Artykuły redakcyjne
Like

Sprawa ciszy wyborczej

23/05/2014
929 Wyświetlenia
10 Komentarze
1 minut czytania
Sprawa ciszy wyborczej

Szanowni Państwo, od północy z 23/24 Maja 2014  aż do zamknięcia urn wyborczych 25 Maja redakcja 3obieg.pl respektując ciszę wyborczą obowiązującą w Polsce powstrzyma się od publikowania nateriałów dotyczących wyborów, sondaży oraz wszelkiego działania, które mogłoby nas oraz naszych redaktorów i wydawcę narazić na kłopoty i odpowiedzialność z tytułu wykroczenia wyborczego. Jednocześnie mając na uwadze, że nie odpowiadamy za teksty blogerów (co jest zaznaczone w regulaminie), a platforma hostingowa 3obieg.pl – która nie ma nic wspólnego z redakcją, a z której korzystają blogerzy “wieszając” samodzielnie swoje artykuły w Internecie – wraz z serwerami znajduje się poza granicami naszego kraju i nie podlega jurysdykcji prawa krajowego informujemy, że nie mamy prawa eliminować w tym okresie artykułów i informacji wyborczych umieszczanych zgodnie z prawem zagranicznym, przez nieznane nam osoby, na zagranicznym serwerze z wykorzystaniem znajdującego się na nim narzędzia informatycznego funkcjonującego pod domeną www.3obieg.pl

0


Redakcja 3obieg.pl jest bowiem czym innym niż hosting 3obieg.pl

Redakcja to grupa dziennikarzy wymienionych w stopce redakcyjnej, natomiast hosting to zagraniczny software i hardware, z którego redakcja korzysta podobnie jak blogerzy, niezależnie od nich i bez wpływu na ich treści. Wpływu na treści blogerów umieszczane na zagraniczych serwerach często z zagranicy i z wykorzystaniem zagranicznego narzędzia informatycznego należącego do firmy Wardpress nie ma też masz wydawca, który jest wydawcą redakcji zarejestrowanej w Polsce i w zakresie tylko artykułów redakcyjnych wydawcą serwisu Trzeci Obieg.

Jeśli natomiast państwo blogerzy/autorzy jesteście podmiotami polskimi to prosimy o przestrzeganie ciszy wyborczej, gdyż ewentualne zarzuty dotyczące jej złamania mogą zostać do was skierowane, jako osób wyłącznie odpowiedzialnych za publikowane przez was treści.

My oczywiście nie mamy prawa ujawniać informatorów, którymi są blogerzy korzystajacy z platformy hostingowej 3obieg.pl (o czym stanowi nasz regulamin), ale wielu z Państwa działa jawnie i organy ścigania mogą się do was zwrócić bez naszego udziału, więc w trosce o to byście nie mieli niepotrzebnych kłopotów przypominamy niniejszym o nadchodzącej ciszy wyborczej.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Pingback: 3obieg.pl:Sprawa ciszy wyborczej . | NOWY EKRAN

 2. Avatar wojakswojak

  Najzabawniejsze jest to że jak się zastanowić to cisza wyborcza nie ma nic wspólnego z demokracją 🙂 Marzy mi się cisza wyborcza gdy nastąpi świniobicie 😀 a Polska powstanie z kolan i zrzuci watykańsko-jewriejpejskie łańcuchu.

  0
  • Mir Mir

   Jak się zanstanowić to rzeczywiiście masz racje.
   Cisza wyborcza służy tylko i wyłącznie temu by nie dopuścić do głosu tych co nie stać na duże banery przy uliczne.

   Gdyby chcieć na poważnie traktować ciszę wyborczą to praktycznie wszystkie plakaty, banery, ogłoszenia i duża częśc programów TV, RTV i ston internetowych powinna być wyblokowana.

   Cisza wyborcza i agitacja wyborcza w społeczeństwie obywatelskim to dwie różne sprawy.

   0
 3. Napisane przez: Tomasz Parol
  Kontakt: tomekparol@yahoo.pl
  Tomasz Parol – Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

  ___________Panie Tomku, nie odmówiłbym sobie takiej legitymacji u Państwa ! Pozdrawiam

  0
 4. Panie Tomaszu, a gdybym mógł mieć w redakcji 3obieg.pl blog autorski jako Dział kultury – czy jest taka możliwość ?

  Pozdrawiam

  0
  • Panie Zygmuncie, jest Pan u nas mile widziany. Jak Pan jest zalogowany to proszę po prostu publikować artykuły, nie dajemy żadnych filtrów i kodów, a wymagamy tylko zgodności z regulaminem. Proszę napisać do mnie na mail w stopce bloga w sprawie legitymacji prasowej. Pozdrawiam serdecznie

   0
 5. Łukasz Warzecha: Państwowa Komisjo Wyborcza im. Monty Pythona – zejdźcie już, dziadki, z tej anteny!

  “Już sama koncepcja ciszy wyborczej jest absurdalna. Zakłada, że obywatel to bezmyślny głupek, któremu państwo musi dać troszkę spokoju przed samymi wyborami, bo inaczej mógłby się biedaczyna pogubić w tym wszystkim.”

  “Nie może być tak, że paru staruszków, którym wydaje się, że mamy rok 1914, terroryzuje swoimi wymysłami cały kraj. Są chyba jakieś granice robienia z nas debili.”

  ” Dzisiaj kieruję to wezwanie do całego grona pod kierownictwem pana Jaworskiego: zejdźcie już, dziadki, z tej anteny.” (Łukasz Warzecha)

  http://wpolityce.pl/polityka/197405-lukasz-warzecha-panstwowa-komisjo-wyborcza-im-monty-pythona-zejdzcie-juz-dziadki-z-tej-anteny

  0
  • W 100% zgadzam się z Warzechą. Przypominam, że podczas referendum w Warszawie PKW uznała za złamanie ciszy wyborczej nawoływanie do pójścia na oficjalne referendum (bo wysoka frekwencja była niekorzystna dla HGW) co zostało przez nas zaskarżone do Sądu ale sąd w Warszawie uznał, że wszystko w porządku, do udziału w referendum w czasie ciszy wyborczej nie można namawiać.

   0
 6. Folwark zwierzecy…swinie nie maja pojecia o demokracji

  0
 7. Demokracja to słowo, które nie wiedzieć czemu ma powszechnie pozytywne znaczenie. Przecież to przez demokrację upadła potęga I Rzeczpospolitej. Demokracja wyniosła też do władzy demona takiego jak Adolf Hitler, dlaczego zatem po tym wszystkim nadal wszyscy się za nią opowiadają i niczym mucha do gówna lgną do tej poronionej idei?


  Dzieje się tak głównie dlatego, że demokracja stała się nowożytną formą tyranii, dokonywanej za pomcą armii idiotów, którzy o ile już głosują to przeważnie na ładniejszych, albo lepiej reklamowanych.

  Po prostu dzięki mass mediom można z łatwością sterować durniami serwując im papkę, dzięki której będą głosować na tych, na których chce sprawująca władzę sitwa. Zabawne jest to, że tacy głupole jednocześnie czują się bardzo mądrymi popierając tego kogo akurat wskazuje im odurzony hasłami wyborczymi i pięknymi obietnicami mózg. Nie zdają sobie sprawy, że postępują bezrefleksyjnie jak zmanipulowane stado.”

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/idiotyczna-pseudodemokracja-przykladzie-polski-uwaga-cisze-wyborcza

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816