Bez kategorii
Like

RAJ PODATKOWY NAD MORZEM CZARNYM

16/12/2011
290 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zawsze będziemy mogli zarejestrować firmę w Bułgarii.

0


 

Faworyt przyszłorocznych wyborów prezydenckich we Francji, socjalista François Hollande, w wywiadzie dla radia RTL powiedział, że jeśli wygra będzie dążył do renegocjowania ustaleń ostatniego szczytu UE z Brukseli, które „w głównej mierze dotyczą oszczędności i zaciskania pasa”, do czego on, jak na socjalistę przystało, dopuścić oczywiście nie może. Jego zdaniem koniecznie powinno nastąpić „zwiększenie roli Europejskiego Banku Centralnego” – czytaj który powinien dodrukować euro. „Unijni przywódcy” powinni także doprowadzić do „wypuszczenia na rynek euroobligacji, czyli wspólnych obligacji dla całej strefy euro” – czytaj „unijni przywódcy” powinni wymusić na Angeli Merkel zgodę na finansowanie przez Niemcy długów zaciągniętych przez Grecję i Włochy.

Oczywiście nie można wykluczyć, że François Hollande robi sobie przed wyborami polityczny marketing, a jak je rzeczywiście wygra, to zmieni zdanie. Chyba, że Niemczech też wygrają socjaliści i razem z socjalistami francuskimi postanowią wskrzeszyć zasady internacjonalizmu międzynarodowego i ratować klasę robotniczą Grecji i Włoch przy pomocy instrumentów socjalistom świetnie znanych – czyli zwiększenia podatków „najbogatszym” (i to w całej Europie boi ma przecież nastąpić ich harmonizacja) i dodrukowania reszty bo najbogatszych nie jest aż tylu, żeby ich opodatkowanie mogło wystarczyć.

Ale na szczęście Nikołaj Mładenow – minister spraw zagranicznych „bratniej” Bułgarii oświadczył, że jego kraj nie jest stroną umowy o europejskim mechanizmie stabilności, nie podejmował zobowiązań o wkładzie finansowym w ten mechanizm, nie ma obowiązku przekazywać MFW dodatkowych środków finansowych i – co najważniejsze – „nie dopuści do dostosowania podatków do poziomu ogólnoeuropejskiego”!!! Więc zawsze będziemy mogli zarejestrować firmę w Bułgarii. Chyba, że ją wykluczą z Unii Wysokich Podatków!

0

Robert Gwiazdowski

120 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758