przykrecal zawory na rurach z paliwem do Polski zima – ale takie dzialania do cie nie przemawiaja.
    Czy zdajesz sobie sprawe , ze Polacy w Moskwie siedzieli zaledwie 2 lata
    a moskale u nas ok 190 lat?
    Jaka straszna asymetria !

    Moze Cie nie utylizuja ale zaczna lepiej placic

    0
    • Avatar Henryk

     Głupiś jak but skoro szukasz głupich wśród Polaków, którzy łykną te brednie. Zapewne tacy też się znajdą, co z głupoty swej dla jeszcze większej władzy Rockefellerów nam ludźmi oddadzą życie swoje i swoich dzieci.
     Nie o Putina, Srutina, Obamina czy jakiegoś innego chodzi, tylko o PRAWDĘ – KTO JEST ZBRODNIARZEM na tej ziemi i usiłuje dla swego panowania spławić ponownie ziemię we krwi. I z całą pewnością nie są to mieszkańcy USA, z całą pewnością nie są to Rosjanie, a tym bardziej Arabowie czy Polacy, ale jest BANDYTA, który żyje KRWIĄ niewinnych, NISZCZYCIEL, którego NARODY ZIEMI przy Bożej pomocy strącą do PIEKŁA, tam, gdzie jego miejsce.

     0
     • Avatar Emir

      1) A i owszem Putin dysponuje bombami atomowymi z URANU UKRADZIONEGO W POLSCE -Kowary
      Powinien im nam nieco oddac !
      Ale zlodzieje zwykle nie oddaja ukradzionych rzeczy – nawet tak bezbronnych jak zrabowane ksiazki i obrazy bedace w obszarach rosyjskich ( lub niemieckiech)

      2) nawet jesli zyd od tranzystora byl urodzony we lwowie
      to najwazniejsze w jakiej instytucji pracowal dokonujac patentu tego wynalazku…..( to do M )

      0
    • Avatar M

     ja w laptopie mam Linuxa – i Microsoft mi nie straszny.
     Tranzystor opatentował żyd urodzony we Lwowie (studiował w Berlinie).
     Jeśli chodzi o sprzęt to podejrzewałby, że jest wyprodukowany na Dalekim Wschodzie raczej.

     Nie popisałeś się tym tekstem za bardzo

     0
     • Avatar Henryk

      powinien wszystkie bomby atomowe oddać Polsce (Skłodowska) albo Niemcom, sami byli za głupi aby na to wpaść, ale rabować cudze mienie, pomysły to oni potrafią.

      0
    • Avatar M

     a poza tym to, że w jakimś kraju coś wynaleziono nie wyklucza, że rząd tego kraju to banda morderców.
     Poniał?

     0
   • Avatar Krzywousty

    Henryku – masz wyraźnie problem z tym że Polacy zaczynają myśleć o zabezpieczeniu swojej niepodległości. Skąd wynika ten twój problem?
    Dlaczego masz problem z tworzeniem armii krajowej – z definicji nie mogącej brać udziału w żadnej wojnie innej niż obronna? Armia taka, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt jaki da się kupić, dobrze wyszkolona i szkolona na bieżąco byłaby kością w gardle KAŻDEGO najeźcy – Rosji, Niemiec, USA, Ukrainy, Białorusi, Szwecji…
    Masz z tym problem?
    Jeśli tak, to oznaczać to może jedynie że nie pilnujesz polskiej racji stanu a potencjalnego najeźcy – kimkolwiek by on nie był. Gdybyś mieszkał w USA albo w Rosji, to twój adres IP i twoja osoba były by właśnie prześwietlane. Uwierz mi – tam racja stanu traktowana jest poważnie, choć u każdego z nich inaczej. Jeden zostawił by cię w spokoju gdybyś okazał sie jedynie naiwnym acz pożytecznym…, drugi nie bawił by się w dociekania – po prostu by cię odszukał i…
    Masz jakieś preferencje którego z nich byś wolał?
    A może jednak Polskę?
    .
    PS. Zamiast tracić czas na PR obcego kraju, zastanowił byś się co Polska może zrobić w odwecie, by potencjalnemu agresorowi NIGDY nie opłaciło się rzucić na Polskę nawet jednej bomby atomowej. Zauważ – nie piszę kto tym agresorem ma być, bo to nie ma najmniejszego znaczenia.
    Pewne państwo które nie posiadaja atomu, zadeklarowało (zakulisowo), że w przypadku urzycia na ich terenie broni atomowej, wszyscy przywódcy państwa które tego się dopuściło zostaną zlikwidowani wraz z rodzinami. Nie będzie dla nich przedawnienia.
    Niekonwencjonalna taktyka, prawda?
    .
    Over and out

    0
    • Avatar Henryk

     Miałbyś rację, gdyby nie takie ale….
     Przeczytałem pierwsze zdania i dostrzegłem oszusta wciskającego mi kłamstwa, więc dalsze treści nie miały żadnego znaczenia.
     Trudno jest odnosić się do tego co pisze bo intencje ujawnione na początku tekstu są złe, oszukańcze, więc dalsze treści muszą być takie same, służyć temu samemu.

