Bez kategorii
Like

RAJ JUDEJSKI CZYLI… WAS POLAKÓW NIE BĘDZIE

23/10/2012
313 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Bezrobotny budowlaniec, znajduje przypadkowo specjalne okulary przeciwsłoneczne, dzięki którym zdolny jest widzieć przybyszów z obcej planety. Z czasem odkrywa, iż ich zamiarem jest zawładnięcie Ziemią, a inwazja już się rozpoczęła…

0


 

 

Czyż nie ma analogii do tego co dzieje się w naszym kraju?Zapraszam do obejrzenia krótkiego fragmentu po którym dalej rozwinę temat ..

Przybyszów z innej planety poprostu nazwijmy przybyszami lub gośćmi, a Ziemię nazwijmy jako naszą ziemię Ojczyznę Polskę .Polskę, gdzie Polacy rdzenni mieszkańcy i w znakomitej większości katolicy ze swoimi tradycjami cierpią głód, nie mają pracy, chorują i nie mają na lekarza, nie mają gdzie mieszkać, muszą zapieprzać do 67 roku życia nie mając pewności co do emerytury. Załóżmy na chwilę te okulary, które pozwolą nam rozpoznać przybyszów lub gości…trochę światła rzuci tutaj pan Leszek z Oliwy …od 1:30 minuty jest meritum do którego zmierzam…

Od roku 2006 działa w Polsce organizacja  Paradis Judaeorum (raj judejski), która na swej oficjalnej stronie informuje czym się zajmuje i czym fascynuje, a więc:

Misja
Fundacja Paradis Judaeorum zrodziła się z podziwu dla zjawiska unikatowego w historii naszego kontynentu. Był nim trwający setki lat żywiołowy rozwój grup narodowych i etnicznych, które przybyły na ziemie Piastów i Jagiellonów wskutek prześladowań, jakie były ich udziałem w miejscach dotychczasowego pobytu. Przeważającą – choć nie jedyną – grupę wśród owych imigrantów stanowili Żydzi.

„Polin” [w języku jidysz – Polska], wedle starej etymologii: „miejsce, w kt&´rym można odpocząć”, przez wieki była schronieniem dla tych wszystkich, których władcy i mieszkańcy innych państw nie zamierzali u siebie tolerować. Polska dawała owym personae non grata niespotykaną gdzie indziej możliwość budowania prosperity, w tym także na drodze kariery politycznej. Na podkreślenie zasługuje fakt bez precedensu, że dla wielu Żydów owa kariera nie musiała wiązać się z asymilacją oraz porzuceniem dotychczasowej tożsamości i wiary, a zakres swobód i ochrony prawnej, jakim cieszyli się w Rzeczypospolitej nie miał analogii w żadnym innym kraju.

W okresie Oświecenia unikalność „sarmackiego” stosunku do "obcych" nie uszła uwadze autorów Wielkiej Encyklopedii francuskiej (Encylopédie ou Dictionnaire raisonné des sciences, des arts et des métiers, wyd.1751-80), którzy mianem „paradis Judaeorum” [raj dla Żydów] określili właśnie Rzeczpospolitą. Jako pierwszy określenia tego użył żyjący w XVI stuleciu wybitny krakowski rabin – Mojżesz Isserles.

Pomimo katastrof XX stulecia wielowiekowa obecność mniejszości, które pod skrzydłami Białego Orła znalazły azyl pozostawiła po sobie liczne ślady. Zarówno w krajobrazie materialnym, jak i kulturowym. Patrząc z perspektywy dziejów, warto zadać pytanie, czy bez gościnności i dalekowzrocznej mądrości polskich władców i biskupów moglibyśmy delektować się prozą Brunona Schulza, poezją Bolesława Leśmiana, aforystyką Stanisława Jerzego Leca. Czy bez Bolesława Pobożnego, Kazimierza Wielkiego oraz konsekwentnej polityki ich następców, setki młodych Europejczyków, Izraelczyków i Amerykanów mogłyby dziś odkrywać w Polsce żydowskie zabytki i zgłębiać żydowskie tradycje.?

Obserwując w ostatnich latach renesans żydowskiej kultury nad Wisłą bardzo często tracimy z oczu ową fundamentalną kwestię: jak to się stało, że uciekający przed nienawiścią i szukający lepszego losu przybysze osiedlali się i przez pokolenia żyli akurat w tej, a nie innej części naszego kontynentu

 

Tyle z oficjalnej strony fundacji, teraz kilka wniosków i uwag:

Każdy, obcokrajowiec, który zna Polskę jest przekonany o słynnej polskiej gościnności ( gość w dom Bóg w dom) …tak, tutaj naprawdę można odpocząć, gość może odpoczywać do woli bo jest właśnie gościem, ale jeśli gość zaczyna się szarogęsić i nadużywać gościnności to niestety trzeba gościa wyprosić. Jeśli gość zaczyna zawłaszczać główne sprzęty w domu (mam tu na myśli media, szkolnictwo,władzę, sądownictwo) to już staje się rozbójnikiem i złodziejem.

Problem w tym, że w Polsce potrzebne są te ciemne okulary, aby przejrzeć na oczy …gdzie znaleźć te okulary ???

I proszę nie zarzucać mi ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu …bo to co dzieje się w naszym kraju woła o pomste do nieba …

´

Inne zapisy autora:

0

Avatar
trybeus

...czterdziestoletni moher i katol z kosciola torunskiego ...diecezja podhalanska...lowca jehowitów...

82 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816