POLSKA
1

Reakcja Polski na wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej – materiały programowe

21/07/2021
425 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Reakcja Polski na wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej – materiały programowe

Sąd Najwyższy nie dostosował się do wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, Komisja Europejska dała Polsce miesiąc na wykonanie orzeczenia. Racja stanu nakazuje nieustępliwość, bo ważą się losy suwerenności Polski w Unii Europejskiej. Z drugiej strony, rozsądek nakazuje rozważne podejmowanie działań, szczególnie, że przeciwnicy jakimi są: Komisja Europejska, TSUE oraz wrogie Polsce państwa UE, nie kierują się, w tym postępowaniu prawem, tylko interesem politycznym lewackiej części sceny politycznej.

0


Sąd Najwyższy nie dostosował się do wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, Komisja Europejska dała Polsce miesiąc na wykonanie orzeczenia. Racja stanu nakazuje nieustępliwość, bo ważą się losy suwerenności Polski w Unii Europejskiej. Z drugiej strony, rozsądek nakazuje rozważne podejmowanie działań, szczególnie, że przeciwnicy jakimi są: Komisja Europejska, TSUE oraz wrogie Polsce państwa UE, nie kierują się, w tym postępowaniu prawem, tylko interesem politycznym lewackiej części sceny politycznej.

Bez problemu można sobie wyobrazić, że wrogie Polsce, siły polityczne Unii Europejskie, wbrew literze traktatów unijnych, osiągną swój cel i pozbawią Polskę funduszy unijnych lub obciążą karami dziennymi w wysokości rujnującej polski budżet. Nawet jeśli Polska konsekwentnie odmówi płacenia tych kar, to należy się spodziewać, w odwecie, bezprawnych obstrukcyjnych działań administracji unijnej, które mogą sparaliżować np. działalność inwestycyjną Polski.

W przypadku gdyby doszło do takiej sytuacji może warto rozważyć wykonanie następującego uniku:
– Polska zastosuje się do wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN, ale jednocześnie zmieni Kodeksy Karne i Kodeks Wykroczeń, tak że przestępstwa i wykroczenia popełnione przez osoby posiadające immunitet (sędziowski, prokuratorski, poselski, senacki, dyplomatyczny itp.) nie będą podlegać przedawnieniu, a wysokość kary dla tych osób będzie wielokrotnością kary jaką otrzymują osoby bez immunitetu. Na przykład wielokrotność kary od 3 do 10 razy,
– polska Prokuratura obejmie postępowaniem tych Komisarzy Komisji Europejskiej i tych Sędziów TSUE oraz innych funkcjonariuszy UE, którzy dopuścili się działań naruszających traktaty unijne, ze szczególnym uwzględnienie kwestii uzurpacji władzy w Unii Europejskiej.

Skoro politycy, sędziowie i urzędnicy Unii Europejskiej twierdzą, że prawo Unii Europejskiej jest nadrzędne nad prawem krajowym, to tym bardziej organy ścigania państw członkowskich są zobligowane do ścigania osób naruszających traktaty unijne, niezależnie gdzie to naruszenie miało miejsce, jeśli skutki tego naruszenia dotykają państwo członkowskie. Takie podejście powinno ostudzić zapędy uzurpacyjne.

Ponadto, w odwecie, Polska powinna przyjąć skrajne asertywną postawę wobec wszystkich nowych inicjatyw Unii Europejskiej, jeśli nie są one bezwzględnie korzystne dla Polski. Szczególnie dobrym miejscem jest Rada Europejska i ewentualnie inne instytucje gdzie konieczna jest jednogłośność stanowiska lub możliwe jest przegłosowanie stanowiska.

0

Pawel Urbanski

https://3obieg.pl/author/kpn-poznan/

93 publikacje
17 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758