     Natomiast jest oczywistym, że Polacy chcąc się obronić przed jakimkolwiek napastnikiem powinni być przygotowani do obrony, problem jednak w tym, że wpierw powinniśmy odzyskać kontrolę nad swoim państwem, gospodarką, ekonomią, zagrabioną nam w wyniku oszustw i manipulacji, abyśmy mieli czego bronić.
     Dzisiaj mamy władców, oligarchów których nie zamierzam, ani nawet nie interesuje mnie ich obrona, ponieważ traktuję ich jako okupantów, uzurpatorów niszczących mój NARÓD.

     0
 17. To Waszyngton sfinansował i zorganizował obalenie legalnie wybranego rządu Ukrainy, wykorzystując dobrze zorganizowane i uzbrojone grupy neonazistów do zastraszenia rządzącej partii i nieuzbrojonej policji, otwierając tym samym Waszyngtonowi drogę do obsadzenia nielegalnego i niewybranego rządu swoimi dobrze opłacanymi marionetkami. Ten niekompetentny Głupiec przeoczył jednak, że południowa i wschodnia Ukraina to Rosjanie, a nie Ukraińcy, więc zamach tych głupców doprowadził do odejścia Krymu i wywołuje powszechne protesty we wschodniej Ukrainie przeciw samozwańczemu żydowskiemu rządowi w Kijowie. Marionetkowy rząd w Kijowie ustanowiony przez USA powołał żydoukraińskich miliarderów i oligarchów, którzy mają swoje prywatne siły bezpieczeństwa, na burmistrzów prorosyjskich miast w celu stłumienia protestów. Jeśli przeciw rosyjskiej społeczności zostanie użyta siła, prawdopodobnie rezultatem będzie przejecie kontroli nad wschodnią Ukrainą przez wojska rosyjskie. Jeśli wschodnia Ukraina wróci do Rosji, Waszyngton pozostanie z ultranacjonalistami z zachodniej Ukrainy, czyli ludźmi, którzy walczyli dla Hitlera podczas Drugiej Wojny Światowej. UE nie chce ultranacjonalistów, jako że sami są zajęci wykorzenieniem nacjonalizmu i dążeniami do suwerenności państw europejskich. Niemniej jednak, Waszyngton zdobędzie strategiczną przewagę nad Moskwą, bo będzie mógł umieścić pociski antybalistyczne i bazy wojskowe na granicy zachodniej Ukrainy z Rosją, zamykając tym samym waszyngtoński krąg otaczający Rosję wrogim wojskiem i bazami rakietowymi. Rosja zneutralizuje amerykańskie bazy, atakując je rakietami Iskander, które nie mogą być przechwycone przez ABMs.Jedyne, co osiągnie Głupiec z Białego Domu, to nie pozostawienie Rosjanom i Chińczykom śladu wątpliwości co do tego, że Waszyngton ma ich na swojej liście, ponieważ oba te państwa stoją na drodze do hegemonii Waszyngtonu nad światem. Można się tylko zastanawiać, dlaczego Putin nie wyprzedzi nadchodzącego ataku wojsk USA na Rosję przez zniszczenie NATO ekonomicznie bez jednego wystrzału. Żeby to osiągnąć, wystarczy, że Putin odetnie Europę od energii. Waszyngtonowi trzy lata zajmie stworzenie możliwości dostarczenia gazu ziemnego z USA, wydobywanego przez szczelinowanie, co doprowadziło zniszczenia zasobów wody w Ameryce. W tym czasie rządy członków NATO prawdopodobnie zostaną obalone z powodu masowego bezrobocia i kryzysu gospodarczego. Putin może także przejąć wszystkie aktywa zagraniczne w Rosji i szybko sfinalizować uzgodnienia z Chinami, Indiami, Brazylią i Południową Afryką w sprawie porzucenia dolara w rozliczeniach międzynarodowych.

