Bez kategorii
Like

Rząd zasadza się na firmy o obrotach powyżej 20 tys zł

14/08/2012
438 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Ministerstwo finansów chce obniżyć w 2013 r. do 20 tys. zł limit obrotów, którego przekroczenie skutkuje obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej.

0


 

Kasy mają też instalować szkoły jazdy, bo "Znane są przypadki nadużyć podatkowych dokonywanych przez szkoły nauki jazdy polegające na zaniżaniu lub niewykazywaniu w księgach podatkowych przychodów z tytułu opłat za uczestnictwo w kursach" (wg MF)

 

Rzeczniczka prasowa administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów Wiesława Dróżdż powiedziała, że "Regulacja ta jest kolejnym krokiem do wypełnienia dyspozycji zawartej w ustawie o VAT, zgodnie z którą wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub rolników ryczałtowych powinni dokumentować obroty za pomocą kas fiskalnych. Zwolnienia z tego obowiązku są stopniowo redukowane, a projektowane rozporządzenie konsekwentnie zawęża zakres stosowanych dotychczas ulg".

 

Projekt obniża limit obrotów, po przekroczeniu których podatnik traci prawo do zwolnienia ze stosowania kasy fiskalnej. MF proponuje, by obecny limit w wysokości 40 tys. zł dla podatników kontynuujących działalność zmniejszyć do 20 tys. zł.

 

Wg Ministerstwa obecny limit jest wykorzystywany przez firmy do ukrywania rzeczywistych obrotów i tym samym unikania stosowania kas fiskalnych do rejestrowania obrotu.

 

MF chce, by rozporządzenie weszło w życie 1 stycznia 2013 r.

 

W kolejnym roku MF obniży do 2 tys limit obrotów bo całe 18 tys może być nadal wykorzystane do ukrywania rzeczywistych obrotów. I wówczas nie będzie można kupić bukiecika polnych kwiatów na rogu ulicy bez kasy fiskalnej (oczywiście, jeśli sprzedającej go babci nie przepędzi skutecznie straż miejska).

(pap)

Inne zapisy autora:

0

Headhunter

Praca/Rekrutacja/Selekcja

128 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758