SPOŁECZEŃSTWO
Like

Razem przedłużmy życie Nikoli Kabat – Pomagamy Dbv Pl

06/11/2011
1026 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Razem przedłużmy życie Nikoli Kabat – Pomagamy Dbv Pl

Nikola, jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Nikolka wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, które wspomagają Jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego.

0


Nikola, jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (SMA).  Nikolka wymaga  intensywnej rehabilitacji ruchowej, które wspomagają Jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego.

Nikola, jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Nikolka wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, które wspomagają Jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego.

Nikola, urodziła się 1 marca 2006 roku. To radosna i pogodna dziewczynka, która niestety została bardzo doświadczona przez los, gdyż jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (w skrócie SMA 1b – najcięższy typ).

 

Nikolki życie w dużej mierze zależy od jakości układu oddechowego. Dziewczynka zapewne nie rozumie jeszcze co Jej jest, nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas jest i najprawdopodobniej będzie uzależniona od opieki rodziny, a w dorosłym życiu prawdopodobnie od osób zupełnie Jej obcych. Na pewno jednak czuje, że jest słabsza od rówieśników, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, bo nie chodzi sama a nawet siedzenie sprawia Jej problemy.

 

Nikoli nie można wyleczyć, ani na dzień dzisiejszy sprawić by chodziła na własnych nogach. Można jedynie uczynić naprawdę wiele, aby choć trochę mniej cierpiała i by, choć w niewielkim stopniu była samodzielna i czuła się bezpiecznie.

 

Do tego jednak niezbędny jest specjalistyczny sprzęt medyczny, który na co dzień otacza wszystkie dzieci z tą chorobą. Nikolka wymaga też intensywnej rehabilitacji ruchowej, które wspomagają Jej rozwój oraz zabezpieczają sprawność układu oddechowego, do którego niewydolności prowadzi postępująca choroba.

 

Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, to koszt rzędu
5 tysięcy złotych. Dużą szansą na poprawę stanu zdrowia jest też delfinoterapia. Jednak koszt 7-dniowego turnusu, to koszt 15 tysięcy złotych.

 

W związku z chorobą Nikolki rodziców sytuacja finansowa drastycznie pogorszyła się, a potrzeby finansowe przekroczyły Ich możliwości. Wierzymy jednak, że dzięki pomocy innych ludzi, uda się uzbierać na kosztowne leczenie Nikolki!

 

Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na który możesz skierować pomoc
oraz więcej informacji o Nikoli, można znaleźć w tym miejscu: http://pomagamy.dbv.pl/…8

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758