  0
 18. Kula Lis 62 jedzie bez pardonu… Szacun za wielowątkowe ujęcie tematu. Ale chciałem słówko o “Armii Krajowej”, jak to określił p.Szeremietiew. Ten pomysł przewija się od lat wśród wielu moich znajomych, od czasu gdy zlikwidowano obowiązkowy nabór. Jednak ani razu nie słyszałem go u ŻADNEGO polityka. Może ktoś się wypowiadał, ale nie na tyle stanowczo, żeby media dały to głośniej. Tak, czy owak TO ŚWIETNY pomysł i chyba niezbyt drogi. Mój krewniak, 50-latek, ojciec kilkorga dzieci, podoficer rezerwy, został wezwany na obowiązkowe 2-tygodniowe “szkolenie” do podupadającej jednostki w celu – nie wiem jakim (chyba chodziło o wykazanie, że jednostka działa i potrzebuje budżet). Skoro można organizować łapankę dla prawie-dziadków, to jaki problem wezwać wszystkich 25-40 latków ?!

  0
 19. Avatar Michal

  Szanowny Panie Szermietiew,
  Psy Putina szczekaja a karawana idzie dalej. W pewnych sprawach bym polemizowal z Panem. Po pierwsze strzelania mozna nauczyc w kilka minut, wiec to nie jest problem.
  Druga rzecz ktora tez chcialbym zaznaczyc to jest to ze atak ze strony Rosji bedzie z Ukrainy poprzez Slowacje i Czechy na glowna kwatere, czyli Bruksele z pominieciem Polski dlatego ze nikt nie bedzie forsowal Wisly i Odry skoro ma prosta droge wsponianym przeze mnie szlakiem. Tego jeszcze uczono w czasach gdy armia byla powszechna a nie ochotnicza jak dzisiaj. Poza tym tak bez mala liczac trzeba byc idiota, a Putin na szczescie jest zeby sie odwazyc jednemu krajowi wojne prowadzic z calym swiatem. Sama Europa jest ludnosciowo 3 razy za duza aby z nia sobie poradzil, a wiadomo ze ma ciagle nie rozliczone rachunki z Azja. Przypomina sie Mandzuria i Wyspy Kurylskie. Jak pod niesie leb to dostanie w niego ze wszystkich stron. Ale wiadomo ze idiota nigdy nie jest przewidywalny. Pozdrawiam.

  0
  • Avatar JerzyS

   Po pierwsze strzelania można nauczyć w kilka minut,
   -ale celnego i skutecznego strzelania, trzeba uczyć się bardzo długo i ciągłe ćwiczyć
   Coś o tym wiem:) -wiec to jest problem!
   Europa musi się zjednoczyć “Spontanicznie”
   Co do Putina , to trzeba wiedzieć , że to nie on sam rządzi.
   On firmuje
   Ta cywilizacja zawsze miała stanowiska Kagana i Chazara.
   Teraz jest realizowana Metoda Wielu Scenariuszy
   Każdy z nich ma jako ostateczny cel doprowadzenie do zjednoczenia Europy!

   0
 20. Avatar JerzyS

  http://www.youtube.com/watch?v=bWVPopjshsk&list=LLC6IJpq0yDEk1V8X22FhFAQ

  Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach cz. 1

  Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach cz. 2

  http://www.youtube.com/watch?v=8jVxXtAXD8Y&list=UUfSFWtiBRnNXYpFn3447_7A

  http://www.youtube.com/watch?v=q4RxBUiDBQA&list=UUfSFWtiBRnNXYpFn3447_7A

  Niemieckie masmedia: już czas, aby powiedzieć całą prawdę o Majdanie

  0
 21. Avatar JerzyS

  Może zanim ustalimy kto za czyje pieniądze i przeciw komu oglądniemy w googlach:
  Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach cz. 1
  Pokazuje know how w Libii Iraku Egipcie no i obecnie na Ukrainie!

  Miejmy nadzieje , że USA nie zastosują jej w IVRP
  Ten rok, jak wynika z obliczeń cybernetycznych, jest rokiem przełomowym
  Stosunek sił jest taki, przy jakim zawsze wybuchały konflikty.
  USA jest trupem , ale zanim skona może podpalić Świat!

