POLSKA
Like

Referendum pokazało ,że naród jeszcze całkiem nie zdechł

14/10/2013
705 Wyświetlenia
0 Komentarze
20 minut czytania
no-cover

Piotr Aleksandrowicz „….”Otóż jak pisze Hanke, w 1965 roku, kiedy Singapur uzyskał niepodległość,  jego poziom rozwoju był mniej więcej taki jak Kosowa i Angoli dziś „…”. Po drugie Lee Kuan Yew odmówił akceptowania jakiejkolwiek pomocy zagranicznej. Tabliczki „żadnej pomocy zagranicznej” nadal wiszą w urzędach w Singapurze „…(więcej )   Kolaboracja (łac. ko – przedrostek oznaczający „razem, wspólnie” + łac. laborare – „pracować”) – współpraca z nieprzyjacielem, okupantem; kolaborant, kolaboracjonista – współpracujący z wrogiem, zaborcą „…”Zabarwienie emocjonalne tego terminu było zdecydowanie negatywne i praktycznie stawiano znak równości między kolaboracją i zdradą narodową „….”Kolaboracją zaczęto nazywać zbiór zachowań społecznych, pokazujących zbiorową uległość podbitego społeczeństwa wobec niemal każdego rodzaju represji.” „….(więcej)   Profesor Robert Jerzy Nowak „ rozmiary zbrodniczej odpowiedzialności policji żydowskiej za […]

0


Piotr Aleksandrowicz „….”Otóż jak pisze Hanke, w 1965 roku, kiedy Singapur uzyskał niepodległość,  jego poziom rozwoju był mniej więcej taki jak Kosowa i Angoli dziś „…”. Po drugie Lee Kuan Yew odmówił akceptowania jakiejkolwiek pomocy zagranicznej. Tabliczki „żadnej pomocy zagranicznej” nadal wiszą w urzędach w Singapurze „…(więcej )

 

Kolaboracja (łac. ko – przedrostek oznaczający „razem, wspólnie” + łac. laborare – „pracować”) – współpraca z nieprzyjacielem, okupantem; kolaborant, kolaboracjonista – współpracujący z wrogiem, zaborcą „…”Zabarwienie emocjonalne tego terminu było zdecydowanie negatywne i praktycznie stawiano znak równości między kolaboracją i zdradą narodową „….”Kolaboracją zaczęto nazywać zbiór zachowań społecznych, pokazujących zbiorową uległość podbitego społeczeństwa wobec niemal każdego rodzaju represji.” „….(więcej)

 

Profesor Robert Jerzy Nowak „ rozmiary zbrodniczej odpowiedzialności policji żydowskiej za przyśpieszenie zagłady polskich Żydów można w pełni ocenić dopiero pamietając o jednym podstawowym fakcie. Otóż ogromna część z kilkumilionowej rzeszy polskich Żydów była stłoczona w gettach, nadzorowanych przez żydowską policję. Tylko ok. 300 tysięcy Żydów ukrywało się poza gettami”[tamże t. II str. 18]. Icchak Cukierman „Antek”, członek podziemnej organizacji żydowskiej w warszawskim gettcie, w swej ksiażce „Nadmiar pamięci” wyd. w 2000 roku na str. 143 napisał: „nie ulega wątpliwości, że Niemcy nie wykonaliby swego zadania z taka łatwością, tak szybko, bez pomocy żydowskiej policji. Bo przed Niemcami Żydzi, bez wątpienia, uciekaliby; ukrywali się. Natomiast, gdy widzieli żydowskiego policjanta, nie przychodziło im na myśl, że poprowadzi ich na śmierć „….(źródło )

 

Rybiński ”Polacy kafirami Europy ? “ „….”Pokażmy szereg przykładów ilustrujących tezę, że Polacy stają się kafirami Europy. Pracujemy najwięcej na świecie, zaraz po Koreańczykach z Południa, a zarabiamy mało. Cały system edukacji jest nastawiony na kształcenie pracowników dla międzynarodowych korporacji. Co więcej, tworzy się specjalne kody kulturowe, w ramach których praca w zagranicznej firmie jest szczytem marzeń młodego człowieka. Jednocześnie tworzone są mechanizmy utrudniające tworzenie i rozwój własnych firm. Kafir ma pracować u białego pana, a nie kombinować z własnym biznesem, „….”A środki unijne mają być rozdawane kafirom w taki sposób, aby dać im trochę zarobić, ale żeby nie urośli w siłę. Dlatego zniszczono polskie firmy budowlane budujące za środki unijne. Dlatego po kilku latach dramatycznie spadła innowacyjność polskich firm, które przecież otrzymały ponad 10 mld euro na wspieranie innowacyjności „…..”Kacyk często wyprzedaje obcym kawałki swojej ojczyzny, a zdobyte środki przejada. I jeszcze się zadłuża u obcych, którzy mogą go kontrolować dzięki tym długom „…(więcej )

