Bez kategorii
Like

Raz sierpem, raz młotem – a ruscy zapłacą potem, czyli Neon24

10/10/2014
2118 Wyświetlenia
16 Komentarze
8 minut czytania
Raz sierpem, raz młotem – a ruscy zapłacą potem, czyli Neon24

Bolszewicka masa, zamieciona nie tak dawno na boczny tor, wypełza teraz z najmniej spodziewanego kierunku i okopuje się na z góry upatrzonych pozycjach.
Życie nie znosi pustki, ale i też lubi płatać figle.
Pustkę po bolszewickiej proruskiej zarazie zagospodarowano tzw. elementem narodowym czym spłatano jednocześnie wielkiego figla. Do tej pory wyłączność na rusko-kagiebowskie sympatie posiadała ekstrema lewacko-postpezetpeerowska, z tych co to “od Lenino do Berlina – tymi rencami…” oraz ich pogrobowcy – socjaliści sowieccy i rodzimi komuniści.

0


Neon24.ru

Raz sierpem, raz młotem – a ruscy zapłacą potem, czyli Neon24

Bolszewicka masa, zamieciona nie tak dawno na boczny tor, wypełza teraz z najmniej spodziewanego kierunku i okopuje się na z góry upatrzonych pozycjach.
Życie nie znosi pustki, ale i też lubi płatać figle.
Pustkę po bolszewickiej proruskiej zarazie zagospodarowano tzw. elementem narodowym czym spłatano jednocześnie wielkiego figla. Do tej pory wyłączność na rusko-kagiebowskie sympatie posiadała ekstrema lewacko-postpezetpeerowska, z tych co to “od Lenino do Berlina – tymi rencami…” oraz ich pogrobowcy – socjaliści sowieccy i rodzimi komuniści.
Dziś okazało się, że tzw. czerwona, nowoczesna, genderowo-pederastyczna lewajka nie jest już rusko-bolszewicka. Ustąpiła miejsca rodzimym panslawistom od tuzina kanapowych partii, (w nazwie) trzyczłonowych, z których dwa człony to “Polska” i “Narodowa”, trzeci człon zmienny.
Jest zatem Polska Partia Narodowa, Narodowa Partia Polski, Polska Organizacja Narodowa, Narodowe Odrodzenie Polski, Polski Ruch Narodowy… itp. Itd.
Jedni tylko pozostali oryginalni – Samoobrona! Ci to potrafią!
Żyją sobie wszyscy w pozornej symbiozie i blogują, chwaląc Putina oraz noworosyjski ład.
Nowy Ekran, niegdysiejsze dzieło blogera Łażącego Łazarza, skutecznie podebrane mu przez grupę tzw. “patriotyczną i jedynie słuszną” skupioną wokół Ryszarda Opary (nazwisko mi znajome, gdyż był kiedyś w KC PZPR działacz o takim nazwisku, a imieniu Stefan), stało się obecnie – “Neon-em24” i świeci mocno na czerwono.
A co za postaci świetliste i piękne tam blogują!
Jako wytrawny prowokator, badacz i dwudniowy członek ”społeczeństwa” NEon24, miałem możliwość zapoznania się z najlepszymi blogerami o poglądach prorusko-sowieckimi. I nawet przeprowadziłem z nimi kilka polemik.
Najwybitniejszą postacią, choć niewiele blogującą, jest na Neon24 – Bogusław Jeznach. To wielce zasłużona postać. Lider (bodajże Polskiej Partii Narodowej), wychowawca, literat – kolaborant komunistyczny, zarejestrowany jeszcze w 1971 roku, oraz drugi raz w 1987. Ta ostatnia rejestracja może stanowić o niezwykłej zaciekłości Jeznacha i nieustępliwości. Nawet upadająca komuna nie była w stanie ostudzić zapału w donoszeniu. Tu chyba wchodzą w grę tylko pobudki ideowe. Dziś Jeznach wspiera Putina i panslawizm darwinowski zwrotny – tzn. bezmyślny. Nie wiem tylko, czy tak, jak wielu “panslawistów-darwinistów” jest również wyznawcą Światowida, czy tez innej świętej huby.
Skoro już jesteśmy przy “świętej hubie”, to wielką postacią czczącą coś takiego był obecny na Neon24 (do śmierci własnej) reżyser Bohdan Poręba, twórca komunistycznego, jaruzelskiego Towarzystwa Patriotycznego “Grunwald”.
Są tam jeszcze pomniejsi blogerzy poganie, czy też panslawiści kałmucko-ruscy, o których nie warto wspominać.
Osobna grupa, to głosiciele nieśmiertelnej myśli Andrzeja Leppera – członkowie “Samoobrony”. Prominentów jest tu dwóch. Mateusz “Marchlewski” Piskorski oraz Konrad Rękas – młody niczym Janek Krasicki – piewca bolszewizmu putinowskiego.
Rękaz wykazuje większą aktywność blogerską od swojego fuhrera, bo jeszcze jest na dorobku w partii. To ponoć “docent” ale może być to tylko “ksywa z podziemia”, bo po tekstach tego nie widać.
Jest jeszcze pokrewny “Samoobrońcom” niejaki Eugeniusz Sendecki – postać znana w środowisku z tego, że jest znana. Ten znów należy/wspiera/jego popiera* (niepotrzebne skreślić) ugrupowanie Polska Narodowa (inna kanapa)!
Jak sie zwał i kim był – nieważne. Ważne, że Sendecki też wspiera Putina oraz sowiecki, kagiebowski styl władzy, stąd znajduje wspólny język i z kolaborantami i “ajkiusami Lepperowymi” oraz hubami od światowida. Wspólny front na rzecz sowietyzacji wszechruskiej!
Reszta, to domorośli historycy, kształceni jeszce w PRL, bądź już dziś, ale z tamtych szkolnych książek. Aby nie było im przykro wspomnę tu o Stanislsie Balceracu, stanislavie, sosenkowskim, AdNovum, Nathanelu, czy w końcu o SpirtitioLibero czyli Jarosławie Ruszkiewiczu – piewcach wszechrusi, bolszewickiego tworu kierowanego przez zbrodniarza kagiebowskiego Putina.
I to chyba tyle… Zabawne, że ta, tak zwana “prawica narodowa” sprytnie podkradła bolszewikom ich dawnego guru i teraz gra nosie komunistom.
A są teraz i tacy, którzy opowiadają na Neon24, że Gomułka, to był fajny gość. To pewnie durnie, jak ci z Falangi, którzy noszą na koszulkach CheGuevrę i udają patriotów w Donbasie, walcząc pod bolszewicką flagą.
Kto to teraz dojdzie do ładu za tymi partiami….

