SPOŁECZEŃSTWO
Like

Sejmowa Komisja Petycji – posiedzenia zwołane z dnia na dzień i bez autorów petycji

21/12/2015
672 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

INFORMACJA SERWIS21 Opozycja krytykuje PIS za wrzutki ustawowe, zwoływanie posiedzeń z dnia na dzień. Tyle tylko, że czynią dokładnie to samo. 21 grudnia Prezydium Sejmowej Komisji Petycji (głównie osoby z PO) zwołało posiedzenie komisji na dzień 22 grudnia o godz. 10.00. Znów autorów petycji ani nie zawiadomiono ani nie zaproszono. Dr Daniel Alain Korona ze Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89/Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE próbował interweniować w sekretariacie Komisji. Bezskutecznie. Jak się dowiedział, Komisja przyjęła stanowisko, że nie będzie zapraszać autorów petycji. Tymczasem dobrym zwyczajem parlamentarnym było dopuszczenie w pracach nad ustawami przedstawicieli organizacji społecznych, które zgłaszali swoje zainteresowania (tak było m.in. ws. ustawy o działaczach opozycji). Sprawa ma być ponownie poruszana w ramach komisji, ale na razie stanowisko nie uległo […]

0


INFORMACJA SERWIS21

Opozycja krytykuje PIS za wrzutki ustawowe, zwoływanie posiedzeń z dnia na dzień. Tyle tylko, że czynią dokładnie to samo. 21 grudnia Prezydium Sejmowej Komisji Petycji (głównie osoby z PO) zwołało posiedzenie komisji na dzień 22 grudnia o godz. 10.00. Znów autorów petycji ani nie zawiadomiono ani nie zaproszono.

Dr Daniel Alain Korona ze Stowarzyszenia Walczących o Niepodległość 1956-89/Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE próbował interweniować w sekretariacie Komisji. Bezskutecznie. Jak się dowiedział, Komisja przyjęła stanowisko, że nie będzie zapraszać autorów petycji. Tymczasem dobrym zwyczajem parlamentarnym było dopuszczenie w pracach nad ustawami przedstawicieli organizacji społecznych, które zgłaszali swoje zainteresowania (tak było m.in. ws. ustawy o działaczach opozycji). Sprawa ma być ponownie poruszana w ramach komisji, ale na razie stanowisko nie uległo zmianie i 22 grudnia znów rozpatrzy się projekt bez autora.

0

sprzeciw21

250 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758