HYDE PARK
Like

Skromny głos w sprawie wyborów

16/03/2014
379 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Skromny głos w sprawie wyborów

Byłem ostatnio dwukrotnie przewodniczacym komisji obwodowej i raz meżem zaufania. W każdym przypadku wystarczyło, by żaden głos nie był sfalszowany, ani źle policzony (wystarczyłaby także funkcja wiceprzewodniczacego). Trzeba być przy liczeniu WSZYSTKICH kart do glosowania i przy wysyłaniu elektronicznym wynikow.

0


 

      Oczywiście – mąż zaufania musi sobie wypracować pozycję, być konsekwentnym; w razie jakiejkolwiek próby nie dopuszczenia do kontrolowania działań komisji – natychmiast wzywac policję – robic raban.
      Pies pogrzebany jest na szczeblu centralnym – po co jakieś serwery – przecież prawie w każdej politycznej audycji zbiera się opinię, liczy się na bieżąco SMS i na bieżąco są podawane wyniki.
Podawanie w odstępach czasu wyników przez PKW, to furtka do manipulacji – tutaj powinien “pracować” tylko i wyłącznie program komputerowy  (z natury rzeczy – apolityczny).
      Może jakiś specjalista komputerowiec wypowie się w tej kwestii. Posłowie powinni zażądać od PKW prezentacji sposobu końcowych obliczeń i wymusić niemożliwość jakiegokolwiek oszustwa.
      Moim zdaniem oszustwo miało miejsce przy ostatnich wyborach prezydenckich, w których zdecydowanie prowadził J. Kaczyński, a w ostatniej chwili nastąpiły jakieś czary-mary.
      Utrzymywanie obecnego systemu liczenia głosów na szczeblu centralnym – budzi ogromne wątpliwości; nie widzę innego wytłumaczenia tego stanu rzeczy, jak egzemplifikację stalinizmu w jego najczystszej formie. “…ważne jest, czyja jest komisja wyborcza” – powiedział Stalin, ogłosił, że został wybrany gensekiem i otrzymał 100 % głosów. W rzeczywistości otrzymał 1 głos (jego samego) – trzeba było w ciągu roku fizycznie zlikwidować cały skład KC, który tak nieodpowiedzialne głosował na Kirowa…

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

2 komentarz

  1. Avatar im

    Samokopiujące karty do głosowania skoro nie chcą trzymać archiwum – każdy weźmie kopię swojej karty do domu – będzie możliwość przeliczyć jeszcze raz, co powinno zniechęcić do oszustwa. A, jeszcze jedno – kara śmierci za oszustwo wyborcze.

    0
  2. Avatar kanton

    Stalin powiedział, nie ważne kto głosuje , ważne kto liczy głosy.I najważniejsze, ilość oddanych głosów nie może przekroczyć 100%.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816