Bez kategorii
Like

Rozwiązanie problemu anonimowych ocen wpisów na Nowym Ekranie.

20/12/2012
462 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Czyli rozwinięcie myśli Trybeusa o problemie „Ninja”.

0


Trybeus z dużym polotem i zabawnie przedstawił problem ludzi, którzy dają w ocenie na nE jedną gwiazdkę i jednocześnie nawet często nie napiszą dlaczego tak nisko oceniają. Czują się anonimowi, więc sobie dokazują.

 http://trybeus.nowyekran.pl/post/83518,ninja-na-nowym-ekranie

Już ponad rok temu postulowałem następujące rozwiązanie. W pierwszej kolejności żeby w ogóle móc ocenić dany post, osoba zalogowana musiała by najpierw wpisać komentarz. Dopiero wpisanie komentarza pozwalało by zaznaczyć pod nim ilość gwiazdek. Suma tych jednostkowych ale widocznych publicznie ocen, zbierała by się na sumaryczną ilość gwiazdek pod danym artykułem, jednocześnie każdy by widział kto jak ocenił i jakie do tego dał uzasadnienie w komentarzu. Przejrzyste, uczciwe i perfekcyjne do zwalczania trolli.

To jest moim zdaniem minimum, jakich potrzebuje nE.

Dodatkową funkcją mogła by być, ocena poszczególnych komentarzy na dokładnie takiej samej zasadzie. Czyli jeśli chcemy ocenić czyiś komentarz, sami musimy go skomentować i to nam daje możliwość oceny. Musiało by to być powiązane ze zmianą sposobu wyświetlania komentarzy. Obecny system komentowania czyjegoś komentarza, który cytuje nazwę adresata oraz czas, słabo zdaje egzamin, jest to nieczytelne i chaotyczne. Trzeba by było przejść na jakąś formę systemu drzewkowego – wątku w wątku. Oczywiście te zmiany wymusiły by na nE zainwestowanie paru zielonych w informatyka, który napisze skrypt, jednak sądzę, że zwróciło by się to pod postacią postępu i oryginalności względem innych portali blogerskich.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Ewidentny Oszust

Gdy zdecyduje sie na nowy portal blogerski, podam tutaj linka do swojego nowego bloga. Póki co mozna mnie czytac i ogladac moje materialy tutaj: http://www.youtube.com/user/ewidentnyoszust https://www.facebook.com/EwidentnyOszust

160 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758