 

Prof. Paul Kengor „….”Poza tym Obama buduje nową klasę rządzącą, taką, dla której budżet jest źródłem środków do życia „…..”Obecnie klasa ta – której Obama zawdzięcza reelekcję – składa się z pracowników administracji na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym, pracowników związków zawodowych sektora publicznego; obywateli korzystających z bonów żywnościowych, opieki społecznej i zasiłków dla bezrobotnych, obywateli oczekujących od rządu zapewnienia opieki zdrowotnej i wielu innych. „….”nowa klasa stanowi znaczący i stale powiększający się odsetek ludności – i odsetek wyborców – którzy są zależni już nie tylko od rządu, ale wprost od Demokratów. Im bardziej ta grupa uzależnia się i rozrasta, tym bardziej przyczynia się do politycznego umocnienia liberalno-demokratycznych polityków w rodzaju Baracka Obamy. „…..”73 proc. nowych miejsc pracy utworzonych w USA w ciągu ostatnich pięciu lat powstało w sferze budżetowej. „….”Czy to jest komunizm? „…..”tendencję Ameryki do osuwania się w tamtą stronę lub przynajmniej w stronę socjalizmu „…..”Obamę wspierają komuniści” ….(więcej )

 

 

Mitt Romney mówił:Jest 47 proc. ludzi, którzy na mnie nie zagłosują choćby nie wiem co. Oni są z Obamą. To ludzie zależni od państwa, którzy mają mentalność ofiar i wierzą, że rząd ma się nimi opiekować. Wierzą, że mają prawo do opieki zdrowotnej, do jedzenia, do dachu nad głową i do wszystkiego, co tylko można sobie wymyślić. Nie jest moją robotą przejmować się tymi ludźmi. Nigdy ich nie przekonam, że powinni wziąć odpowiedzialność za swoje życie!”. ….(więcej )

 

Aż trzy i pól miliona ludzi na smyczy Tuska „ ….’ W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln osób na koniec zeszłego roku. Najwięcej osób pracowało w oświacie, prawie milion. Niewiele mniej w szeroko pojętej administracji „…..”Z analizy wynika, że zarobki w sektorze publicznym są wyższe niż w prywatnym. W zeszłym roku różnica sięgała ok 30 proc. „…..”Ekonomiści policzyli, że polski sektor publiczny zatrudnia 21,6 proc. wszystkich pracujących „…..”Z raportu wynika, że prawie milion osób państwo zatrudnia w oświacie (2010 roku) „….”Drugą równie liczną grupą są pracownicy administracji publicznej, obrony narodowej i obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, których w 2010 roku również było prawie milion.. „….”Należy jednak pamiętać,  że urzędnicy, których liczba w zależności od przyjętej definicji wynosi od 0,4 mln do prawie 1 mln osób, „….”Pomimo rosnącego znaczenia sektora prywatnego w usługach związanych z ochroną zdrowia, obszar ten wciąż jest zdominowany przez sektor publiczny, w którym zatrudnionych jest ponad pół miliona osób. „…(więcej )

 

 

 

Piotr Zaręba „ Od wczoraj wieczór Platforma Obywatelska trąbi w mediach o swoim sukcesie. W rzeczywistości trudno o nim mówić. „…”Naturalnie trzeba podkreślić, że w tamtych czasach PiS nie miał tak dużego jak dziś poparcia w całym kraju. Może więc zapłacił za tę swoją większą ludowość konfliktem ze stolicą. Ale nie ulega też wątpliwości, że ta partia cierpi dziś na deficyt postaci mogących rozmawiać z „młodymi, wykształconymi z wielkich miast” (choć ten slogan ośmieszano na wszelkie sposoby). „….”PiS dopomógł w ogłoszeniu tego triumfu przeciwnika. Obie strony zagrały va banque – czyniąc z rozgrywki ciąg dalszy ogólnopolskiej ustawki: partia rządząca kontra główna partia opozycyjna. Tusk obiecywał Warszawie obwodnicę i kibicował swojej zastępczyni w partii. Kaczyński dał swoją twarz apelując – pod literą W – o nową wielką Warszawę „….” w Warszawie trzeba się było tego wystrzegać, bo to bastion liberałów i lewicy „….”Zwolennicy prawicy pocieszali się zaraz po ogłoszeniu pierwszych wyników, że przynajmniej PiS pokazał swoją siłę. Jeśli głosujący przeciw to jego zwolennicy, ma w swoich rękach prawie połowę wyborców Warszawy. Ale i to nie jest prawdą: według TNS Polska tylko 56 procent głosujących przeciw Gronkiewicz to wyborcy tej partii. Gdyby tak było, spośród 277 tysięcy warszawiaków głosujących na PiS w roku 2011, tym razem do urn pofatygowało się 192 tysięcy „…..”Czy to ten wyborca się zmienił, czy PiS powędrował za daleko w rejony partii ludowo-radykalnej? „….(źródło)

