POLSKA
Like

Rostowski ofiarą czystek antysemickich Tuska?

20/06/2014
933 Wyświetlenia
3 Komentarze
19 minut czytania
Rostowski ofiarą czystek antysemickich Tuska?

Już od dawna żadne wydarzenie w Polsce nie wzbudzało takiego zainteresowania na Węgrzech jak afera taśmowa. „…”Portal index.hu koncentruje się z kolei na wypowiedzi Marka Belki, który nazwał byłego ministra finansów „hrabią Rothfeldem Rostowskim“. W związku z tym sugeruje (podobnie jak wcześniej „Wall Street Journal“), że dymisja tego ostatniego nastąpiła z powodu jego żydowskiego pochodzenia. „…(źródło )

0


 

Wall Street Journal „ Warszawa – nagranie prywatnej rozmowy pomiędzy polskimi najważniejszymi politykami dotyczącymi państwowych finansów , które wyciekły w ostatni weekend , wtrąciły kraj w jeden z największych największy kryzys od czasu , kiedy centroprawicowy rząd doszedł do władzy w 2007 roku „…” Marek Belka , szef banku mówił do Bartłomieja Sienkiewicza , ministra spraw wewnętrznych ,że ban może pomóc rządowi pod warunkiem ,że wtedy minister finansów Jacek Rostowski będzie zmieniony „…” Polskie prawo zapewnia daleko idący rozdział pomiędzy rządem , a bankiem centralnym . Polska konstytucja zakazuje finansowania długu publicznego prze bank centralny . Ludzi nagrani dyskutowali o kupnie rządowych papierów wartościowych w sposób, który łamał konstytucję , bez wchodzenia w detale. Robią aluzje do żydowskiego pochodzenia Jacka Rostowskiego , prezes banku centralnego lekceważąco wyrażał się o ministrze finansów i jego zespole , domagając się jego następcy „…(źródło )

„”Donald nie wie…”
Wśród poruszanych w rozmowie Belki i Sienkiewicza tematów, które słychać na nagraniu, jest sytuacja polskich banków, w tym rozważana w czasie zarejestrowania rozmowy (lipiec 2013), sprzedaż banku BGŻ przez holenderski Rabobank. „…..”Prezes NBP ma zastrzeżenia, że polskie państwo nie wydaje w podobnych wypadkach jednoznacznego komunikatu. „…”Polska nie może sobie pozwolić, żeby kawał polskiego państwa, bo BGŻ to nie jest kawał polskiego systemu bankowego, to jest kawał polskiego państwa, żeby poszedł w ręce jakiegoś, znów nie wiadomo jakiego, inwestora – mówi Belka. „…”Albo Donald nie wie, jak to jest ważne, albo się też boi – dodaje szef NBP.Na sprzedaż BGŻ francuskiej grupie BNP Paribas nie zgodziła się ostatecznie Komisja Nadzoru Finansowego. Podpisana została jednak fuzja prawa polskiego banku i Rabobank Polska.”…”W rozmowie Belka-Sienkiewicz pojawia się też wątek prokuratury. Szef MSW narzeka na jej zbyt dużą niezależność.Sienkiewicz: Mam w tej chwili w każdej okręgówce prokuratora, który w zakresie kibolstwa, rasizmu i ksenofobii jest zapięty z moimi policjantami. I na wrzesień, takie wspólne szkolenia. Czyli właściwie to, co powinno być od początku. Więc przy całym tym rozkichaniu państwa polskiego i takiej niezdolności, takie rzeczy się da robić, znaczy to jest absolutnie możliwe. Tylko trzeba chcieć. „…”Sienkiewicz: – Jak (…) pójdziemy jeszcze kroczek, jeszcze kroczek, do samego końca, to największym obrońcą są prokuratury. Oni mają inny problem, bo oni są wewnętrznie podzieleni. Znaczy pomijam już nominacje PiS-owiskie, ale ta ustawa jest koszmarem. To znaczy oni są autonomiczni, nie tylko wobec państwa, ale wobec siebie.
Belka: – Wzajemnie wobec siebie.Sienkiewicz: – Wzajemnie wobec siebie są autonomiczni, co tworzy jakiś… „..”Państwo w Polsce istnieje tylko teoretycznie, praktycznie nie istnieje, dlatego, że działa poszczególnymi swoimi priorytetami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam gdzie państwo działa jako całość ma zdumiewającą skuteczność, że tak powiem… Belka: Nie ma kultury współpracy instytucji. Sienkiewicz: Dokładnie, jak się ją wymusza różnymi kęsami, jakimiś takimi, to nagle się okazuje, że się można dostać na jakieś przyzwoite narzędzia. Belka: No to masz w nas absolutnego sojusznika, to jest rzecz która nas, można powiedzieć, prześladuje wręcz, ten brak współpracy instytucji państwowych. „…(źródło )