Na koniec pozostawiłem perełkę. Nasz blopressowski współbloger “Aleszum” też publikuje na Neon24! Mam nawet wrażenie, że teksty jego “tam”, są o wiele ostrzejsze niż “tu”. Daje sie też Pan Aleszum ponosić patosowi wielkiej, narodowej idei putinowsko-panslawistyczno-darwinowskiej i często wyciąga jak najbardziej z tamtego punktu widzenia słuszne wnioski. Np. sprawa “Żydowskich mordów NKWD…” Oj, dostało się rasowym rosjanom z NKWD, takim jak: Wsiewołod Mierkułow, Iwan Maslennikow, Wasilij Czernyszow, Władimir Iwanow, Walentin Krawczenko. Okazało się, że ci prominentni enkawudziści, organizatorzy zbrodni sowieckich zostali teraz Żydami! Również i nasz rodzimy Janek Krasicki.
Mam wrażenie, że wpisuje się to w ogólną, na NEon24 tendencję, która udowadnia m.in., że w Katyniu zbrodni na polskich oficerach dokonali właśnie Żydzi, a rosjanie nie mieli z tym nic wspólnego.
Tak więc bolszewia, komunizm, sowietyzm – to żydowskie dzieło. Ruskich tylko przez przypadek w tym 1917 roku w to wplątano i wplątuje się do dziś!
Bo ruski, to dobry człowiek, tylko naiwny. Przyjazny, jak podczas zaborów, uczynny jak w 1920 roku, opiekuńczy jak 17. września 1939 roku i po 1945 roku, czy wreszcie zaradny jak własowiec w 1944 roku…
Tak coś jak Niemiec. A ludzi w Obozach Koncentracyjnych, to też pewnie Żydzi….

na Strona główna

[Warto także zajrzeć do jak zwykle prymitywnych i chamskich komentarzy tow.  SpiritoLibero pod tą notką yarroka… Zresztą za to Bernard zbanował tego nazistowko-bolszewickiego ćwoka… — Andy]

____________________________________________________________________

Ja o różnych SpiritoLibero i  innych nazistowsko-postsowieckich bolszewikach wysługujących się tow. Putinowi  na portalu Neon24 pisałem już rok temu w kilku notkach, m.in. tu:

Neon24 w okresie rosyjsko-narodowego liftingu…

Spirytusowy nazi-bolszewik na Neon24 wycina moje komentarze o sowieckich zbrodniarzach mordujących Polaków i polskich bohaterów…