  0
 22. Avatar JerzyS

  Warto spojrzeć na Jedwabny Szlak aby zrozumieć , że Putin szaleńcem.nie jest
  Putin jest szachistą i profesjonalista nie jest i gra razem z Anielą
  A u Anielki na biurku stoi…
  -portret Carycy katarzyny

  Spórzcie przez jakie kraje przebiega Jedwabny Szlak
  Wszystkie wojny były sa i będą i Rynki Zbytu, Rynki Zaopatrzenia i o Szlaki Komunikacyjne

  http://img37.imageshack.us/img37/9572/mapadlajerzy.jpg

  0
 23. Avatar Michal

  W czasie wojny nie strzela sie do tarczy i na dodatek strzela sie z broni maszynowej. Nie jest istotna wielka celnosc, jest istotna ilosc wystrzelonej amunicji. Co do Putina to nie jest zadna tajemnica ze ten czlowiek mysli metodami 19 wieku. Wystarczy ze sie zastosuje prawdziwe sankcje temu krajowi i swojego maczczo wyniosa na plecach. Rosja moze wybc na poczatek pozbawiona polaczenia internetowego i telefonicznego, tak ze w ten sposob stana sie krajem odizolowanym informatycznie, a to w dzisiejszych czasach czyni kraj bezludna wyspa. Dalej odlaczony komunikaczyjnie, linie lotnicze zawiesza loty do Rosji. Wstrzymanie wszelkich wiz dla Rosjan. Jednoczesnie z sankcjami przygotowanie do walki na wszystkich frontach, gdzie jeden kraj bedzie chcial walczyc z reszta swiata. Przegra chocby nawet sie do tego przygotowowal przez lata. Przyklad III Rzesza, Napoleon. I nie ma co sie zatanawiac nad tym czy Rosja poradzi sobie z reszta swiata. U nich ciagle jest tylko marzenie o pierwszym swiecie ktore sobie teraz sami zamykaja.

  0
  • Avatar JerzyS

   Na wojnie nie ilość amunicji , tylko Motywacje są ważne.

   Sankcje?
   Putin broni cywilizacji łacińskiej przed amerykańska Turańszczyzną
   Myślący człowiek zawsze zadaje sobie pytanie :
   “Po co?”
   Europa wprowadzająca sankcje przeciw Rosji podobna jest do pacjenta który odcina sobie kroplówkę i tlen

   Co do Rosjan to na pewno nie XIX wiek
   Widać to wyraźnie teraz. Zamiast Wojny Energetyczne,j prowadzą Wojnę Informacyjna i ją świetnie wygrywają.

   0
   • Avatar Henryk

    Taak. Prawidłowa ocena. Żal było patrzeć, jak przygłup wygrywał wojny informacyjne, a potem metodami Dżyngis chana (turańczyków) o czym świadczy sama nazwa napaści na Irak “szok i przerażenie” dokonywał napaści energetycznej, łącznie z stosowaniem tortur na oczach świata w celu zastraszenia innych, by nie stawiali oporu brutalnej sile.
    Ktoś mógłby zapytać jak to, ameryka to cywilizacja łacińska, a nie turańska.
    Odpowiedź byłaby. Tak było. W USA dominowała cywilizacja łacińska, ale – po czynach ich poznacie – obecnie jest pod kontrolą cywilizacji turańskiej.
    Ktoś słusznie mógłby podnieść wątpliwość, że raczej żydowskiej nie turańskiej. Można by mieć zewnętrzne wrażenie, że tak, ale sięgając głębiej kto to przejął kontrolę nad USA, jacy żydzi, otóż okazuje się że pochodzenia Chazarskiego. Więc mamy ich dusze jak na dłoni. Chazarowie, barbarzyńcy tj. turańczycy w czystej postaci przyjęli elementy wiary żydowskiej więc i cywilizacji żydowskiej jak (oszustwo, specyficzne pojęcie prawdy, prawda jest taka jak jest aktualnie wygodnie) i powstały dusze ukształtowane mieszanką cywilizacyjną turańsko żydowską. Obecne czyny USA (po czynach ich poznacie) dowodzą, że USA jest pod kontrolą właśnie takiej mieszanki cywilizacyjnej – barbarzyńsko oszukańczej, chcącej oczywiście narzucić innym swoją władzę. Inaczej mówiąc, obecne czyny USA potwierdziły słowa JFK (łacinnika) o konspiracji, o sile ukrytej chcącej przejąć władzę nad USA i nie tylko, czym wydał na siebie wyrok śmierci.

