Artykuły redakcyjne
Like

Sprawa ciszy wyborczej

23/05/2014
1525 Wyświetlenia
10 Komentarze
1 minut czytania
Sprawa ciszy wyborczej

Szanowni Państwo, od północy z 23/24 Maja 2014  aż do zamknięcia urn wyborczych 25 Maja redakcja 3obieg.pl respektując ciszę wyborczą obowiązującą w Polsce powstrzyma się od publikowania nateriałów dotyczących wyborów, sondaży oraz wszelkiego działania, które mogłoby nas oraz naszych redaktorów i wydawcę narazić na kłopoty i odpowiedzialność z tytułu wykroczenia wyborczego. Jednocześnie mając na uwadze, że nie odpowiadamy za teksty blogerów (co jest zaznaczone w regulaminie), a platforma hostingowa 3obieg.pl – która nie ma nic wspólnego z redakcją, a z której korzystają blogerzy „wieszając” samodzielnie swoje artykuły w Internecie – wraz z serwerami znajduje się poza granicami naszego kraju i nie podlega jurysdykcji prawa krajowego informujemy, że nie mamy prawa eliminować w tym okresie artykułów i informacji wyborczych umieszczanych zgodnie z prawem zagranicznym, przez nieznane nam osoby, na zagranicznym serwerze z wykorzystaniem znajdującego się na nim narzędzia informatycznego funkcjonującego pod domeną www.3obieg.pl

0


Redakcja 3obieg.pl jest bowiem czym innym niż hosting 3obieg.pl

Redakcja to grupa dziennikarzy wymienionych w stopce redakcyjnej, natomiast hosting to zagraniczny software i hardware, z którego redakcja korzysta podobnie jak blogerzy, niezależnie od nich i bez wpływu na ich treści. Wpływu na treści blogerów umieszczane na zagraniczych serwerach często z zagranicy i z wykorzystaniem zagranicznego narzędzia informatycznego należącego do firmy Wardpress nie ma też masz wydawca, który jest wydawcą redakcji zarejestrowanej w Polsce i w zakresie tylko artykułów redakcyjnych wydawcą serwisu Trzeci Obieg.

Jeśli natomiast państwo blogerzy/autorzy jesteście podmiotami polskimi to prosimy o przestrzeganie ciszy wyborczej, gdyż ewentualne zarzuty dotyczące jej złamania mogą zostać do was skierowane, jako osób wyłącznie odpowiedzialnych za publikowane przez was treści.

My oczywiście nie mamy prawa ujawniać informatorów, którymi są blogerzy korzystajacy z platformy hostingowej 3obieg.pl (o czym stanowi nasz regulamin), ale wielu z Państwa działa jawnie i organy ścigania mogą się do was zwrócić bez naszego udziału, więc w trosce o to byście nie mieli niepotrzebnych kłopotów przypominamy niniejszym o nadchodzącej ciszy wyborczej.

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

  1. Pingback: 3obieg.pl:Sprawa ciszy wyborczej . | NOWY EKRAN

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758