Tomasz Sakiewicz „Do władzy doszli bracia Kaczyńscy, otwarcie mówiący o idei IV RP. Doprowadzili do likwidacji WSI i skutecznie prowadzili walkę z korupcją. III RP zaczęła się coraz mocniej chwiać. Ruszyła lustracja, pozbawiająca Moskwę ważnych aktywów (między innymi agentów, których mogła kontrolować), skończyło się kilka korupcyjnych fortun. Przede wszystkim zaś Kaczyńscy odnowili politykę jagiellońską, stanowiącą śmiertelne zagrożenie dla imperialnej polityki Moskwy i osłabiającą wpływy Berlina. Nic dziwnego więc, że w tej sytuacji władcom III RP strach zajrzał w oczy. Elity III RP jednak się nie poddały. Nastąpił ich kontratak. Dostały wsparcie z Moskwy i Berlina. Stany się na to zgodziły, bowiem USA potrzebowało Rosji do walki z terroryzmem i jako stabilizatora rynków paliwowych. Niemcy postanowiły zawalczyć o włączenie Polski do swojej strefy wpływów. Doprowadzono do rozpadu zaplecza politycznego rządu Jarosława Kaczyńskiego i rozwiązania Sejmu. Obóz niemiecko-rosyjski nieformalnie przejął w Polsce władzę. Wpływy Moskwy drastycznie wzrosły po zamordowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na to wszystko nałożyła się polityka resetu prezydenta Obamy, który dał Niemcom i Rosji wolną rękę w tej części świata. Nic też dziwnego, że nawet bardzo silny obóz patriotyczny nie był w stanie wygrać wyborów, a elity walczące o IV RP zostały po prostu zlikwidowane w czasie pamiętnego lotu do Smoleńska. „…”Zmiana
Ten opisany wyżej układ geopolityczny (dość długo wyglądający na trwały) rozsypał się pod wpływem zmian cywilizacyjnych. USA z importera paliw powoli stały się ich największym producentem, a obecnie część z nich zaczynają eksportować. Zmniejszyło się więc zainteresowanie współpracą z Moskwą, a wzrosło zapotrzebowanie na rynki zbytu. Stąd między innymi pomysł budowy wielkiej strefy euroatlantyckiej, możliwie swobodnych kontaktów polityczno-ekonomicznych między Europą a USA. To oczywiście doprowadziło do starcia Ameryki z Moskwą, która buduje strefę euroazjatycką. To starcie odbywa się na naszych oczach. Polska musi odegrać w nim kluczową rolę. Nie ma więc w naszej polityce miejsca dla sojuszników Moskwy, a sojusznicy Niemiec też znaleźli się w odwrocie. Elity władzy ulegają rozbiciu i dezintegracji. W jaki sposób odbędzie się ich ostateczny upadek, to już ma znaczenie wtórne. „…(źródło )

Profesor Stefański „Odmowa wydania materiałów z nielegalnych podsłuchów przez tygodnik „Wprost” była sprzeczna z prawem – uważa profesor nauk prawnych, b. zastępca prokuratora generalnego Ryszard Stefański. Odstąpienie przez ABW i prokuraturę od działań określił jako kompromitację.Podkreślił, że należało zastosować przepisy prawa karnego. „W sytuacji gdy osoba, u której dokonuje się przeszukania, oświadczy, że są tam materiały objęte tajemnicą zawodową, w tym dziennikarską, organ dokonujący przeszukania powinien je zabezpieczyć, opieczętować. Prokurator powinien przekazać je do sądu z wnioskiem o zgodę na wykorzystanie tych informacji w postępowaniu karnym” – powiedział prof. Stefański.Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, jeżeli osoba, u której przeprowadza się rewizję, oświadczy, że znalezione materiały stanowią tajemnicę, “organ przeprowadzający czynność przekazuje niezwłocznie pismo lub inny dokument bez jego odczytania prokuratorowi lub sądowi w opieczętowanym opakowaniu”.”…(źródło )

