SPOŁECZEŃSTWO
Like

“Ręce precz od Jana Pawła II”

21/11/2020
445 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

“Ten, kto kwestionuje świętość Karola Wojtyły, a są wśród nich różni katolicy, nie wie co mówi”.

0


W trwającej w mediach we Włoszech i innych krajach dyskusji wokół raportu Watykanu na temat ukaranego za pedofilię byłego kardynała Theodore’a McCarricka i roli otoczenia Jana Pawła II najmocniej w obronie polskiego papieża wystąpił włoski kard. Camillo Ruini. To on w nagłośnionej przez włoskie media i oficjalny portal Vatican News wypowiedzi oświadczył: “Ten, kto kwestionuje świętość Karola Wojtyły, a są wśród nich różni katolicy, nie wie co mówi”. Podaje prasa w tym Niezależna.pl

“Ręce precz od Jana Pawła II” – to tytuł opublikowanego przez włoski dziennik “Il Foglio” wywiadu z 89-letnim byłym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch i byłym wikariuszem generalnym diecezji rzymskiej, który blisko współpracował z nim przez dwie dekady.

Rola Jana Pawła II jako inspiratora przemian w Polsce jest ewidentna. Atmosfera jaką wywołała jego pielgrzymka do Polski w czerwcu 1979 r. umożliwiła powstanie zaledwie w rok później wielomilionowej „Solidarności”.

Rola Jana Pawła II jako inspiratora przemian w Polsce jest ewidentna. Atmosfera jaką wywołała jego pielgrzymka do Polski w czerwcu 1979 r. umożliwiła powstanie zaledwie w rok później wielomilionowej „Solidarności”. Jan Paweł II potrafił wyzwolić poczucie robotniczej godności, przewidywał też upadek komunizmu i zmianę strefy politycznych wpływów.

Intelektualną zasługą Jana Pawła II pozostaje zarówno to, iż potrafił wyzwolić poczucie robotniczej godności, ukazując personalistyczny wymiar pracy, jak i to, iż w swej wyobraźni uwzględniał możliwość zmian strefy politycznych wpływów, których symbolem był mur berliński.

Znamienne jest, iż w postawie JP2 nie było nigdy lęku przed wichrem dziejów. W doświadczeniu największych wyzwań mówił do nas językiem nadziei, godności, zaufania Bogu.

Dzisiaj gdy w Europie i w Polsce szaleje wulgarne z nienawiści lewactwo do wszystkiego co jest związane z wiarą katolicką. Gdy wyuzdane wulgarne feministki bezczeszczą miejsca religijnego kultu i kapłanów. Wielu młodych patriotów powiedziało im NIE, powiedziało STOP, Precz od kościoła, precz od Świętego Polaka Papieża. Stojąc w obronie kościoła i wiary i tych co przez wieki walczyli i ginęli za Polskę pod sztandarami Boga – Honoru – Ojczyzny

“Bóg nie jest rychliwy ale sprawiedliwy” – jak głosi przysłowie, a przysłowia są mądrością narodu. Ci co podnieśli rękę na naszą wiarę i Boga poniosą Bożą karę. A jak podaje historia spisana w materiałach przedmiotu, będzie to, jak mniemam, kara dotkliwa.

 

Żródło :

https://wpolityce.pl/kosciol/192301-potrafil-wyzwolic-poczucie-robotniczej-godnosci-przewidywal-tez-upadek-komunizmu-rola-jana-pawla-ii-w-powstaniu-solidarnosci

https://niezalezna.pl/365197-stanowczy-glos-kardynala-ruiniego-w-obronie-papieza-polaka-rece-precz-od-jana-pawla-ii

Inne zapisy autora:

0

dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski http://simplesite.com

Dziennikarstwo jest moją pasją.

77 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816