    Natomiast najbardziej zaskakującym jest działanie Rosji, niejako potwierdzającej nawet objawienia Fatimskie (co dla mnie -sceptyka – szczególnie jest nieprawdopodobne, ale przyznać muszę prorocze). Otóż Rosja w czasach ZSRR była pod tą samą władzą co dzisiaj USA – cywilizacji turańskiej z elementami żydowskiej. Stąd brutalność, oszustwo, podstęp w rozprawianiu się z potencjalnymi wrogami – ludźmi innych cywilizacji, głównie łacińskiej. Po okresie wielkiej smuty Narodu Rosyjskiego, po ogromnym jego wyniszczeniu przez tę bandę, i próbie przejęcia przez nią na własność zasobów Rosji po 1990 roku, chazarscy oligarchowie wsparci przez Chazarów z Wall Street środkami finansowymi – okazuje się, że dominującą pozycję cudem odzyskuje cywilizacja łacińska. Dowodzi tego, sposób i metody przybrane do osiągnięcia celów, które wspomniał przedmówca.

    Polska mimo oficjalnego chrześcijaństwa, w rzeczywistości jest pod władzą, czy dominacją cywilizacji z Wall Strett, więc turańsko żydowskiej.

    I tu moje właśnie zaskoczenie związane z przepowiedniami fatimskimi, że Rosja się nawróci, a tym samym stanie bastionem cywilizacji łacińskiej i na naszych oczach takim bastionem się staje.
    Więc ludzie ukształtowani przez cywilizację łacińską czujący się potwornie pod dominacją cywilizacji turańskiej-żydowskiej, prześladowani cudem uzyskali sojusznika w Rosji do walki ze wspólnym wrogiem, oszukańczym brutalnym wrogiem – niewidzialnym królestwem zła, mimo że wielu jeszcze nie może tego zobaczyć, ani pojąć, ale jest to tylko kwestia czasu.
    Największym błędem ZŁEGO było pokazanie swoich czynów czym obnażył się tak, że łacinnicy mogli do dostrzec, teraz musiałby ich wszystkich wymordować więc …. historia dalej się toczy.

    0
    • Avatar Emir

     ha, ha ha, – jak Putin w 90′ po powrocie ze szpiegowskiej placowki w NRD
     byl GOLODUPCEM, pol roku nie dostawal pensji ( owczesne rosyjskie realia )
     a w 2008 jego majatek byl oceniany na 40 miliardow $.
     To skad “lacinski” putin wydlubal taka kase?
     Putin jest lacinskiej cywilizacji?
     UKRADL ok 5% Gazpromu….
     Przekupil politykow Szwecji, Finlandi, Polski i Niemiec by pod Baltykiem polozyc rury !
     Nie okradl czasem wlasnie biednych kolchoznikow i robotnikow rosyjskich?
     Biednych plemion z Syberii?
     Taki sam chciwy typ jak ci, ktorych potepiasz z Wall Street

     0
     • Avatar Henryk

      To ty mówisz, że ukradł, okradł ja nie wiem, ty też nie wiesz. Ja oceniam po czynach.

      Osiąganie celu przez USA i inne kraje.
      Więc mamy USA które łgając o szukaniu broni masowego rażenia wali maczugą (SZOK I PRZERAŻENIE) w bezbronnych Irakijczyków zabijając około 1 miliona ludzi, torturując co niektórych itd. Sytuacja oszustwo-brutalna napaść powiela się wielokrotnie w innych miejscach,
      Jest to cecha mieszanki cywilizacyjnej żydowsko-turańskiej.

      Obecna Rosja osiąga cel.
      Zajmuje Krym ginie 1 człowiek i i jeszcze co najmniej 90% ludzi uważa z Krymu uważa, że słusznie, a 50% poza granicami.

      To jest cecha cywilizacji łacińskiej, cel osiągnięty rozumem, a nie maczugą i bezczelnym oszustwem.

      0
     • Avatar Emir

      tak, tak Henryku – putin posiada ok 5% Gazpromu !
      Skad urzednik panstwowy moze nabyc 5% poteznej spolki handlujacej miliardami m3 gazu?
      jak bys zareagowal, gdybys dowiedzial sie, ze 5% np PGNiG posiada Pawlak lub Schetyna czy inny Cimoszewicz?
      Skoro zaden z nich nie jest zadnym “Radziwilem czy Potocki”
      z dziada pradziada ( zreszta takich zwykle okradli komunisci w imie narodu a po 70 latach(rosja) ta sama rzadzaca squr…. waaadza okradla teraz ten narod.
      U nas rozne Kulczyki i Krauze trzymajac sie np. towarzysza Alka i innych Olinow tez dosc nakradli.
      Kulczyk przejal Telekomunikacje ( przejecie w “prywatne rece”)
      po czy odsprzedal francuzom w….panstwowe rece.
      Oczywiscie tak Kulczyk dorobil sie tysiecy milionow kosztem
      majatku narodowego czyli – wszystkich Polakow.
      SB zgodnie z Mazowieckim i KiszczaKIEM przejelo stanowiska decyzyjne i uwlaszyli sie na majatku.
      Podobnie zrobil Putin ze swoja gromada z KGB.
      Powtarzam – poczytaj sobie Bukowskiego, Litwinienke, Felsztynskiego. Zadaj sobie pytanie – dlaczego zginal Bieriezowski, Litwinienko, Politkowska i wielu innych-dziesiatki. Jesli tego nie wiesz to nie pisz BZDUR, ze satrapa putin ( tylko tak moge ukarac tego malego, zachlannego czlowieczka piszac go z malej literki )

