Bez kategorii
Like

Sieć edukacji

18/04/2012
455 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zaproszenie na rozmowę w Krakowie

0


Przygotowując program krakowskiego Spotkania Blogerów i Komentatorów, zdaliśmy sobie sprawę, że gorące ostatnio zagadnienia systemu edukacji są jedną z naszych głównych wspólnych trosk. Czy współczesna szkoła potrafi formować postawy patriotyczne i obywatelskie, czy potrafi rozbudzać ciekawość świata, czy może być atrakcyjniejsza od internetu. Krążymy wokół tych pytań jako uczniowie, rodzice, dziadkowie.

Ale nie tylko. Leopold Zgoda wskazał, że bloger to przede wszystkim pedagog. Bardziej pedagog, niż dziennikarz, czy polityk. Stąd pytania: jakiej edukacji, jakiej szkole służy internet.

Dlatego postanowiliśmy przyjąć edukację, jako wiodący temat. W trakcie Spotkania chcemy wypracować wspólne Memorandum o rekomendacjach dla polskiej edukacji.

 

Tak jak zapowiadaliśmy, program Spotkania obejmie poza edukacją, jako dziedziną kultury, również tematykę gospodarczą i polityczną.

 

Faza wprowadzająca 11:00 – 11:30

 

Andrzej Madej – powitanie uczestników Spotkania

Leopold Zgoda – Sieć edukacji

Piotr Marzec – Wielka mistyfikacja i abdykacja suwerena

 

 Faza analityczna 11:30 – 15:00

 

Wolność a własność– prowadzenie Jerzy Wawro

Demokracja bezpośrednia – prowadzenie Piotr Marzec

Dokąd idziesz szkoło – prowadzenie Jerzy Lackowski

 

Dla każdej z tematyk przewidujemy po cztery dziesięciominutowe wystąpienia, dobrane przez Grupę inicjatywną spośród wcześniejszych zgłoszeń. Dlatego prosimy o nadsyłanie zgłoszeń zawierających kluczowe tezy wystąpień do 7 maja.

  

Faza podsumowująca 15:30-17:00

 

O przyszłość polskiej edukacji na krakowskich Dębnikach – prowadzenie Witold Gadowski

 

Spotkanie odbędzie się 12 maja w godzinach 11:00 do 17:00, w Centrum Kultury Ruczaj, Kraków, ul. gen. Stanisława Rostworowskiego 13. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu proszę o zgłoszenia na adres podlaskie@10czerwca.pl. Ilość miejsc ograniczona.

0

Andrzej Madej

Od urodzenia praktyk przedsiebiorczosci.

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758