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

 1. Miejsce w Internecie, gdzie spotyka się wsi-owa i ruska agentura
  .

  Styl Neonu 24
  .
  Jest takie miejsce w Internecie, gdzie spotyka się wsi-owa i ruska agentura z ludźmi kompletnie pomylonymi. Można by powiedzieć niezła menażeria. Gdzie liczba wariatów jest grubo ponad przeciętna. Gdzie użyteczni idioci o inteligencji debila myślą, że mogą sobie swobodnie porozmawiać i powymieniać poglądy. Gdzie króluje nie tylko pro-ruska propaganda, skrajna nienawiść do ludzi wierzących, nieskrywana niechęć do oponentów politycznych, szczególnie do Prezesa Kaczyńskiego i PiS, ale przede wszystkim prymitywny antysemityzm okraszony skrajną głupotą i zacietrzewieniem.
  .
  Gdzie bezczeszczenie Krzyża świętego i hołdy poddańcze dla Putina uwiecznia się i pokazuje w tzw. „narodowej telewizji”.
  .
  Wszystkie wpisy przytaczam w celach edukacyjnych. – Bo tylko chory człowiek mógłby się z nimi zgadzać, albo podejmować polemikę na tym poziomie. Używanie takiego języka świadczy dobitnie o prymitywizmie i brakach umysłowych nie tylko tych którzy go stosują, ale i takich, którzy lubują się babrać w tym gnoju, ekscytując się przebiegającymi ciarkami po plecach w efekcie czytania takich wypocin. Zaręczam – ich rozważanie kończy się chorobą. W tym umysłową. Nie każdy jest tak odporny jak autor tego artykułu.
  .
  To takie miejsce, gdzie można drugiego bezkarnie obrażać, poniżać, kpić z jego wiary katolickiej, rasy i poglądów. Gdzie wciska się kit, że patriota – narodowiec to polski komunista. A banda zawodowych klakierów udaje, że w to wierzy.
  .
  Pofolgować sobie można, ale tylko wtedy, gdy jest to zgodne z linią programową i osobistymi poglądami RadNacza, czyli Ryszarda Opary (niedoszłego Ojca Opatrznościowego Narodu). Ta linia to mieszanka narodowego komunizmu z wytycznymi dla ruskiej agentury wpływu. Wychwalanie Putina, potęgi mati rasiji, lansowanie guseł słowiańskich w miejsce tradycji katolickiej; wykazywanie wyższości ruskiej kultury i ruskiej mentalności jest jak najbardziej na miejscu. Do tego naczelny ideolog-pomyleniec Wojtas – budowniczy nowej cywilizacji polskiej zwanej Cepownią. I jednocześnie guru sekty z pięcioma wyznawcami…
  .
  Dla wszystkich innych, inaczej myślących i mało podatnych na pranie mózgu jest bezpardonowa, chamska cenzura i ban. Naczelny cenzor i jednocześnie szef ruskiej delegatury wpływu na tym odcinku – niejaki Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero czuwa w dzień i w nocy. Jest zdecydowany, zwarty, gotowy i brutalny.
  (…)

  Cytowane za: http://1do10.blogspot.com/2014/03/styl-neonu-24.html

  0
 2. Neonowe ścierwomedium
  .
  Czy można sobie wyobrazić, że ktoś przy zdrowych zmysłach w Polsce będzie popierał terrorystów i zwykłych bandytów mordujących ludność cywilną? Czy można sobie wyobrazić, że znajdą się tacy co będą zachwyceni imperializmem i faszystowską ideologią wrogiego nam państwa? Czy można przypuszczać, że wśród Polaków znajdą się tacy, którzy innym Polakom bedą życzyli jak najgorzej – łącznie z śmiercią? A jednak. Otóż w polskiej blogosferze jest takie miejsce, które ktoś kiedyś nazwał, że jest zaprzedane diabłu. Niewielki niszowy portalik o nazwie Neon24, ma na celu walkę z Polską, polskim Kościołem, polską racją stanu. Za pieniądze z zagranicy. To forpoczta ruskiej agentury wpływu w Polsce.
  .
  Kiedyś to był Nowy Ekran. Ponoć prawdziwie prawicowy i jedyny taki bez cenzury. Niestety sukces jakiego ojcem był ówczesny redaktor naczelny Tomek Parol był nie na rękę jego mocodawcom, którzy w upadku tego przedsięwzięcia upatrywali możliwość defraudacji milionów złotych. Ryszard Opara zapoczątkował więc jego pikowanie w dół i pożądaną niszowość. Niezależnych i znanych blogerów pozbyto się w trybie ekspresowym. Głównym cenzorem został Ruszkiewicz do spółki z Wojtasem (który po nocach kasował wpisy blogerów i szykował intrygi). Potem przemianowano go na Neon24. Na przełomie 2013/2014 portal został sprzedany “tajemniczej organizacji”.
  .
  Wilecki i chłopcy z WSI.
  .
  O tym kto zakładał oraz finansował ten postsowiecki agenturalny i już oficjalnie propagandowy prorosyjski załgany portal — mówi także gen. Marian Zacharski cytując w swojej książce “Rosyjska Ruletka” rozmowę z byłym szefem sowieckich Wojskowych Służb Informacyjnych w PRL-bis Konstantym Malejczykiem”:
  (…)
  “- Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą, żeby wypracować fundusze na kampanię prezydencką Wileckiego. Zatrudniłem się w innej firmie.”