      0
 24. Avatar JerzyS

  Cywilizacja Żydowska , to cywilizacja sakralna.
  Już jej nie ma nawet w Izraelu.

  Obecnie w Europie mamy mieszankę cywilizacji Bizantyjsko – Turańskiej.

  Jest taka reguła:
  -Państwa które cały czas, tak jak USA prowadzą wojny,
  staczają się do cywilizacji Turańskiej!

  0
  • Avatar Henryk

   Buchahaahahahaaaaaa. Guzik prawda, że sakralna, tak samo sakralna jest łacińska. A jeszcze większy guzik, że nie istnieje, wystarczy że dominuje np. w obecnej Polsce. Cywilizacja z religią ma tylko tyle wspólnego, że powstanie cywilizacji jest skutkiem oddziaływania i to ubocznym skutkiem, nie zawsze nawet zamierzonym, a nawet wbrew zamierzeniom jako nałożenie się praw natury i wrodzonych cech charakteru człowieka z samo programowaniem w tym naukami religii, a głównie oddziaływaniem otoczenia co do sposobów osiągania celów.

   0
 25. Avatar JerzyS

  W Izraelu w momencie fgdu izraelscy poloci odmówili ataków na cywilów jaka cywilizacje reprezentowali?

  Tyrańską?
  Żydowską?
  Bizantyjską?

  ….

  czy Łacińską?

  Według mnie Łacińską

  0
  • Avatar Henryk

   Już teraz rozumiem Pański błąd. Wyjaśniam. W żadnym społeczeństwie nie występują cechy tylko jednej cywilizacji, występuje konglomerat, mieszanka. Nawet jeden człowiek jest mieszanką, w którego sumieniu zwalczają różne cywilizacje. Otóż np. w społeczeństwie żydowskim – jak w każdym innym- występują cechy różnych cywilizacji, i one zwalczają się, walczą o dominację. O określonej cywilizacji mówimy wtedy jak jej cechy dominują w społeczeństwie, nie oznacza to wcale że nie będzie grupy ludzi o dominujących cechach innej cywilizacji. Cechy cywilizacyjne , są też często ukryte w człowieku, człowiek je kamufluje aby nie być prześladowanym w społeczeństwie, nie być odmieńcem, albo ujawniają się po ciężkiej wewnętrznej walce sumienia przy osiąganiu ważnego celu.

   Jeżeli mówimy o cywilizacji to mówimy o dominacji pewnych cech charakterystycznych. Np. Polacy, to mieszanka cywilizacyjna, w której występuje zarówno cywilizacja turańska, cywilizacja żydowska, łacińska i w małym stopniu bizantyjska, ale żydowska była w ostatnim 25 leciu w ofensywie i uzyskała przewagę, bo nawet nie o liczebność ludzi chodzi, a o dominację, o władzę – która z cywilizacji ją posiada i rozsiewa intensywnie swój wpływ na społeczeństwo. Z kolei nie każdy Żyd przynależy do cywilizacji żydowskiej, takim pięknym przykładem Żyda łacinnika jest Hemar.
   Innym przykładem jest USA, w społeczeństwie dominuje cywilizacja łacińska, ale rzeczywista władza należy do turańczykożydowskiej.

