POLSKA
Like

Sojusz 11 listopada

11/11/2013
913 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Sojusz 11 listopada

No i proszę, wyszło szydło z worka – Krzysztof Bosak i Artur Zawisza okazali się sojusznikami HGW.

0


 

1.

 

Przeczytajcie sami:

Dziś, w Dniu Niepodległości policja nieustannie patrolowała ulice Skorupki i Wilczą, w której mieszczą się przestrzenie autonomiczne Syrena i Przychodnia.

Około 15:30 trwał przemarsz nacjonalistów przez centrum. Od strony Skorupki zniknęli wszyscy funkcjonariusze policji.

W tym samym czasie pojawiła się grupa kilkudziesięciu neonazistów. Rozerwali łańcuchy bram, wdarli się na teren. Z maczetami, butelkami, pałkami zaatakowali osoby znajdujące się w środku. W Syrenie znajdowało się w tym momencie m.in. ośmioro dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Największe straty poniosła Przychodnia – spalone i zniszczone auta, ranni ludzie, wybite okna. Przez trzydzieści minut, w związku z wycofaniem się funkcjonariuszy policji, musieliśmy bronić się sami. Gdyby nie nasza stanowcza postawa, mogłoby dojść do tragedii – neonaziści gotowi byli zabić.

Tak dziś wygląda wasz ‘patriotyzm’. Każdy kto brał udział w dzisiejszym Marszu Niepodległości, jest odpowiedzialny za atak na domy w których mieszkają m . in. rodziny po eksmisjach, osoby starsze, niepełnosprawne i wszystkie, których nie stać na czynsz lub kredyt na 30 lat.

Tak wygląda dziś rzeczywistość w Warszawie – władze eksmitują, faszyści pałują.
Nie damy się ani jednym ani drugim!

( wpis zatytułowany Czego nie może zrobić władza – robią w jej imieniu faszyści)

http://www.syrena.tk/

2.

Czytając powyższe staje mi przed oczami interpelacja poselska złożona w latach 1920-tych przez członków Klubu Żydowskiego na ręce Marszałka Sejmu.

Naprzód samo zdarzenie wg raportu Policji:

Szofer Hilary Pęcikowski skazany został na zapłacenie 10 złotych kary za nadmiernie szybką jazdę, podczas której ledwo nie przejechał człowieka niewiadomego nazwiska. (…).

A tu tekst Interpelacji:

Wczoraj o godzinie 12 w południe ulicą Nowy Świat przechodził najspokojniej jakiś człowiek, który wg informacji świadków, miał rysy twarzy semickie, a zatem jak przypuszczać należy, Żyd. W pewnej chwili, kiedy chciał przejść na drugą stronę wyżej wymienionej ulicy, zauważył pędzące auto, wszedł więc do bramy, aby przeczekać, aż auto przejedzie. Kiedy spostrzegł to szofer prowadzący samochód, niejaki Hilary Pęcikowski, wjechał on do tej bramy i zaczął gonić Izraelitę. Ten wbiegł na schody, lecz samochód dopędził go na drugim piętrze, opryskał tam błotem, obrzucił obelgami i znęcał się nad nim przez pół godziny.

Widząc w tym fakcie jawne pogwałcenie praw, przyznanych traktatem wersalskim mniejszościom narodowym w Polsce, niżej podpisani zapytują pp. Ministrów Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości, Skarbu, Spraw Wojskowych, Komunikacji, Handlu i Przemysłu oaz Zdrowia, czy wiadomy jest im wypadek powyższy i co zamierzają uczynić, aby na przyszłość samochody nie goniły ludzi po schodach.

(za Julianem Tuwimem)

3.

Myślę, że gdyby autor Kwiatów Polskich żył dzisiaj, z równą swadą zapytałby o to, dlaczego HGW jest faszystką a uzbrojeni w maczety, butelki i pały nacjonaliści napadają na dzieci 3 letnie, niepełnosprawnych i osoby starsze, które jednak dzielnie potrafią stawić im opór.

Bo przecież jest to ten sam rodzaj absurdu…

11.11 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816