NEWS
1

Smoleńsk – czy ta tragedia obudziła w nas polskość ?

10/04/2021
667 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Nigdy w dziejach Polski nie wydarzyło się tak ogromne nieszczęście, które scaliło i jednocześnie poróżniło naród Polski.

0


Nigdy w dziejach Polski nie wydarzyło się tak ogromne nieszczęście, które scaliło i jednocześnie poróżniło naród Polski. To była katastrofa a raczej zamach w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Ta data już na stałe pozostanie w sercach Polaków. O Tej tragedii napisano wiele publikacji, nakręcono kilka filmów, sama jej przyczyna jest do chwili obecnej nie wyjaśniona do końca. Tuszowanie faktów, krętactwa, matactwa i oszukaństwo to cechy którymi kierowała się strona radziecka przy jej wyjaśnianiu  – co niezbicie udowodniono. To Rosjanie nie zwrócili Polsce jej własności wraku Tupolewa i czarnych skrzynek. Dlaczego ? co ukrywają, czego się boją – prawdy ? o tym że współuczestniczyli w zbrodni !

Prasa pisze dzisiaj wiele na ten temat podając okoliczności tej narodowej tragedii. Podają to media w tym TVP.

https://niezalezna.pl/389724-wybuch-na-skrzydle-telewizja-republika-pokazala-fragment-filmu-podkomisji-smolenskiej

„W sercach szlachetnych nieszczęście i poniżenie kraju jest zawsze źródłem patriotyzmu” – pisał o Polakach Józef Piłsudski. 10 kwietnia 2010 roku i odsłonięcie stanu państwa, ale może jeszcze bardziej stanu umysłów jego „elit”, rozpoczęło proces demontażu postkolonialnej III RP. On jest już zaawansowany, ale opór materii cały czas jest silny. A wraz z cywilizacyjnym rozwojem napotykamy nowe pułapki, których musimy uniknąć, by szczęśliwie doprowadzić ten demontaż do końca. Czyli do całkowitej eliminacji Targowicy z polskiego życia.

Smoleńsk zmienił Polskę, lecz o tym, jak ją zmienił, piszą częściej nasi przeciwnicy, którzy lubią opowiadać dramatycznie o „podziałach”, które w – szczęśliwej dotąd – III RP się narodziły. Stan tego podziału w 2021 roku nie jest wbrew pozorom oczywisty. Mamy oto liczny obóz niepodległościowy, nieliczną Targowicę i licznych tych, których oszukano, by myśleli, że im z Targowicą po drodze. Mamy też stare i nowe próby zafałszowywania podziału. Musimy przebrnąć przez ten gąszcz, by budować Polskę trwale niepodległą.(https://niezalezna.pl/389744-smolensk-tragedia-ktora-obudzila-w-nas-polskosc-jak-10-kwietnia-2010-zmienil-polske)

Dzisiaj w dniu rocznicowym tej narodowej tragedii nie będę pisał o jej przyczynach czy okolicznościach oraz winie tych co ją spowodowali, ale w ciszy i skupieniu oddam hołd tym, którzy zginęli za Polskę. Może warto dzisiaj zapomnieć o waśniach i swarach, kłótniach nikomu już niepotrzebnych.

Oddajmy zatem cześć i pamięć tym którzy 10.04.2010 roku na obcej ziemi, gdzie leżą polegli i zamordowani przez Rosjan Polscy oficerowie z 1940 roku w Smoleńsku, zginęli najwybitniejsi nasi rodacy, miedzy innymi śp. Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i 94 osoby, w tym kwiat kadry wojskowej, politycy wszystkich partii politycznych, duchowni, piloci wraz z obsługą samolotu, BOR.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

0

dziennikarzobywatelski https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/2023/05/bohaterowie-rzeczypospolitej-ostatni.html

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem. Dziennikarz obywatelski, wnuk Żołnierza Wyklętego.

106 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758