HYDE PARK
Like

Rozterki początkującego blogera – jaki serwis blogowy wybrać?

24/09/2013
515 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Rozterki początkującego blogera – jaki serwis blogowy wybrać?

Postanowiłem włączyć się do tzw. blogosfery. Przez lata byłem dyskutantem kilku for internetowych, ale ich już nie ma. Chyba czas i popularność for już minął na rzecz właśnie blogów i serwisów społecznościowych? Kolejna forma aktywności to komentowanie artykułów  w serwisach internetowych zarówno tych największych portali, różnych ich odnóg jak i wielu pomniejszych serwisów tematycznych.

0


Jednakże w tym przypadku można rzec, że para idzie w gwizdek – patrząc z długiej perspektywy. Poświęca się czas na pisanie komentarzy, które czasem mogłyby być małymi artykułami, poświęca czas na dyskusje, ale tak naprawdę nie buduje się tym własnej tożsamości w internecie, własnego miejsca i jakości.

Przychodzi pytanie gdzie tego bloga pisać? Zacząłem na wordpress.com, ale to domena międzynarodowa pozwalająca na pisanie autonomicznego bloga, a nie  krajowy serwis blogowy sam w sobie promujący treści blogów. Przy braku promowania bloga na własną rękę wynikiem jest pisanie bloga dla samego siebie (ewentualnie skromnych wejść z google) i z czasem jego zaniechanie. Tym razem chciałbym nieco zwiększyć zasięg odbiorców. Blog ma dotyczyć spraw ogólnospołecznych, komentowania bieżących wydarzeń, historii, gospodarki, technologii, itd.

Między innymi sprawdzałem takie blogi jak:

 1. Salon24 – dość mainstreamowy, miękka prawica chyba?
 2. Nowy Ekran (obecnie nowyekran net i neon24) – oskarżenia o współpracę ze służbami, skłócenie właściciela R. Opary z redakcją, jak i chyba z niektórymi narodowcami?
 3. 3obieg (nowyekran pl, 3obieg) – twórca serwisu to były merytoryczny twórca Nowego ekranu, ale pokłócił się zarówno z właścicielem nowego ekranu jak i ze współwłaścicielami spółki nowego projektu, dwa razy wycinając ten sam numer z domeną. Także mimo pewnego talentu osoba raczej niewiarygodna.
 4. Niepoprawni – nieco uboższy wizualnie, ktoś pisał, że syjoniści?
 5. Prawica net – dość mały zasięg,
 6. Niezalezna – to twór Gazety Polskiej, więc niekoniecznie się z nimi utożsamiam.

Gdzie jest najlepsze miejsce dla osoby o poglądach konserwatywnych i narodowych? Gdzie będzie można uzyskać największą poczytność? Pisać na wielu blogach, na kilku, mieć jeden główny? Co o tym myślicie?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
krzysztof.a.piast

2 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar kanton

  Ja myślenie zostawiłem innym. Obecnie tylko obserwuję to co dzieje się na tym portalu.
  Ogólnie to jestem leń piszący coś niecoś . Leń, to bardzo ładna ksywka. Pozdrawiam. :-).

  0
 2. Kiedyś miałem nadzieję, że NE będzie tym “czymś”, ale szybko zauważyłem, ze za dużo tam się plącze “głodnych hartów” żeby przetrwało. No i pewne podejrzenia co do związku ze służbami nigdy nie były rozwiane.
  Na dzisiaj… nie ma w pełni niezależnego i prawicowego portalu. Może Niepoprawni, ale ich oprawa graficzna i obsługa plasują ich w kategorii – “antyki”.

  0
 3. Avatar Eddie

  Lecz sie na nogi, bo na glowe juz za pozno, serwis blogowy wybierac na podstawie czy prawica, czy lewica. A jak robisz zakupy w sklepie, to tez sie debilu zastanawiasz, czy ser jest lewacki czy prawicowy?

  0
 4. Do tej pory uważałem WordPressa za najlepszą platformę do blogowania, ale polecam przetestować nową obiecującą platformę – http://letstory.pl/

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816