   Chodzi o sposób osiągania celów. W skrócie można to wyjaśnić tak:
   Jest jeden człowiek który ma mercedesa 500 S, a obok są 3 gołodupcy. Każdy z gołodupców bardzo chciałby wejść w posiadanie tego mercedesa. Każdy z nich ma do dyspozycji: maczugę, władzę, prawdę jako stan rzeczywisty i swój rozum. Każdy może wejść w posiadanie Mercedesa, ale sposób jaki do tego wybierze będzie wskazywał na jego ukształtowanie cywilizacyjne.
   I tak: jeden walnie maczugą właściciela w łeb, wsiądzie do merca i odjedzie – to czysty głupek turańczyk, drugi sprytnie właściciela oszuka wsiądzie i odjedzie to przedstawiciel cywilizacji żydowskiej, ale może się zdarzyć że będzie próbował oszukać ale jak nie wyjdzie oszustwo to chwyci za maczugę, to dzisiejsze USA pod dominacją cywilizacji turańskożydowską , taką mieszanką cywilizacyjną w jednym, to Chazarowie banksterzy.
   I tak dalej można by analizować każdą z cywilizacji i mieszanek cywilizacyjnych.

   0
 26. Avatar JerzyS

  Co nasz prorok:

  Ja to panu wyjaśnię..krótko ze skrótami zatem niech się pan trzyma poręczy:
  Ukraina, kraj duży i ludny, ropa, gaz, a przede wszystkim 65% światowych czarnoziemów i dealnym klimacie dwustrefowym ,,pierwsze miejsce w Europie w bilansie czysciutkiej wody 1000mm opad lepszy niż Szwajcaria 45 mln ludzi z możliwością dopakowania drugie tyle…doskonale warunki turystyczne i morskie….
  Przekształcenia własnościowe ruszyły, ale oligarchowie zostali pod kontrola własnych kamaryli rządzących…czyli nie o to chodzi.bo .oligarcha bez wolnej ręki ) czyli wiodącego go banku z Wall Street…to taki oligarcha in specie.
  Polityka zaczęła kierować ekonomia czyli zupełnie na głowie postawiono proces demokratyzacji..
  Za Janukowicza proces ukrainizacji oligarchów przyspieszono. tzn zaczęto doić oligarchów zydow na korzyść nowych ukraińskich……i wyszło z siebie…z nerwów…nie po to pakowano amerykańska kasę ,żeby skończyć jak Chodorkowski…czy Bieriezowski…
  Postawiono na Majdan.. a Majdan zamienił sie w Majówkę…co nikomu nie przeszkadzao a wręcz dodawało uroku Ukraińskiej Demokracji….
  Postanowiono bezpośrednio wsadzić kogo należy gdzie trzeba:.. pieniędzy bylo w bród, ale ludzi mało… zatem sięgnięto po assety na czarna godzine przygotowywane od końca II Wojny…i postanowiono użyć metoda na tracony wosk.. zamienić Majdanska Majowke na Majdanska Jatke, Tak i uruchomiono Banderowców odtajniając struktury i ludzi… doczepiając bojówki syjonistyczne Mossadu i Bin Shet tworząc tzw zjawisko hybrydę zydobanderowcow:-))))
  Przepłacono dowódców i komendantów policji..kupując ich.. tak jak zrobiono w Libii i Iraqu… dlatego aparat wykazał sie całkowitą neutralnością i brakiem jakich kolwiek akcji. Janukowicza wyznaczono na kozła ofiarnego ,który miał być zarżnięty- jako ofiara i za przykład rozpasanego złodziejstwa i korupcji i z tym pochowany ….. wraz z problemem.
  PO ustanowieniu władzy Parchatej Siczy, aparat państwa przywróci dyscyplinę likwidując banderowców raz na zawsze i skutecznie ,żeby nie trzeba się było ,ani dzielić, ani bać….
  Właśnie dziś pochowali pierwsza ofiarę niszczenia Banderowców Olesuia Muzyczke, którego wybrano z rozmysłem , i zlikwidowano tak, żeby wywołać szok wśród Banderowcow i skłonić ich do ucieczki z Ukrainy.
  Tak tez i będzie….
  Nie mając żadnego oparcia w narodzie zydy zarówno z Batkiwszcziny jak i Swobody i Udaru… którzy przejęli władze w Kijowie musza uciec sie do ochrony najemników za ciężkie pieniądze, którzy zabezpiecza ich dupy w czasie huśtawki, kiedy to organy państwa będą się rozprawiać z Banderowcami.
  Ale …..pozostaje wielka niewiadoma Wschodu…przy całkowitej neutralności mass Ukraińskiego Narodu na pałacu harcują tylko agentury, zydoamerytkanskoglobalistyczne….udające frakcje ukraińskie.. do tego juz w krwawych zawodach miedzy sobą.
  Krym jest sprawa zamknięta i rozpoczęła się wędrówka dusz…przykłady przechodzenia na rosyjska stronę ponad 60% stanów garnizonów… i ucieczka ludzi na Wschód do Polski, Na Zakarpacie i Naddniestrze….jest chwila przed włączeniem sie Narodu Ukrainy w aktywna rozgrywkę końcową, która może potrwać do pięciu lat.. ale wcale nie musi i ja myślę, ze tyle nie potrwa.
  Ukraina ma cały czas legalny rząd na wygnaniu i legalnego Prezydenta na wygnaniu…wokół, którego można skupić cały naród w wysiłku odzyskania suwerenności.
  TO scenariusz bedacy nocna mara..gdyż już sprzedane przez rzondy Jaceniuka Arendy na Ukrainie Chevronowi, Mansanto, Cargill etc..przepadną…
  Szumowina przeleje się przez granice do Polski….i zapaskudzi, przywlecze nadwyżki broni i potworzy kryjówki i organizacje…szczególnie Podkarpacie, Lubelskie i Krakowskie choć nie tylko…
  Jeśli Wschód Ukrainy ogłosi secesje , jako kontynuacja Ukrainy z Janukowiczem jako prezydentem.. rozpocznie się przechodzenie i zmiana lojalności regionów i oblasci…
  Rosjanie nie będą przyłączać Wschodu Ukrainy….oni stawiają na cala przyjazna im Ukrainę…i Polacy tez powinni postawić właśnie na taka. I brać przykład jak odzyskać swoja Ojczyznę!
  RomanK
  a co jeszcze
  Янукович найближчими днями може дати старт війні проти Києва, – ЗМІ

