Bez kategorii
Like

Sondażowe gdybanie

06/03/2011
272 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 30% Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28,4%, natomiast na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16,3% badanych – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini Marcin Duma wskazuje, że Platformie poparcie spada systematycznie.                                                      źródło: Instytut Badania Opinii Homo Homini    Według tych najnowszych badań, oczywiście z całym zastrzeżeniem co do ich wiarygodności, możemy sobie pogdybać na temat możliwej konfikguracji politycznej, do której msuaiłoby dojść, aby został uformowany rząd. Teoretycznie w tej sytuacji […]

0


Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 30% Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28,4%, natomiast na Sojusz Lewicy Demokratycznej 16,3% badanych – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini Marcin Duma wskazuje, że Platformie poparcie spada systematycznie. 


                                                    źródło: Instytut Badania Opinii Homo Homini 

 

Według tych najnowszych badań, oczywiście z całym zastrzeżeniem co do ich wiarygodności, możemy sobie pogdybać na temat możliwej konfikguracji politycznej, do której msuaiłoby dojść, aby został uformowany rząd.
Teoretycznie w tej sytuacji istnieją tylko dwie możliwości:

1. Koalicja PO – SLD – PSL czyli odpowiednio 30 + 16 + 9 = 54%

2. Koalicja PiS – SLD – PSL czyli odpowiednio 28 + 16 + 9 = 52%

Pierwsza konfiguracja niczego nie zmienia, poza osłabieniem partii Tuska, która w tej sytuacji musiałaby odstąpić kilka ministerialnych tek koalicjantom, głównie SLD (czyli zgroza).

Druga konfiguracja jeśli w ogóle jest możliwa to również niczego nie zmienia, gdyż w takiej koalicji PiS nie mógłby przeprowadzić żadnych istotnych zmian i reform, co mogłoby jedynie doprowadzić do sytuacji patowej, czyli beznadziejnej. W jej wyniku straci PiS, a zyska Platforma (czyli też zgroza).

Wniosek natury gdybalnej na dziś: jeżeli coś ma się w naszym kraju zmienić to w najbliższych wyborach PiS musi wygrać w sposób zdecydowany, tak aby nawet prezydent Komorowski pod żyrandolem nie miał najmniejszych wątpliwości kogo ma wyznaczyć do powołania nowego rządu.

A wskazówka dla nas praktyczna jest taka, że Platforma z takim sternikiem jak Tusk sama się zatopi, więc trzeba czym prędzej wziąć na warsztat SLD.  W tym wypadku wykazanie na przykład jak beznadziejnie głupi jest Napieralski nie powinno nikomu sprawić problemu. Tylko trzeba się do tego troszeczkę przyłożyć i chociażby odesłać do kilku wywiadów jakich zdążył przewodniczący już udzielić. Przynajmniej jeden zawarty jest w książce Igora Janke "POPiSowa kronika upadku".  Wcale nie lepszym matołkiem jest również Wojtuś Olejniczak. Natomiast Siwca można przeputać na okoliczność likwidacji RSW Prasa – Książka – Ruch.  – itd itp 

Zresztą co ja Wam będę tłumaczył, przecież sami doskonale wiecie 😉

PS – jeśli chodzi o PJN, to jaki jest, każdy widzi

link: Platforma leci na łeb na szyję – zobacz najnowszy sondaż
 

0

giz

stoje i patrze, dziwie sie, czasami usiade i napisze

15 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758