HYDE PARK
Like

Skuteczne robienie niczego

08/04/2014
1075 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

http://www.galerialiber.pl/polityka/475/Skutecznosc-w-polityce.html I my postanowiliśmy przyłączyć się do kampanii. Od razu zastrzegamy, że nie wysuwamy naszej kandydatury, chociaż apanaże europejskie są niezwykle kuszące.  Nie wysuwamy, bo nie jesteśmy stworzeni do walki o cokolwiek. Nasze credo znajduje się w poniższym kuplecie. Od lat obserwujemy sprawnie działający mechanizm tego zjawiska i wydaje nam się, że jest najmniej kosztowny i jednocześnie wpisuje się w polityczny paradygmat skuteczności. Poza tym daje okazję każdemu w politycznej piaskownicy się pobawić. Raz ja, następnym razem ty i jakoś to będzie. Przekaz ten jest zresztą serwowany również i pospólstwu. Tyle, że kwestia ulega nieco zmianie. Jest dosłownie wyjęta z ust Shreka, który był łaskaw zauważyć: „Jakoś będzie ośle, jakoś będzie”! W swoim dystansie a nawet kwietyzmie idziemy tak daleko, że istotą […]

0


Skuteczność_1

http://www.galerialiber.pl/polityka/475/Skutecznosc-w-polityce.html

I my postanowiliśmy przyłączyć się do kampanii. Od razu zastrzegamy, że nie wysuwamy naszej kandydatury, chociaż apanaże europejskie są niezwykle kuszące.  Nie wysuwamy, bo nie jesteśmy stworzeni do walki o cokolwiek. Nasze credo znajduje się w poniższym kuplecie. Od lat obserwujemy sprawnie działający mechanizm tego zjawiska i wydaje nam się, że jest najmniej kosztowny i jednocześnie wpisuje się w polityczny paradygmat skuteczności. Poza tym daje okazję każdemu w politycznej piaskownicy się pobawić. Raz ja, następnym razem ty i jakoś to będzie. Przekaz ten jest zresztą serwowany również i pospólstwu. Tyle, że kwestia ulega nieco zmianie. Jest dosłownie wyjęta z ust Shreka, który był łaskaw zauważyć: „Jakoś będzie ośle, jakoś będzie”!

W swoim dystansie a nawet kwietyzmie idziemy tak daleko, że istotą promocji naszej kampanijnej postawy jest zdecydowany bojkot nadchodzących i wszystkich kolejnych wyborów. Z całego serca rekomendujemy taką postawę w odniesieniu do tego teatrzyku lalek, jakim one są, i  na który raczej z dziećmi iść powinniśmy żeby się nieco rozweselić. Potraktowanie wspomnianych wydarzeń poważnie spowoduje, co najwyżej, że będziemy bezwolnie legitymizować fasadę demokracji, jej zdeprawowanie i ponowną reprodukcję. Może to byłby nareszcie ważny sygnał dla rządzących (chociaż wątpimy, zapewne ogłosiliby, że demokracja cudownie odsiewa ziarno od plew), gdyby odnotowali fakt np. 15 procentowej frekwencji. My zaś w tym czasie powinniśmy zebrać się w zupełnie innych miejscach i podebatować nad oczekiwanym kształtem naszego państwa. W miarę, jak będziemy w kolejnych odsłonach kampanii prowokowani dalszymi nonsensami i całym tym retorycznym stekiem bzdur, będziemy do tego tematu wracać. I zapowiedziany okolicznościowy kuplet:

Jeśli zechcesz być praktyczny

Oddać też hołd skuteczności

Odnieść sukces polityczny

O życiowej wiedz mądrości.

 

W pierwszy szereg niechaj idzie

Na ryzyko się wystawia,

Ten, co zbywa mu na wstydzie

I co się nie zastanawia.

 

Chcąc problemów całą kupę

Zepchnąć do jakiegoś niżu

Zamiast cmoknąć kopną w dupę

I rozepną go na krzyżu.

 

Utopią w morzu krytyki,

Którego już wzbiera fala

Połajanki też przytyki

To od meritum oddala.

 

A ty za to z boczku siedząc

Jątrząc, rozdrapując rany

Czy coś wiedząc, czy nie wiedząc

Sukces masz już murowany!

 

Z pozdrowieniami red. nacz. Liber

0

Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758