Stanisław Michalkiewicz „ z ust Umiłowanego Przywódcy w postaci ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza dowiedzieliśmy się, że państwo polskie istnieje „tylko teoretycznie”.
Tę przenikliwą diagnozę pan minister Sienkiewicz przedstawił podczas rozmowy podsłuchanej w restauracji „Pod Pluskwami”, kiedy to podżegał pana prezesa NBP Marka Belkę do złamania art. 220 ust. 2 Konstytucji zakazującego finansowania deficytu budżetowego dodrukowywaniem pieniędzy. Te podsłuchy musieli przeprowadzić pierwszorzędni fachowcy, bo nagranych zostało co najmniej 900 godzin, co musiało trwać całymi miesiącami, jeśli nie latami – a tubylcza bezpieka niczego nie zauważyła. Można to skomentować chyba tylko słowami pana Zagłoby do Bohuna: „Listy tobie wozić, panny porywać, ale z rycerzem – dudy w miech!”….(źródło )

Profesor Bogdan Musiał „ Kapuś Jaruzelski odżydzał wojsko „ Wydaje mi się, że część elit politycznych III RP uznała, że ochrona Jaruzelskiego i przywódców PZPR to element kompromisu. Po pewnym czasie uważali zaś, że ideologicznie większym zagrożeniem jest prawica bądź klerykalizm. Ci ludzie wciąż urabiają opinię publiczną, ignorując fakty. Publikują idiotyzmy, że “mniejsze zło”… Jakie mniejsze? Jaruzelski był człowiekiem szalenie bezwzględnym w robieniu kariery. Potrafił donosić na ludzi ze swojego otoczenia. Na fali antysemickich czystek – nie wiadomo, czy z powodów rasistowskich, czy czystego karierowiczostwa – pozbył się z wojska wielu ludzi pochodzenia żydowskiego.– Te antysemickie czystki działacze PZPR nazywali odżydzaniem wojska. Zachowało się 6 rozkazów, w których Jaruzelski wyrzuca bądź degraduje ponad 1300 osób. Według prof. Paczkowskiego Jaruzelski miał “odżydzać” wojsko aż do 1978 roku, długo po odejściu Gomułki!– Tak, ta bezwzględność jest wręcz zdumiewająca. I publicyści “Gazety Wyborczej” nie mają z tym żadnego problemu?! Nie wpływa to na ich ocenę Jaruzelskiego?! Ci sami ludzie piętnują przecież każdy antysemicki gest! A co z “odżydzaniem” w wykonaniu Jaruzelskiego? Odpuszczają nie tylko jemu. Co z elitami? Wielu ludzi nie cofało się przed zostaniem agentem służb komunistycznych. Także w środowiskach naukowych. Świetnym przykładem jest Jan Barcz. Profesor, były ambasador w Wiedniu, bliski współpracownik prof. Bartoszewskiego. Zwerbowano go w lutym 1982 roku. Ale jak? Sam do nich pobiegł! Uznał, że władzy trzeba pomóc.’…(źródło )

————-
Mój komentarz
Jak widzimy według Wall Street Journal narodowość ma znaczenie, bo usunięcie , dymisja Rostowskiego z rządu mogła mieć związek z jego żydowskim pochodzeniem . Warto przypomnieć ze Jaruzelski dokonał czystki antysemickiej w polskiej armii Czy była to antysemicka czystka , czy też początek większej czystki antysemickiej Tuska na najwyższych szczeblach władzy czy miał się rozwijać nie wiemy ,a w związku z upadkiem Tuska nie dowiemy się nigdy . W ogóle stawiam w tej kwestii na konfabulacje amerykańskiej gazety .