  (…)
  Malejczyk jest wielokrotnie wymieniany w tzw. Raporcie Macierewicza, w kontekście działania na szkodę państwa polskiego oraz osobistego prowadzenia agentury w mediach.
  / Zob. “Rosyjska Ruletka”, wydawnictwo Zysk I S-ka, W-wa 2010, s. 598
  .
  Od samego początku było jasne kim jest osoba głównego udziałowca, niejakiego Opary oraz głównego ideologa gen. Wileckiego z jego drużyną z WSI, zorganizowaną w Pro-Milito, a dał temu wyraz ówczesny naczelny Łażący Łazarz, otwierając działalność na tromtadracką nutę inauguracyjnym wywiadem dziękczynnym z … Wileckim właśnie.
  / Zob.: http://dziennikarze.neon24.pl/post/579,general-wilecki-obecna-polska-armia-nie-potrafi-nawet-maszerowac
  .
  Dzisiaj wchodząc na Neon24 (co szczerze odradzam nie przyzwyczajonym do chamstwa i wyzwisk wrażliwym czytelnikom) możemy się przekonać, że rosyjska agentura robi wszystko, aby stosunki polsko-ukraińskie były jak najgorsze. Nierzadko u niektórych, którzy tam się produkują możemy dostrzeć efekt histerii. Histeria spowodowana zaślepieniem nienawiścią może utrudniać postrzeganie rzeczywistości i rodzić czyny, które bynajmniej nie likwidują jej źródła, lecz wzmagają dramatyczny bieg wypadków. To z pewnością tłumaczy oderwany od rzeczywistości pro-ruski bełkot.
  .
  Czas najwyższy zastanowić się nad rosyjskim dążeniem do skłócania Polaków z narodami trzech sąsiadujących byłych republik i chęcią wykorzystania w tym celu banderyzmu. Polacy mają dziś inną postawę niż ich dziadkowie. Dają się wodzić za nos nawet bez stosowania wobec nich bezpośredniego przymusu.
  .
  Ilustracją tego smutnego zjawiska jest reakcja na wybuch protestów na Majdanie. Strona rosyjska zaczęła z miejsca stosować dyskredytację przeciwnika, bezczelne ataki i brutalną prymitywną manipulację. Nigdy nie zdobyła się na spokojną polemikę na argumenty lub ocenę co jest faktem, co domysłem, a co myśleniem życzeniowym. Jaka jest więc możliwość znalezienia wspólnego mianownika? W tej sytuacji na razie chyba żadna i to dopiero jest klęska.
  .
  Ruchy komunistycznych narodowców z oparowego ścieku z definicji są antypolskie, każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą lub głupcem. Ci, którzy głoszą, że są przede wszystkim anty-żydowskie i anty-amerykańskie, chcą po prostu odwrócić uwagę od ich antypolskości. W pewnym sensie to syndrom wybierania mniejszego zła w stylu znienawidzonego generała, choć faktycznie niczym się od niego nie różnią. On usprawiedliwiał wprowadzenie stanu wojennego groźbą wejścia sowietów i dlatego wolał sam spacyfikować swoich. Dzisiejsi neonowi piewcy bez ogródek mówią o kolaboracji z wrogą Rosją, za cenę zdrady Ojczyzny, tradycji i łacińskiej cywilizacji. Dla nich życie pod ruskim butem jest lepsze od “zgniłego zachodu”, który trzeba zniszczyć.
  (…)
  Całość:http://1do10.blogspot.com/2014/07/neonowe-scierwomedium.html

  0
 3. Avatar Zak

  Dziwie sie bardzo p. Sendeckiemu. znalem jego ojca I stryja. Ojciec jego w 1939 roku byl wcielony do Armii Czerwonej, I z pod Moskwy pieszo uciekal do Polski. Byl zolnierzem 27 Dywizji Wolynskiej AK. Z pod Lubartowa z obozu 27 dywizii uciekl, bo nie dowierzal ruskim, bo dobrze znal ich klamstwa I oszustwa. Jednak pozniej zawierzyl im na jedna godzine, podczas ktorej zjadl obiad I za to zostal zeslany na Ural, czy za Ural. Mial wielkie szczescie, ze ruskie nie dowiedzieli sie, ze byl w Czerwonej Armii, bo bylby rozstrzelany. Jego stosunek do Rosji byl jednoznacznie negatywny. W zwiazku z tym bardzo sie dziwie, ze jego syn popiera Putina.

  0
 4. Avatar AS

  O Boże Ty mój! Ale Pan napadł! Szkoda tylko, że Gomułkę Pan przy tym nieco poturbował. Pamiętam jego czasy, i nikt inaczej działać nie mógł. I robił to co mógł dla dobra Polski. Wydaje mi się, że Pan tamtych czasów nie pamięta, albo zna je tylko z opowiadań. Nie zawsze przy tym obiektywnych. Wydaje mi się też, że przesadził Pan nieco, że Rosja chce nas skłócić ze swoimi sąsiadami. Powiem Panu, że stosunek Litwinów do Polaków jest zupełnie inny, jak Pan to widzi. Stosunki litwińsko-polskie i odwrotnie są bardzo niejasne i dwuznaczne. To na pewno nie jest ta Litwa z Obojga Narodów i na pewno nigdy już taka nie będzie. Tak więc o sojuszu z Litwą możemy już raz na zawsze zapomnieć. Otwartą sprawą jest natomiast Białoruś. Stosunki między Polakami a Białorusinami są przykładowe. I z nią można byłoby coś ukręcić. Z Ukrainą, Szanowny Panie jest inaczej. Ukrainę rozgrywa Ameryka i robi to naszym przede wszystkim kosztem i nie liczy się tu z niczym. Jak to ona, Ameryka, czyli Pan nad Panami i Król nad Królami. Jak do tej pory, wszystko co Ameryka robiła, kończyło się kompletną destabilizacją rejonu i totalną klapą. Ukraińcy już teraz mówią, że spokoju na Ukrainie to już nigdy nie będzie. A my, Polacy nie chcemy mieć za granicą zdestabilizowanego rejonu. Zwłaszcza, że Ameryka reaktywowała wrogi nam kult Stefana Bandery. Jego pomniki powstają również i w Polsce, Polacy wracający z Ukrainy skarżą się na bardzo niechętny stosunek Ukraińców do Polaków. Polacy są bardzo tym zaniepokojeni i mają prawo tacy być. Tak więc, jeżeli ktoś skłóca Ukrainę z Polską, to jest to właśnie Ameryka,a która jest bardzo, bardzo daleko. Ameryka zostawi to tak jak i Irak, a nam zostawi problem Wielkiej Ukrainy, tak jak i Islamskiego Kalifatu. Przecież Ukraina jest młodym państwem, a takie państwo nigdy nie wie, gdzie tak naprawdę są jego granice. Dopiero jak dostanie od sąsiadów raz i drugi po nosie, to już wie. O, tu jest nasza z nimi granica! W naszej historii, nasi władcy to przerabiali, I Ukraińscy też będą to przerabiać. Jak więc Pan widzi, tu nie chodzi o żadną rosyjską propagandę, ale o nasz święty i należący się nam, tak wykrwawionemu narodowi spokój! I o nic więcej. Serdecznie pozdrawiam Szanownego Pana!
  PS. Powiem Panu, że o ile z samego początku wszyscy młodzi byli za Majdanem i Ukrainą, tak teraz zmieniają poglądy. Niech pan weźmie też i to pod uwagę. Sytuacja się zmienia i młodzi to wyczuwają. A młodzi zawsze mają rację. Taki to ich przywilej.

