POLSKA
Like

Putin prowokuje konfliktem nuklearnym

07/02/2022
273 Wyświetlenia
1 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Przedstawiciele sił zbrojnych i służb wywiadowczych USA uważają, że Rosja zamierza przeprowadzić w tym miesiącu duże manewry wojskowe z bronią nuklearną, które mają być dla NATO ostrzeżeniem, by nie interweniowało, jeśli dojdzie do rosyjskiej inwazji na Ukrainę – poinformowało „Financial Times”.Rosja zwykle jesienią przeprowadza swe doroczne ćwiczenia nuklearne, które obejmują testowe odpalanie międzykontynentalnych rakiet balistycznych z lądu, morza i powietrza. USA uważają jednak, że Putin postanowił przesunąć je w tym roku na wcześniejszy termin, by zademonstrować swą siłę, gdyby zdecydował się na inwazję na Ukrainę. Według władz USA optymalnym terminem rosyjskiej inwazji byłby okres od połowy lutego do końca marca. Przeprowadzenie ćwiczeń jednocześnie z inwazją byłoby potężnym sygnałem dla NATO o sile rosyjskich sił nuklearnych, które są największe na świecie. […]

0


Przedstawiciele sił zbrojnych i służb wywiadowczych USA uważają, że Rosja zamierza przeprowadzić w tym miesiącu duże manewry wojskowe z bronią nuklearną, które mają być dla NATO ostrzeżeniem, by nie interweniowało, jeśli dojdzie do rosyjskiej inwazji na Ukrainę – poinformowało „Financial Times”.
Rosja zwykle jesienią przeprowadza swe doroczne ćwiczenia nuklearne, które obejmują testowe odpalanie międzykontynentalnych rakiet balistycznych z lądu, morza i powietrza. USA uważają jednak, że Putin postanowił przesunąć je w tym roku na wcześniejszy termin, by zademonstrować swą siłę, gdyby zdecydował się na inwazję na Ukrainę. Według władz USA optymalnym terminem rosyjskiej inwazji byłby okres od połowy lutego do końca marca. Przeprowadzenie ćwiczeń jednocześnie z inwazją byłoby potężnym sygnałem dla NATO o sile rosyjskich sił nuklearnych, które są największe na świecie. Rosja ma – zdaniem Federacji Amerykańskich Naukowców – prawie 4500 głowic nuklearnych.
https://niezalezna.pl/428988-p…(link is external)

Phil Stewart i Humeyra Pamuk sobota, 5 lutego 2022, 21:38 · 2 min czytania Phil Stewart i Humeyra Pamuk WASZYNGTON, 5 lutego (Reuters) – Rosja dysponuje około 70% siły bojowej, której uważa, że ​​byłaby potrzebna do inwazji na Ukrainę na pełną skalę i wysyła więcej grup taktycznych batalionów do granicy z sąsiadem, powiedzieli dwaj urzędnicy amerykańscy w sobotę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba batalionowych grup taktycznych (BTG) w regionie przygranicznym wzrosła do 83 z 60 w piątek, a 14 kolejnych jest w drodze, poinformowali Reuters pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na poufność informacji. . Jeśli chodzi o czas inwazji, oczekuje się, że ziemia osiągnie szczyt mrozu około 15 lutego, powiedzieli urzędnicy, umożliwiając zmechanizowany tranzyt terenowy przez rosyjskie jednostki wojskowe. Takie warunki miałyby obowiązywać do końca marca. Ta oś czasu oraz rosnąca liczba i możliwości sił rosyjskich w pobliżu Ukrainy mogą sugerować, że okno dla dyplomacji się zamyka.

Putin wyjechał z Chin wściekły. W hotelu Astoria, w którym przebywali rosjanie obsługujący jego wizytę oraz jego ochrona: 16 osób zarażonych koronawirusem w ciągu pierwszej doby. W hotelu znaleziono ciała 3 nieżywych osób, które nie były rosjanami. Putin przyjechał, aby podpisać kontrakt na mniej więcej 80 miliardów dolarów, który zakładał, że Chiny będą płacić za dostawy surowców w chińskiej walucie, ale po przeliczeniu według dzisiejszej ceny złota. Czyli jeśli chińska waluta straci na wartości, to Chińczycy będą musieli zapłacić więcej, aby zrekompensować utratę wartości (w stosunku do ceny złota) ich waluty. Chińczycy Putina chcieli oszukać i nie zgodzili się by na płacenie w ich walucie z uwzględnieniem ewentualnego spadku jej wartości. Tak więc Putin dał się podwójnie oszukać: miał przyjechać by podpisać kontrakt, a przyjechał jako jedyny liczący się przywódca i propaganda chińska pokazuje, że niby teraz Chiny+Rosja przewodzą światem. Po drugie, wraca bez kontraktu.

A niech tam się pręży ten idiota. Nie gadać, nie negocjować. Chcesz wejść na Ukrainę? To wchodź ale zachód będzie tam cały czas pompował broń i pieniądze na wojnę, a na kacapów sankcje rąbną żeby takie że tymi rublami to będą sobie zady pocierać bo papier toaletowy będzie droższy. W końcu sam ruski naród się wkurzy jak nie będzie co do gara włożyć i tego całego putina i jego sługusów na latarniach powywiesza i wreszcie będzie tam normalnie.

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758