Jednak jako obywatele i wyborcy mamy prawo znać najistotniejsze elementy konstytuujące osobowość i oraz czyny , które pokazują nam cechy charakteru najwyższych polityków . Dlatego Polacy mają prawo znać narodowość , wyznanie , preferencje seksualne , stan cywilny i jego historie , przynależność do jawnych i niejawnych stowarzyszeń .

Wszystkie te informacje powinny być składane przez polityków tak samo jak oświadczenie majątkowe posłów .

Belka i Sienkiewicz mówią o repolonizacji długu publicznego , czyli uniezależnieniu się od lichwiarskich banków , których w dużej części właścicielami są potężne rody oligarchów żydowskich . Czyżby uważali że pochodzenie narodowe Rostowskiego może mieć wpływ na jego sprzeciw wobec planów repolonizacji polskiego długu publicznego ? Wart by było o to spytać się Sienkiewicza , Tuska i Belkę

Nie dajmy się ogłupić takim ludziom jak Korwin Mike, czy lewacy , którzy twierdzą ,że wara Polakom od życia prywatnego i prywatnych informacji polityków . Dam przykład

Janusz Korwin Mikke „ Dleczego jestem deistą „….”Zawsze mnie zdumiewało – i kilka razy o tym już pisałem – to, że ludzie wierzący w Boga modlą się o to, by On coś poprawił w tym świecie. Innymi słowy: uważają, że Jego dzieło wymaga nieustannych interwencyj. „….”zy ktoś chce temu zaprzeczyć? Nie wiemy, jak to działa – i pewno nigdy nie będziemy wiedzieli. Już On na pewno zaplanował to tak, byśmy nie byli w stanie manipulować – i popsuć Jego dzieło. W każdym razie: wiara w to, że On może lub powinien interweniować w porządek świata, jest zanegowaniem Jego wszechmocy i wszechwiedzy. Jak to: przecież On wie wszystko, stworzył ten świat – i my byśmy chcieli, by teraz coś naprawił? To by znaczyło, że albo On nie wiedział, co nastąpi – albo że to, co On spowodował, nie jest optymalne, bo skoro trzeba to poprawiać. Jak widać, jestem przekonanym deistą. A tych, co uważają, że Bóg interweniuje (lub nawet powinien interweniować, do czego przynaglamy Go modlitwą, bo my wiemy lepiej od Niego, co powinno zajść…) w porządek świata, oskarżam o to, że uważają Go za partacza. „...(źródło )

Wikipedai „Deizm – nurt religijnofilozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa. Tak rozumiany Bóg nie ingeruje w raz ustanowione prawa. Deizm nie jest zwartym systemem ani szkołą filozoficzną. Rozpowszechnił się głównie w Europie, a także w Ameryce Północnej[1]. …(źródło )
Janusz Korwin Mikke „ Należę do tzw. prawicy laickiej. To znaczy: sam jestem katolikiem i wysoko cenię rolę religii w społeczeństwie, ale zdecydowanie sprzeciwiam się ingerencji Kościołów (z Rzymsko-katolickim na czele) w politykę, a już w żadnym przypadku nie chowam się za sutannę. Uważam, że to my, politycy, powinniśmy popierać Kościół (jeśli ma rację…) – a nie Kościół ma popierać polityków! „...(źródło )

Czyli Kowin Mikke jest nie wiadomo kim, deistą, katolikiem, a więc raczej nie oprze budowy praw nowej Rzeczpospolitej na etyce Jana Pawła II , tylko na jakiś etyce przez siebie wymyślonej I to jest uczciwe . Wiedząc to,że jest deistą łatwiej zrozumieć jego tezy o biciu żon i dzieci, o korzyściach płynących dla dzieci z lekkiej pedofilii , a nawet jego koncepcje rodziny , ładu politycznego . Proszę zwrócić uwagę na zbieżność poglądów Korwina Mikke i lewactwa co do tego że kościół powinien zostać zepchnięty do „kruchty” i pozbawiony prawa do bycia w przestrzeni publicznej

video Janusz Korwin Mikke – O Biblii, chrześcijaństwie oraz Johnie Godsonie
video Polski punkt widzenia: 18.06.2014 Profesor Kazimierczak ,członek Rady Polityki Pieniężnej.

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758