 

—–

Mój komentarz

 

„. Po drugie Lee Kuan Yew odmówił akceptowania jakiejkolwiek pomocy zagranicznej. Tabliczki „żadnej pomocy zagranicznej” nadal wiszą w urzędach w Singapurze

 

Prof. Paul Kengor „….”Poza tym Obama buduje nową klasę rządzącą, taką, dla której budżet jest źródłem środków do życia „…..”Obecnie klasa ta – której Obama zawdzięcza reelekcję – składa się z pracowników administracji na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym, pracowników związków zawodowych sektora publicznego; obywateli korzystających z bonów żywnościowych, opieki społecznej i zasiłków dla bezrobotnych, obywateli oczekujących od rządu zapewnienia opieki zdrowotnej i wielu innych. „….”nowa klasa stanowi znaczący i stale powiększający się odsetek ludności – i odsetek wyborców – którzy są zależni już nie tylko od rządu, ale wprost od Demokratów. Im bardziej ta grupa uzależnia się i rozrasta, tym bardziej przyczynia się do politycznego umocnienia liberalno-demokratycznych polityków w rodzaju Baracka Obamy

 

W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln

 

Wynik referendum pokazuję ,że naród jeszcze całkiem nie zdechł . Na tle opłakanego stan żywych trupów w jakie socjaliści przekształcili narody Zachodu Polacy prezentują się całkiem dobrze. Zbudowali fenomen współczesnej Europy, czyli realna opozycję . PiS i Obóz Patriotyczny .

 

Polskę i Polaków skundla się wypróbowanymi przez socjalistów hitlerowskich i współczesne lewactwo metodami socjotechnicznymi .

 

Pierwsza techniką jest zbudowanie spodlonych elit i uzależnienie ich od pieniędzy z zagranicy . Technika, którą stosowali już Rzymianie w stosunku do elit plemion germańskich , Prusacy i Rosjanie w stosunku do magnaterii Rzeczpospolitej. Technikę tą skutecznie zaadoptowali Niemcy w państwach Unii , czego najlepszym przykładem jest Grecja, Włochy , Polska .

 

Technika na skuteczne skundlenie narodu i likwidację demokracji jest wprowadzenie socjalizmu . Technika ta polega na zbudowaniu lumpen elektoratu utrzymywanego przez państwo . Urzędników , biurokracji , emerytów , bezrobotnych, . Tak jak w ekonomi istnieje krzywa Laffera , czyli punktu w którym pomimo terroru bandyckiej wysokości podatków wpływy do budżetu spadają , tak w demokracji istnieje punkt w którym po przekroczeniu liczby ludzi zależnych od państwa demokracja przestaje e funkcjonować, a wolne społeczeństwo zaczyna zdychać

 

Przykład Judenratu powinien być przestrogą bo pokazuje do czego , do jakich zbrodni i okropieństw jest zdolna jest administracja , która gotowa jest na kolaboracje.

 

Referendum pokazało ,że jeszcze nie wszystko stracone , że Polacy mają szanse dotrwać do momentu w którym chory socjalistyczny system się zawali . Z drugiej skala poparcia dla Platformy i reszty partii obozu pruskiego , czyli SLD i Ruchu Palikota pokazuje jak daleko zaawansowana jest budowa socjalizmu niemieckiego w Polsce

 

video Prof. Zdzisław Krasnodębski – Jan Paweł II jako polityk i myśliciel

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

 

Jan Piński „W porównaniu z Singapurem kraje należące do Unii Europejskiej są biedne. Jak podaje Bank Światowy, w 2011 r. PKB na obywatela według parytetu siły nabywczej wynosił 60 688 USD, prawie dwa razy więcej niż średnia dla krajów UE (32 644 USD). Mieszkańcy Singapuru są także o jedną piątą bogatsi niż Szwajcarzy (51 262 USD) i o jedną czwartą niż obywatele USA (48 112 USD). To w sumie trzeci najbogatszy kraj świata. „….”Już w 1960 r. wprowadzono prawo zakładające, że jeżeli polityk czy urzędnik ma majątek, którego nie mógłby osiągnąć z oficjalnych dochodów, jest to wystarczający dowód na korupcję. Nie trzeba już nic więcej udowadniać, by skazać taką osobę na więzienie, „…(więcej )

 

 