  0
  • Nie można robić “patrioty” ze stalinowskiego agenta NKWD i obywatela sowieckiego jakim był szkolony w Moskwie partyjny funk i komunistyczny zbrodniarz tow. Gomułka. Jako przywódca oraz sekretarz zbrodniczej, stalinowsko-sowieckiej partii zwanej PPR (założonej przez zbrodniarzy z NKWD) Gomułka był przecież odpowiedzialny za wymordowanie przez komunistów dziesiątków tysięcy polskich patriotów! Oraz zbrodnicze sowietyzowanie Polski…
   Jednak jest bardzo kiepsko ze znajomością prawdziwej historii Polski u tego komentatora…

   0
   • Avatar AS

    Bardzo, bardzo się Pan myli. Gomułka to lewicowy Endek. I za to swoje endectwo siedział 6 lat. Od 49-56. Nigdy nie wierzył wielkim, ani Ruskim, ani Ameryce. Bo wiedział, że takiego jak my pionka, to w każdej chwili można sprzedać w transakcji wiązanej. Na dzisiejsze czasy to był lewicowy konserwatysta. Nie pamięta Pan tamtych czasów. PRL do końca Gomułki, to był państwowy etatystyczny kapitalizm (państwowy, ale nie prywatny). I niech Pan mi wierzy, ale tak jak w kapitaliźmie, nikt się wtedy nie schylił się nad biednym. Jak i teraz. Niech biedny radzi sobie sam. A była ich cała, cała masa. Tak wtedy było. Ja to pamiętam. Socjalizm zaczął się dopiero za Gierka.
    PS. A Pan to wierzy Ameryce? Bo Ameryce wierzy się tak jak i Ruskim.

    0
    • Avatar AS

     Pamiętam z lat 50-tych i 60-tych sumy w parafiach o 11-tej. I cały tłum żebraków, bez rąk, bez nóg, ofiary wojny i proszących o wsparcie. Ze 100 osób. To było straszne i mam to cały czas przed oczami. Tak wtedy było. To tylko teraz, urodzeni później, pamiętający tylko gierkowy socjalizm, tego nie pamiętają. Ja to pamiętam. Współcześni żebracy to przy nich zwykli naciągacze i nic więcej.

     0
     • Ja nie mówię o żebrakach – to nie ma nic tu do rzeczy.
      Ja pisałem o niemal 100.000 polskich bohaterów wymordowanych do 1956 roku przez sowieckich komunistów i ich agenturalne marionetki w PRL – czyli w okresie rządów dwóch obywateli sowieckich oraz stalinowskich zbrodniarzy i agentów zbrodniczego NKWD: Gomułki oraz Bieruta…
      Więc proszę mi tu nie wciskać tego lewacko-komunistyczno-bolszewickiego kitu czy sowieckiej propagandy!
      Mogę dodać, że ja postsowieckiego “GWna” nie czytuję, bo nie cierpię antypolskiej propagandy!

      0
   • Avatar re1

    Skąd się taka zajadłość w Polsce bierze i błyskawiczna ocena sąsiada, znajomego, obcego itp. itd znajomość historii, jak się jeździ Bentleyem w RPA itp. itd.
    cytaty z jednego źródła: http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Gomu%C5%82ka
    “W październiku 1944 r. nastąpiło zaostrzenie represji aparatu bezpieczeństwa kierowanego przez PPR wobec podziemia. Skala represji wzrosła tak bardzo, że zaniepokoiło to Gomułkę. Gomułka mówił na plenum KC PPR w maju 1945 r. : Zaczyna w państwie naszym ponad naszymi głowami wyrastać drugie państwo. Organa bezpieczeństwa same robią pewną politykę, do której nikt się nie ma wtrącać …
    W styczniu 1949 odwołano go ze stanowisk ministerialnych. W marcu 1949 otrzymał stanowisko wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli. …
    Gomułkę więziono do 13 grudnia 1954 roku[50]. …

