POLSKA
Like

Ryszard, chrześniak Iosifa  Wissarionowicza

15/07/2017
1008 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Ryszard, chrześniak Iosifa  Wissarionowicza

Prześladujące nas przez okres tzw. komuny hasła o „wiecznie żywym” Leninie trafiły do lamusa. Komuna jednak się nie poddaje.

0


Nieco historii. W 1935 roku Józef Stalin zrozumiał, że dotychczasowa polityka polegająca na zachowaniu „czystości ideologicznej” ruchu robotniczego w Europie (czytaj: wyłączne popieranie partii bezwzględnie oddanych Kremlowi) nie doprowadzi do celu, jakim było rozciągnięcie władzy Kraju (zd)Rad na zachodnią część Europy.

 .

Porzucona została koncepcja tzw. socjalfaszyzmu, wkładająca do jednej szafy socjalistów, faszystów i niemieckich nazistów.

 .

W 1935 roku stało się już jasne, że rządząca w Niemczech od dwóch lat nazistowska (czyli narodowosocjalistyczna) partia sięga po władzę taką samą, jaką mają już bolszewicy w Rosji.

 .

Opracowana została nowa taktyka.

 .

Tym razem partie komunistyczne miały dążyć do sojuszu z partiami socjalistycznymi po to, by udaremnić przejęcie władzy przez prawicę.

 .

Cała władza w ręce rad!

 .

W Hiszpanii Front Ludowy utworzyły już w 1935 roku:

 .

Republikańska Lewica Katalonii,

Unia Republikańska,

Lewica Republikańska,

Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza,

Komunistyczna Partia Hiszpanii,

Robotnicza Partia Marksistowskiej Unifikacji

i Republikańska Partia Unii.

 .

W wyborach 16 lutego 1936 r. front ludowy uzyskał nieznacznie więcej głosów, ale za sprawą ordynacji wyborczej uzyskał miażdżącą większość w hiszpańskim parlamencie.

 .

Rozpoczęła się akcja „oczyszczania” Hiszpanii z kleru, wsteczników i kapitalistów, co w efekcie doprowadziło do wojny domowej.

.

Również we Francji „front ludowy” zwyciężył w wyborach. 26 kwietnia i 3 maja 1936 roku.

Zdobył 57,17% głosów. W nowym parlamencie miał 386 posłów. Całkowicie do opozycji została zepchnięta prawica (224 posłów).

 .

Lewicowy rząd przetrwał do czerwca następnego roku i musiał podać się do dymisji, albowiem gospodarczo nie radził sobie zupełnie (m.in. wprowadzono najkrótszy na świecie tydzień pracy 40 –godzinny, jak dzisiaj w Polsce), a także na arenie międzynarodowej.

 .

Próba przejęcia Europy za pomocą kartek wyborczych spaliła na panewce. Józef Stalin w ramach tzw. wielkiej czystki usunął cześć niewygodnych już działaczy.

 Powoli zaczął oswajać się z myślą o sojuszu z Hitlerem.

 .

Okazuje się, że po trosze zapomniana już idea stalinowskiego frontu ludowego odżyła w Polsce w 2017 roku.

 .

Tym razem stalinowski pomysł odgrzał Petru i jego sejmowy babiniec nie wiedzieć czemu zwany .nowoczesną.

nowoczesna front demokratyczny

Podobny apel wystosował też wicemichnik Jarosław Kurski w piątkowym wydaniu gazwyb.

 .

Co jeszcze musi się stać, by panowie Schetyna, Petru, Kosiniak-Kamysz, Zandberg, Łoziński, aby panie Nowacka, Mucha, Lubnauer, Lempart, liderzy PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Razem, KOD-u, prezydenci miast, ruchy kobiece, organizacje zawodowe i obywatelskie zawiązali wreszcie wspólny front wokół jednej sprawy, która ich łączy, a na później odsunęli sprawy, które ich dzielą. Razem macie takie samo poparcie jak PiS plus premię za jedność. Niech waszej koalicji patronuje np. Władysław Frasyniuk, który jak w każdej zlepionej zbiorowości musi mieć głos ostateczny, by inicjatywa po tygodniu nie zmieniła się w groteskowy konwent św. Katarzyny.

 .

http://wyborcza.pl/7,75968,22091853,demokracja-umiera-w-ciszy-zaniechanie-opozycji-bedzie-oznaczac.html

 .

Schetyna, Petru, Kosiniak-Kamysz, Zandberg, Łoziński, Nowacka, Mucha, Lubnauer, Lempart, liderzy PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Razem, KOD-u, prezydenci miast, ruchy kobiece, organizacje zawodowe i obywatelskie zdaniem wicemichnika mają utworzyć remake stalinowskiego Frontu Ludowego.

 .

Jednak przykład Francji wskazuje, że taki dziwoląg nie przetrwał nawet roku.

 .

Nie inaczej będzie w polskich warunkach, gdyż nawet tymczasowy sojusz Zandberga ze Schetyną można porównać do próby przeniesienia w jednym worku szczura ze żmiją.

 .

Inicjatywa Petru (i gazety wyborczej) jest o tyle istotna, że odkrywa nawet największym niedowiarkom stalinowskie korzenie byłej władzy.

 .

Trzecie pokolenie towarzyszy przywiezionych na sowieckich tankach ciągle nie może pogodzić się z utratą  koryta.

.

 agresja radziecka czołgi

.

15.07 2017

.

.

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816