POLSKA
Like

Rząd działa tak, jak jego szef – Dojutrek II

11/05/2013
400 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Rząd działa tak, jak jego szef – Dojutrek II

Przypadkowo widziałem fragment wczorajszego sejmowego wystąpienia PDT w sprawie ustawy o sądach; jaka emfaza, jakie przekonanie o jedynej racji, to był głos nawiedzonego pomazańca do ciemnego luda. W tej przemowie (jak prawie w każdej PDT) wyszła mu jednak słoma z cholew; nie ustrzegł się bidok zwracania do Wysokiej Izby w drugiej osobie.

0


Kiedyś pod tym względem było gorzej – pilnuje się, ale nie w chwili wzniosłego podniecenia – wówczas braki w kindersztubie nie dają sie zatrzeć. Wie chyba, że spora część posłów nie miałaby życzenia się z nim sfraternizować. Po prostu – brak ogłady.

PDT dawno już zapomniał, co obiecywał w swoich kolejnych eexpose; nie mpamietają też o tych obietnicach jego współpracownicy, o autostradach nie ma co wspominać, ale PDT zarzekał sie, iż nie podniesie podatków, mówił o powrocie młodych ludzi do Polski, którzy wyemigrowali za chlebem itp. Ten rząd działa na przetrwanie. Rostowski od kilku już lat zapowiada, że “jutro bedzie lepiej” – zawsze wyznacza półroczne, lub nieco dłuższe terminy na rozpoczęcie szybszego wzrostu gospodarczego; w miare zbliżania się owego terminu – pojawiają się obiektywne trudności zewnętrzne i trzeba wyznaczyć nowy termin.

Takie odkładanie na przyszłość “sukcesu”, to nie tylko specjalność MF. Także minister Mucha – nie tak dawno, przekazując zawiadywanie stadionem narodowym niejakiemu Herze (temu od brania milionowych premii za klapę Euro 2012) – zapowiadała razem z owym pupilkiem władz, że w br będą jeszcze straty w wysokości 21 mln. zł., ale w 2013 stadion będzie się już sam finansował. Teraz MS mówi, że i r. 2014 zamknie się stratami, a strat nie bedzie dopiero w 2015 r. Oczywiście, o żadnych zyskach, a szczególnie takich, które by zwróciły nakłady na tę durną inwestycję – nie było nigdy mowy. Rzecz jasna i w tym przypadku miraż osiągnięcia samofinansowania się stadionu – bedzie sukcesywnie odkładany w czasie.

Kiedyś nazwałem PDT “Dojutrkiem II” (drugi, dlatego, iż był w naszej historii król, odkładajacy wszystko na później – współcześni nazwali go Dojutrkiem). Tusk przyjał zasadę mamienia Polaków obietnicami i liczenia na ich słabą pamięć, to dlaczego ministrowie mieliby działać inaczej. Dojutrek I niewiele dla Polski zrobił, ale był koneserem sztuki i pozostawił po sobie cenne artystyczne dzieła. PDT niczego dobrego dla Polski nie zrobił, pozostanie po nim góra długów na przyszłe pokolenia, zdewastowane w wielu dziedzinach państwo i wielki wstyd.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816