    W II połowie lat 60. zaostrzył kurs, zwiększając jednocześnie nacisk na “właściwe stosunki” z ZSRR, czego skutkiem było zdjęcie ze sceny Dziadów w reż. Kazimierza Dejmka. W czasie jego rządów doszło do antysemickiej kampanii w 1968, która spowodowała masową emigrację Żydów z Polski. Po wypadkach marcowych jego pozycja uległa osłabieniu. …”

    0
    • Jeszcze jeden bolszewicki politruk kochający sowieckiego agenta Gomułkę, który organizował wydawanie przez PPR zołnierzy AK do Gestapo oraz mordy polskich bohaterów od 1944 roku!
     .
     “Skala represji wzrosła tak bardzo, że zaniepokoiło to Gomułkę” — oznacza tylko to, że nawet ten agent stalinowskiego NKWD oraz zbrodniarz zauważył, iż zbrodnicza, zorganizowana przez agenturę NKWD bezpieka dokonuje zbyt wielu bestialskich mordów na Polakach…

     0
 5. Uwaga
  .
  Wszystkie chamskie pseudo komentarze bolszewicko-stalinowsko-putinowskich małp będą kasowane! Musicie wiedzieć, że ani małpom, ani różnym innym postsowieckim dewiantom bananów tu nie rozdaję!
  .
  Poza tym, by móc komentować na moim blogu trzeba mieć choć odrobinę rozumu oraz podstawową umiejętność myślenia!

  0
 6. Stalinowska krzyżowka sowieckiego człowieka z małpą
  .
  Stalin włożył dużo wysiłu w stworzenie odmóżdżonego homo sovieticus. Przeznaczył też spore środki w celu stworzenia krzyżowki sowieckiego człowieka z małpą. Taka bezrozumna krzyżówka była mu potrzebna między innymi dla armii sowieckiej…
  .
  W źródłach można znaleźć informację, że sowiecki “naukowiec” usiłujący zapładniać ochotniczki-komsomołki spermą małp – nie odniósł sukcesu…
  .
  Lecz jak wynika z usuniętego przeze mnie spamu – coś z tego zostało…

  0
 7. Avatar Kajur

  Nie zamierzam polemizować z całym artykułem. Powiem krótko. Nie podoba mi się twój styl i niektóre argumenty. W polityce nic nie jest czarne albo białe. Wszystko jest w różnych odcieniach szarości.

  0
 8. Witold Gadowski blog “Dziennik chuligana” – Wojna właśnie trwa
  .
  (…) jak wielką wagę Putin i jego akolici przywiązują do operowania najbardziej skuteczną bronią współczesnego świata – specpropagandą.
  (…)
  Prezydent Rosji, co najmniej od trzech lat, zapala zielone światło dla wykorzystania najbardziej nawet agresywnych technik wojny informacyjnej przeciwko Zachodowi a szczególnie przeciwko (tak zwanej we współczesnej rosyjskiej myśli politologicznej ) „Bliskiej Zagranicy”.

  Wojna informacyjna trwa. W Polsce stosunkowo łatwo jest wyodrębniać jej przejawy.
  .
  To przede wszystkim bezwzględne niszczenie – w oczach szerokiej publiczności – wszelkich osób, które adekwatnie postrzegają rosyjską agresję i płynące z niej dla Polski zagrożenia.
  .
  Celują w tym procederze dziennikarze TVN, ale i Polsat oraz okupowana przez platformerskich i poskomunistycznych politruków publiczna telewizja niedaleko odstają na tym polu.
  .
  Wielu dziennikarzy i „komentatorów” czyni to jedynie z pędu do kariery i chęci przypodobania się znaczniejszym od siebie, jednak właśnie ci „znaczniejsi” – w wielu wypadkach – sprawiają wrażenie jakby Rosjanie posiadali na nich wystarczająco dużo kompromisów, bądź też wspomagali ich wystarczająco dużymi środkami, aby ci grali tak jak brzmi kremlowska nuta.
  .
  Często łapówki i kompromaty mieszają się ze sobą, tak aby nie sprawiać dyskomfortu agentowi wpływu.
  .
  Tam, gdzie następuje – operująca emocjonalnymi sloganami i defamującymi określeniami – krytyka polskiej historii, krytyka pozbawiona wpływających na eliminowanie błędów w przyszłości wniosków, tam gdzie tępi się wszelkie myśli o odrodzeniu siły państwa polskiego i jego społeczeństwa, tam wreszcie, gdzie tępi się już nawet patriotyczną terminologię i realne odnoszenie się do rosyjskiego zagrożenia, tam – z wielka dozą prawdopodobieństwa – możemy założyć, że działają rosyjskie ruble i materiały rosyjskich służb. Cyberwojna potrzebuje bowiem krajowych rezonatorów.
  .
  Dziś jedynie pobieżnie zarysowałem Wam pewien problem. Jeśli zechcecie, abym drążył go głębiej i przeniósł na bardziej konkretny poziom…piszcie.
  .
  Witold Gadowski
  .
  .
  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/blogi/dziennik-chuligana/wojna-wlasnie-trwa,11920499161#ixzz3Fv1tWBWb

