HYDE PARK
Like

Skutki globalnego ocieplenia

07/01/2014
667 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Skutki globalnego ocieplenia

Tuż przed weekendem przyszła śnieżyca, z nią 18 stopniowy mróz. Poniedziałek rano  6 stopni na plusie. 12 godzin później też 6 tylko że już na minusie. Wtorek zapowiadają spokojnie – tylko minus 15. Wszystko fajnie – mieszkam na wysokości Rzymu.

W Polsce też chyba huśtawka pogodowa. Słyszałem że po Sylwestrze  sporo ludzi leczyło kaca “grzybkami”  i to nie tymi z jesiennych zbiorów ale wybierając się “na grzybki ” do lasu.

0


 

No więc jak  faktycznie jest z tym globalnym ociepleniem. Ja mieszkam jak wspomniałem na równoleżniku który odpowiada położeniu Rzymu czyli w europejskim ciepłym kraju ale ciutkę na północny zachód było wesoło jak na Syberii. Zresztą zobaczcie sami.

Oto eksperyment z wrzącą wodą która wylana w powietrze zamienia się w śnieg.

Tu inny eksperyment. Butelka wody zamarza w kilka sekund.

Nagranie pochodzi z Wisconsin gdy temperatura wynosiła minus 29 stopni Celsjusza ale wiatr powodował że odczuwana była jak minus 46.

Apologeci “globalnego ocipienia” wpadli w popłoch bo w ostatnim tygodniu same prognozy pogody przyprawiały człowieka o gęsią skórkę. Powiało Syberią , choć mroźny powiew przyszedł z nad kanady. Na Antarktyce ugrzęzły w lodach dwa lodołamacze. W USA różnica temperatur między najcieplejszym a najchłodniejszym miejscem wyniosła 115 stopni Fahrenheita.

Jak to tłumaczą ? Ano wmawiają , że wszystko to jest normlanym skutkiem OCIEPLANIA.

Posłuchajcie co sobie przypomnieli : ” W ciągu ostatnich milionów lat  na Ziemi zawsze zdarzały się ciepłe okresy “międzylodowcowych” i  okresy “zlodowaceń” . Co charakterystyczne fakt ten według nich odnosi się jedynie do anomalii chłodu. Ociepleniu winna jest nie NATURA a człowiek którego należy za karę opodatkować- co zrobiono.

Tymczasem USA zamieniły się w Chillberię. Towarzyszący mrozom wiatr powoduje że odczuwalne temperatury wynosiły minus 40-45 stopni Celsjusza. W amerykańskich Suwałkach – mieście Fargo zapowiadano nawet -51ºC.

PS. Czy ktoś kojarzy jaki skutek dla Polski spowoduje ” globalne ocieplenie” ? Zamkniecie kopalń bo przecież dym spalanego zatruwa atmosferę i dalszy wzrost bezrobocia. Za to Francuziki zbudują nam nasz polski Czarnobyl pożyczając na to  pieniądze, których nie dadzą rady spłacić nawet nasze praprawnuki.

Mówi się oficjalnie – na Ziemi “nie ma ocieplenia od 17 lat.” Porównań dokonuje się z rokiem 1998, El Nino, który służy obliczania średnich statystycznych. Pamiętajmy jednak że jedną z rzeczy, których nauczysz się na kursie statystyki jest jak ” kłamać przy pomocy statystyki”.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816