Globalnie i Lokalnie
Like

Rosja uzna zbrodnię Wołyńską za ludobójstwo?

30/07/2016
117 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minute czytania
Rosja uzna zbrodnię Wołyńską za ludobójstwo?

Deputowani Dumy Państwowej z KPFR, na czele z Siergiejem Obuchowem, przedłożyli w niższej izbie rosyjskiego parlamentu projekt rezolucji ws. uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo, jak poinformowała RIA Novosti.W izbie niższej parlamentu Rosji pojawił się projekt rezolucji złożony przez część deputowanych uznającej Rzeź Wołyńska za ludobójstwo.

Rosja uzna zbrodnię Wołyńską za ludobójstwo?

Czy jest to wyraz solidarności Rosji z Narodem Polskim czy kolejna prowokacja celem której jest podkopanie pojednania polsko – ukraińskiego, przekonamy się.

Skoro jednak rosyjski parlament chciałby iść środkiem prawdy mógłby dopisać do tej rezolucji Katyń, Miednoje, Bykownie, Riazań, Ostaszków i inne miejsca mordu na Polakach.Wtedy byłoby to uczciwe.

W dokumencie deputowani nadmieniają, że Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.— Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej składa wyrazy szczerego współczucia narodowi polskiemu w związku z tragedią narodową i solidarności z Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej w kwestii uznania zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu za ludobójstwo. Obecne oświadczenie Dumy Państwowej ma na celu bronienie prawdy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (II wojnie światowej), jej bohaterach i ofiarach —  znajdujemy w projekcie rezolucji

Rosyjscy deputowani uważają, że bronienie pamięci o wydarzeniach historycznych z tego okresu przed politycznie motywowanym przewartościowaniem i wypaczeniami zapobiegnie nie tylko niedopuszczalnej i niemożliwej rehabilitacji nazizmu i jego zwolenników, ale i przyczyni się do polepszenia polsko-rosyjskich stosunków.

Czy nie lepiej byłoby aby Rosja w dążeniu do poprawy polsko – rosyjskich stosunków na poczatek uderzyła się we własne piersi!
nathanel.png

Inne zapisy autora:

Nathanel

928 publikacje
192 komentarze
 

Jeden komentarz

 1. gniew

  Szczęść Boże. To wyraz mądrze prowadzonej polityki. Takiej mądrości życzę naszym przywódcom.
  To oczywiste że lepiej byłoby aby Rosja w dążeniu do poprawy polsko – rosyjskich stosunków na początek na przykład wyjaśniła Wydarzenia Smoleńskie ! Jednak ten ruch uznania ludobójstwa na Wołyniu, wzmacnia naszą pozycję !.
  Cytat: ” Czy jest to wyraz solidarności Rosji z Narodem Polskim czy kolejna prowokacja celem której jest podkopanie pojednania polsko – ukraińskiego, przekonamy się.”. Jakiego pojednania,
  czy Pan jest głuchy ?, a może ślepy ?, może mało rozgarnięty ?.
  Poparcie w tej sprawie przyjmijmy z zadowoleniem. A o sprawy Polsko- Rosyjskie walczmy nieugięcie i roztropnie.
  pozdrawiam gniew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217