  0
 9. Kim by byli?
  .
  Dzięki staraniom ekipy prof. Szwagrzyka udało się zidentyfikować kolejne szczątki wydobyte na warszawskiej Łączce. Jak bardzo ważne są te badania, świadczą choćby życiorysy ekshumowanych. Ośmielam się powiedzieć, iż ci zamordowani to osoby „z górnej półki” polskich elit. Kim byliby, gdyby mogli żyć w wolnym kraju?
  .
  Ile mogliby wnieść do życia społeczeństwa, gdyby nie morderstwa popełnione na nich przez władze komunistyczne?
  .
  Zygmunt Szymanowski
  .
  Jednym z ekshumowanych jest Zygmunt Szymanowski. Mimo iż życie oddał jako oficer Okręgu Wileńskiego AK, to z Wileńszczyzny nie pochodził. Urodził się 15 sierpnia 1910 r. we wsi Motule, gmina Filipów, pow. Suwałki, w niezbyt zamożnej rodzinie. Tam skończył szkołę podstawową, średnią zaś w Suwałkach. Był bardzo zdolny i energiczny. Aktywnie działał w harcerstwie, nie zrywając z nim kontaktu nawet po ukończeniu studiów.
  .
  Jego pracowitość i zdolności zwróciły uwagę nauczycieli, którzy namówili rodziców na kontynuowanie nauki we Lwowie, w gimnazjum o wyższym poziomie. Tam też zdał maturę, jednocześnie ucząc się i pracując, aby nieco odciążyć rodziców finansowo. Zaraz po maturze rozpoczął studia na Wydziale Rolniczo-Leśnym Politechniki Lwowskiej ale niemal natychmiast został powołany do służby wojskowej w szkole podchorążych rezerwy piechoty w Krakowie (w toku kolejnych ćwiczeń otrzymał awans na porucznika).
  (…)
  .

  Aleksander Tomaszewski
  .
  Kolejnym zidentyfikowanym żołnierzem podziemia niepodległościowego jest Aleksander Tomaszewski, urodzony w Wilnie 12 grudnia 1904 roku. Jego całe życie związane było ze służbą wojskową. W 1926 r. rozpoczął ją w 86. pułku piechoty w Mołodecznie, zaś w 1932 r. ukończył szkołę oficerską w Bydgoszczy. Jako porucznik kształcił kolejne pokolenia rezerwistów w 5. pułku piechoty w Wilnie, jednocześnie ściśle współpracując z wileńskimi harcerzami. Razem z nimi przeszedł cały szlak bojowy, biorąc udział w walkach m.in. pod Wyszkowem czy Seroczynem jako dowódca kompanii ckm. Po rozbiciu jednostki nie trafił do niewoli, ale przedarł się do Wilna i natychmiast wszedł w struktury organizującej się konspiracji.
  .
  Pełnił funkcję komendanta 1. Rejonu Dzielnicy D oraz komendanta DzielnicyE Garnizonu Miasta Wilna. Oddziały pod jego komendą walczyły o Wilno w ramach operacji „Ostra Brama”. Zreorganizował łączność, zabezpieczył archiwa oraz magazyny broni i amunicji. Jako jeden z ostatnich oficerów AK pod koniec 1945 r. ewakuował się do Polski, dbając o bezpieczną ewakuację wszystkich swoich podkomendnych.
  .
  Tutaj odtworzył łączność z komendą okręgu, koordynując łączność pomiędzy poszczególnymi rejonami Polski. Od marca 1947 r. należał do ścisłego sztabu Komendy Okręgu Wileńskiego AK. Kierował działalnością wywiadowczą oraz kontrwywiadowczą prowadzoną przez żołnierzy AK. Jego mieszkanie we Wrocławiu było lokalem kontaktowym i miejscem przechowywania części archiwaliów konspiracji wileńskiej.
  .
  Został aresztowany 26 czerwca 1948 r. wraz z ppłk. Olechnowiczem przez funkcjonariuszy WUBP w swoim mieszkaniu we Wrocławiu w wyniku ogólnopolskiej operacji MBP o kryptonimie akcja „X”, skierowanej przeciwko żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego z Wileńszczyzny. 20 stycznia 1949r. wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie został skazany na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut decyzją z dnia 3czerwca 1949 r. nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok wykonano 13 czerwca 1949r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
  .
  Stawiając pytanie, kim by byli zamordowani przez komunistów dwaj z wielotysięcznej liczby poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego, nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że polskie społeczeństwo straciło elity. Wybitnego ekonomistę, dyplomatę czy żołnierza, działacza społecznego. Pocieszeniem jest tylko fakt, iż po latach niepamięci udało się ich przywrócić do zbiorowej świadomości Polaków.

  .

  Prof. dr hab. Piotr Niwiński, Uniwersytet Gdański
  .
  Cytowane za: http://www.naszdziennik.pl/mysl/102585,kim-by-byli.html

  0
 10. Avatar Kim jest Zenon Baranowski?