  В інтернет-виданнях вирує інформація, що екс-президент України Віктор Янукович може сьогодні-завтра зробити відеозвернення щодо проведення військової операції в країні

  За даними газети “Московський комсомолець”, на початку минулого тижня (17-18 березня) московські лікарі зробили Віктору Януковичу операцію на серці – стентування коронарних судин, щоб забезпечити нормальний кровотік через заблоковані артерії. Операція пройшла успішно. Януковичу прописали препарати, що перешкоджають утворенню тромбів. Стіни медичного закладу український політик залишив через три дні після неї.

  А в газеті “Наша Версія” з’явився матеріал, де автор, який прикрився “красномовним” псевдонімом Влад Кримський, повідомляє, що Янукович, нібито, зробить заяву на одному з телеканалів. У своєму виступі він, як припускають автори тижневика, оголосить про військову операцію в країні.

  В якості збройної сили використовуватимуть регіональні загони самооборони”. З кого саме формуються ці загони, в матеріалі не пояснюється. Однак там говориться про те, що чисельність бойових угруповань досягає 30 тисяч людей. При цьому озброєні вони “автоматичною зброєю”, а екіпіровані “за останнім словом військової техніки”. Фінансуються загони самооборони на гроші якихось “олігархів з південного сходу”.

  У якості “ще однієї сили”, яка може допомогти Януковичу здійснити задумане, названий колишній міністр оборони України Павло Лебедєв. Він, як стверджується у статті, останнім часом “залишався поруч” з Януковичем. Більше того, йому, за даними видання, “лояльна не тільки армія, а й регіональні сили самооборони”.

  Військове вторгнення або операція з повернення Януковича, якщо це дійсно станеться, буде носити локальний характер. Джерела “Нашої Версії” стверджують, що мова йде тільки про підпорядкування південних і східних областей України. Після цього відбудеться поділ країни по Дніпру, йдеться в матеріалі видання.

  Нагадаємо, що екс-президент України Віктор Янукович уже двічі проводив свою прес-конференцію в російському Ростові-на-Дону.

  Також днями, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що міліція готова прийняти Януковича в Україні, який наразi перебуває у мiжнародному розшуку.
  W dniu 2014-03-26 17:24, roman kafel pisze:
  > Kuzwa az sie sam boje..zaczalem prorokowac..co prawda mielismy w rodzinie proroka….:-)))ale t tak dawno…
  > szwagra mam Prorok sie nazywa….ale pczytajta sami”
  >
  > http://espreso.tv/new/2014/03/25/yanukovych_nayblyzhchymy_dnyamy_mozhe_daty_start_viyni_proty_kyyeva___zmi

  0
 27. Avatar Daro

  Witam

  Troszkę się na tym nie znam ale jak piszecie ze Rosja ma gdzieś tam w papierkach zapisane ze nie możne za atakować państwa które posiada bombę atomowa to nie lepiej taka mieć na stanie to zawsze daje coś do myślenia. NATO co nam z tego ze wazie czego pomogą jak to i tak się rozegra na terenach Polski.

  Proszę o ODP.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816