POLSKA
Like

Święte rabiniczne oburzenie

13/07/2013
737 Wyświetlenia
4 Komentarze
4 minut czytania
Święte rabiniczne oburzenie

Stało się. Wczoraj sejm polski odrzucił projekt ustawy zezwalający na dokonywanie w granicach naszego państwa tzw. uboju rytualnego, którego cechą charakterystyczną jest uśmiercanie zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, na rozmaicie wyszukane sposoby. Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników chciałby zapoznać się z jedną z form tego rodzaju uboju, polecam obejrzenie tego filmu (ostrzegam, drastyczne!). Gorącymi orędownikami przyjęcia tegoż projektu są przedstawiciele PSL, którzy już od tygodni szantażowali emocjonalnie opinię publiczną oraz posłów innych partii, że zagłosowanie przeciw oznacza działanie na szkodę polskiej wsi. Nie wydaje mi się to twierdzenie szczególnie trafne, ponieważ po wczorajszych wydarzeniach to nie „polska wieś” wyraziła święte oburzenie spowodowane odrzuceniem projektu, wyrazy takiego oburzenia wystosowała raczej strona konsumencka, a mianowicie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP wraz z […]

0


Stało się. Wczoraj sejm polski odrzucił projekt ustawy zezwalający na dokonywanie w granicach naszego państwa tzw. uboju rytualnego, którego cechą charakterystyczną jest uśmiercanie zwierząt bez uprzedniego ogłuszenia, na rozmaicie wyszukane sposoby. Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników chciałby zapoznać się z jedną z form tego rodzaju uboju, polecam obejrzenie tego filmu (ostrzegam, drastyczne!). Gorącymi orędownikami przyjęcia tegoż projektu są przedstawiciele PSL, którzy już od tygodni szantażowali emocjonalnie opinię publiczną oraz posłów innych partii, że zagłosowanie przeciw oznacza działanie na szkodę polskiej wsi. Nie wydaje mi się to twierdzenie szczególnie trafne, ponieważ po wczorajszych wydarzeniach to nie „polska wieś” wyraziła święte oburzenie spowodowane odrzuceniem projektu, wyrazy takiego oburzenia wystosowała raczej strona konsumencka, a mianowicie Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP wraz z naczelnym rabinem Polski, Michałem Schudrich’em. Klangor słychać zresztą z całego świata, ponieważ i w USA starsi i mądrzejsi, członkowie organizacji takich jak Amerykański Komitet Żydowski (AJC) czy Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) głośno krytykują podjętą wczoraj przez sejm decyzję. Media zagraniczne już robią z tego wydarzenia wielki przejaw polskiego antysemityzmu, co pewnie jest częścią większego planu, jaki objawił nam już w 1996 roku na zjeździe Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires Izrael Singer, wypowiadając następujące słowa:

 

Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (…) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym.

 

Pomijając już jednak żydowskie spiski knute przeciwko narodowi polskiemu, które jak powszechnie wiadomo nie istnieją, a w każdym razie przyzwoitym ludziom nie wypada w ich istnienie wierzyć, zastanawiające są motywy działania posłów PSL-u, których rzecz jasna odgadnąć niepodobna, ale cóż nam zaszkodzi próbować?

Oficjalnym motywem poparcia dla uboju rytualnego są względy gospodarcze, i o tym wiele pisać nie trzeba. Może to być prawdą, ale mnie niespecjalnie przekonuje. Jeżeli elektorat PSL-u rzeczywiście składa się w większej mierze z rolników, to nie sądzę by był on szczególnie przychylny udręczaniu zwierząt w imieniu dopełnienia odpowiednich rytuałów, dzięki czemu jakiś Żyd czy Muzułmanin będzie mógł uraczyć się mięsem. Ludność wiejska jest na ogół dosyć konserwatywna i katolicka, a producenci mięsa dla w.w. mniejszości wyznaniowych stanowią zapewne niewielki jej procent.

 

Drugą, bardziej prawdopodobną przyczyną wyrażania ostentacyjnego poparcia dla uboju rytualnego przez posłów PSL jest ich działanie na rzecz mocodawców żydowskiego pochodzenia, od których być może ta partia niechybnie uzależniła się już dawniej, albo też zobowiązała się za odpowiednią zapłatą wspierać ich interesy jedynie w tej sprawie. Tego się oczywiście nigdy nie dowiemy, a gdyby nie daj Boże taki scenariusz okazał się prawdą, to jego ujawnienie zostałoby natychmiast wykorzystane przez środowiska „przedsiębiorstwa Holocaust” do wywierania nacisku na rząd polski ws. nigdy nie wygasających roszczeń narodu wybranego.

Nie pozostaje nic innego jak śledzić dalszy rozwój wydarzeń.

 

Tekst pierwotnie ukazał się na stronie junta.pl.

Inne zapisy autora:

0

ArekS
ArekS http://junta.pl

Od urodzenia skazany na sukces, a jeśli teza o zaostrzaniu się walki klasowej w miarę postępu socjalizmu jest prawdziwa, to w przyszłości także na więzienie. Trochę czytam i czasem coś napiszę. Poza tym studiuję prawo.

23 publikacje
28 komentarze
 

4 komentarz

  1. Pingback: Święte rabiniczne oburzenie. | forumemjot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816