HYDE PARK
Like

Syria, rebelianci też w popłochu

05/09/2013
792 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Syria, rebelianci też w popłochu

Zapowiedziane chirurgiczne operacje wojskowe USA w Syrii spędzają sen z oczu nie tylko Assadowi ale i jego wrogom. Z rebeliantami jak wiadomo idzie też Al Kaida i jej członkowie mogą być takimi samymi celami jak bazy rządowe.

Antyrządowi ekstremiści w Syrii wyciagają wnioski z Iraku i Afganistanu gdzie byli celami ataku i ponieśli duże straty. Dlatego dzihadziści bardzo poważnie podchodzą do zapowiedzianego uderzenia w Syrii. Amerykanie mogą chcieć ustrzelić dwa ptaszki za jednym strzałem.

0


 

Wojownicy dżihadu  zdolności wojskowe Stanów Zjednoczonych i czlonków NATO muszą traktować bardzo poważnie. Być może pozostało trochę drwiny co do skuteczności nowoczesnej techniki wojskowej, możliwości rozpoznania i wywiadu elektronicznego, ale chyba tylko dla poprawienia sobie samopoczucia.

Gdy okazało się że uderzenie w Syrię staje się nieuchronne Fatah al-Islam, i inne grupy, ostrzegł swoich członków aby przygowali się żę oni też moga być celem ataku tak samo jak reżim Assada. Nowoczesne wojsko ma możliwość skutecznie znaleźć cele , którymi mogą byc także przywódcy Al-Kaidy przestraszyć,

Al Kaida rozesłała do swych członków wskazówki : zacznijcie zmieniać miejsca pobytu, korzystajcie tylko ze sprawdzonych (pewnych) domów, nie poruszajcie się w konwojach, wyeliminujcie telefony komórkowe wśród żołnierzy – trzymajcie je z daleka od dowództwa.

Amerykanie w krótkim czasie zniszczyli bazy Dżihadu w Afganistanie i Iraku zabijając wielu liderów, ponieważ  nie byli na to przygotowani. Jak mówia – wpadli w pułapkę własnego lenistwa. Dzisiaj wojsko już nie potrzebuje  mieć odziałów zwiadowczych na ziemi. Są do tego systemy laserowe, technologia satelitarna, także telefony komórkowe i satelitarne są doskonałym środkiem informacji.

Pociski Cruise korzystają z kombinacji czterech systemów kierowania.Jednym z nich  jest GPS, inny operuje na podstawie  konturów krajobrazu, jeszcze inny, korzysta z danych GPS i zdjęć satelitarnych do sprecyzowania celu. Wszystkie są śmiertelnie precyzyjne. Wszystkie one są gotowe w pobliżu wybrzezy Syrii.

Źródło: http://www.businessinsider.com/al-qaeda-syria-soldiers-us-2013-9

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758