Jan Piński „W latach 1960–1999 średni wzrost gospodarczy wyniósł 8 proc. Później osłabł, ale np. w pierwszej połowie 2010 r. wyniósł 17,9 proc. w skali roku, wówczas najwięcej na świecie (w sumie w latach 1960–2010 PKB Singapuru wzrósł 41-krotnie) „….”W 2012 r. wydatki państwa stanowiły tylko 17 proc. PKB (i tak były wyższe ze względu na kryzys, bo w 2008 r. wyniosły 15 proc. PKB), podczas gdy w Polsce sięgają 43,3 proc. PKB. A ponieważ wydatki są niskie, to również podatki należą do najniższych na świecie. Jak podaje Heritage Foundation, w 2012 r. wyniosły one w Singapurze 14,2 proc. PKB (w Polsce 33,8 proc. PKB), co dodatkowo przyciąga inwestorów do tego kraju. „….”Rząd nigdy nie finansuje z długu konsumpcji: budżet regularnie wykazuje nadwyżki (na przykład w 2011 r. miał 32,42 mld USD przychodów i 29,74 mld USD wydatków). „…”Wystarczyły cztery dekady, aby jedno z najbiedniejszych państw świata prześcignęło Niemcy, USA i Szwajcarię „….”W porównaniu z Singapurem kraje należące do Unii Europejskiej są biedne. Jak podaje Bank Światowy, w 2011 r. PKB na obywatela według parytetu siły nabywczej wynosił 60 688 USD, prawie dwa razy więcej niż średnia dla krajów UE (32 644 USD). Mieszkańcy Singapuru są także o jedną piątą bogatsi niż Szwajcarzy (51 262 USD) i o jedną czwartą niż obywatele USA (48 112 USD). To w sumie trzeci najbogatszy kraj świata. Prześcignąć Singapur udało się tylko niewielkiemu (ma ok. 500 tys. mieszkańców) Luksemburgowi (89 012 USD) i opływającemu w ropę naftową Katarowi (88 314 USD). A trzeba wiedzieć, że Singapur żadnych bogactw naturalnych nie ma i musi płacić nawet za wodę do picia (sprowadza ją rurociągiem z Malezji). „…..”Singapur, jak każdy biedny kraj, trapiony był korupcją.Dzisiaj – według ostatniego rankingu Transparency International (Transparency International’s 2012 Corruption Perceptions Index) – to piąte najmniej skorumpowane państwo świata (za Danią, Finlandią, Nową Zelandią i Szwecją). Dla porównania: Wielka Brytania jest w tym zestawieniu na 17. miejscu, a USA na 18”……”Już w 1960 r. wprowadzono prawo zakładające, że jeżeli polityk czy urzędnik ma majątek, którego nie mógłby osiągnąć z oficjalnych dochodów, jest to wystarczający dowód na korupcję. Nie trzeba już nic więcej udowadniać, by skazać taką osobę na więzienie, „…..”Na przykład w 2012 r. doszło tam tylko do 16 morderstw, co daje 0,2 morderstwa na 100 tys. mieszkańców (według Biura ONZ ds. Przestępczości i Narkotyków niższy wskaźnik ma tylko Monako). „….”Za bardzo dobry miernik jakości służby zdrowia uznaje się także wskaźnik śmiertelności niemowląt. W Singapurze jest on najniższy na świecie i wynosi 1,92 na 1000 żywych urodzeń (średnia za lata 2005–2010 według danych ONZ). Dla porównania w Polsce jest trzy razy wyższy (6,06 na 1000 żywych urodzeń, co oznacza, że co roku umiera u nas 1500 noworodków). Co najlepsze, system singapurski jest tani dla budżetu, kosztuje tylko 3–4 proc. PKB rocznie, czyli mniej niż w Polsce (ok. 5 proc. PKB). „…..”Z kolei Heritage Foundation oceniła, że kraj ten ma drugą – po Hongkongu – najbardziej liberalną gospodarkę świata. Interesy prowadzi tu obecnie 7 tys. firm z USA, Europy i Japonii, które zmieniły Singapur w jedno wielkie centrum przemysłowe. „…..”To także czwarte (po Londynie, Nowym Jorku i Hongkongu) centrum finansowe świata. „…..”Z opublikowanego w maju 2012 r. raportu Boston Consulting Group „The Battle to Regain Strength: Global Wealth 2012″ (Bitwa o odzyskanie sił: globalne bogactwo 2012) wynika, że w Singapurze co szósta rodzina (17,1 proc.) ma do dyspozycji co najmniej milion dolarów wolnych środków. To oznacza, że żyje tam ponad trzy razy więcej milionerów (w stosunku do liczby ludności) niż w USA i ponad pięć razy więcej niż w Japonii. „…(więcej )

Inne zapisy autora:

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758