  Czy Zenon Baranowski to zakamuflowany ruski agent?
  Od jakiegoś czasu w Polsce niszczone były groby Rosjan. Wandale niszczyli tablice nagrobne i profanowali groby. Grób to nie pomnik ku czci “wyzwolicieli” – wątpliwych wyzwolicieli.
  O kilku takich incydentach donosiły media: RADIO RMF: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rosja-oburzona-profanacja-grobow-w-garwolinie-w-polsce-trwaj,nId,1929222 – ” Rosja oburzona profanacją grobów w Garwolinie. “W Polsce trwają bachanalia”; WPROST: https://www.wprost.pl/526097/Zdewastowane-sowieckie-groby-w-Garwolinie-MSZ-Rosji-Orgia-przeciw-miejscom-pamieci – ” Zdewastowane sowieckie groby w Garwolinie. MSZ Rosji: Orgia przeciw miejscom pamięci”; HISTORIA: https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/11/27/sprofanowano-groby-radzieckich-zolnierzy-w-garwolinie/ – ” Sprofanowano groby radzieckich żołnierzy w Garwolinie”; E-GARWOLIN: http://egarwolin.pl/index.php/aktualnosci/9390-cmentarz-wojenny-w-garwolinie-zdewastowany-policja-poszukuje-sprawcow – ” Cmentarz wojenny w Garwolinie zdewastowany! Policja poszukuje sprawców”; FAKT24: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dziesiatki-rosyjskich-grobow-zniszczyli-wandale-na-podalsiu/9g8fbkk – “Dziesiątki grobów rosyjskich zniszczyli wandale na Podlasiu”; WYBORCZA.PL: http://wyborcza.pl/1,75477,18914721,wandale-zdemolowali-groby-radzieckich-zolnierzy-polska-ambasador.html – “Wandale zdemolowali groby radzieckich żołnierzy.”, POLSKIERADIO.PL: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1512420,Zniszczone-groby-radzieckich-zolnierzy-Rosja-wzywa-polskiego-ambasadora – “Zniszczone groby radzieckich żołnierzy. Rosja wzywa polskiego ambasadora”,TVN24.PL: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/msz-rosji-wzywa-polska-ambasador-chodzi-o-groby-radzieckich-zolnierzy,580417.html “Oderwali czerwone gwiazdy, zdewastowali groby żołnierzy. MSZ Rosji wzywa polską ambasador”; http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/506747,rosyjski-msz-protestuje-przeciwko-zniszczeniu-cmentarza-zolnierzy-radzieckich-w-garwolinie.html; http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rosja-oburzona-profanacja-grobow-w-garwolinie-w-polsce-trwaj,nId,1929222. To tylko kilka przykładowych doniesień procederu niszczenia grobów żołnierskich.
  Przecież doskonale znamy historię. Nie była ona łatwa. Pomiędzy Polską i Rosją było wiele wojen: powstanie listopadowe w 1830-1831 roku, powstanie styczniowe w 1863-1964 roku, wojna polsko-bolszewicka, atak na Polskę 17 września 1939 r. Mord w Katyniu. O tym wszystkim nie można zapomnieć. Należy znać historię i trzeba ją rozumieć, ale groby żołnierskie – w ogóle wszystkie groby ludzkie należy uszanować.

  Tymczasem, to co dzieje się w Polsce (szczególnie w 2 dekadzie XXI wieku) – kiedy niszczone są groby i bezczeszczone – woła o pomstę do nieba. Proste pytanie: kto za tym stoi, kto to wywołuje? – Odpowiedź: wystarczy prześledzić jakie artykuły ukazywały się w konserwatywnych prawicowych i katolickich pismach i serwisach informacyjnych takich jak “Nasz Dziennik”, “Radio Maryja” i innych, które za nimi powtarzały drukowane tam głupoty. A kto pisał te artykuły? – Zenon Łukasz Baranowski – absolwent KUL, młodociany historyk, samozwańczy regionalista, autor takich książek o Janowie Lubelskim. (Należy powiedzieć ze smutkiem, że kilka tych publikacji to plagiat. – zdanie przepiane żywcem z różnych miejsc, odrobinę zmienione i puszczał jako swoje myśli). Należy odnotować, że to przedziwna sytuacja, kiedy Baranowski z jednej strony pisze o Matce Bożej a z drugiej nawołuje do niszczenia ludzkich grobów… Czy to jakaś nowoczesna interpretacja religii katolickiej?

  Zenon Baranowski powinien być pociągnięty do odpowiedzialności (proces karny za szpiegostwo na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej) i ukarany, ponieważ pisząc swoje propagandowe i nieprawdziwe artykuły, wywołuje falę niszczenia grobów rosyjskich w Polsce i wywołuje agresję wśród ludzi różnych narodowości. Bo do czego innego prowadzi jego pisanina? Nasuwają się na koniec pytania: Co tak naprawdę jest celem Zenona Baranowskiego? Dlaczego on chce wojny Polski i Rosji? Odpowiedź jest prosta – Zenon Baranowski to ruski agent, bierze pieniądze aby siać zamęt i niepokój. Wkręcił się do Naszego Dziennika, tak jak to robią szpiedzy, posmarował gdzie trzeba pieniędzami z kremla i robi swoje.

  Cyt. za Nasz Dziennik, 2011 r. 17 maja.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816