Artykuły redakcyjne
Like

Pust wsiegda budiet sołnce…

06/03/2014
1199 Wyświetlenia
37 Komentarze
2 minut czytania
Pust wsiegda budiet sołnce…

Mało kto zauważył, że Władimir Władimirowicz Putin prezydent Wszechrusi i wielu przyległości, nie tylko słowiańskich, przyznał się do zabicia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. No, może nie tak wprost i jakby między wierszami, ale jednak. Mołodiec. Otóż podczas słynnej konferencji prasowej, po wkroczeniu oddziałów bohaterskiej, obywatelskiej samoobrony Krymu na Krym, rzucił jakby mimochodem:  „Uważam, że śmierć jest najłatwiejszym sposobem na pozbycie się legalnie wybranego prezydenta”. Prawda, że odkrywcze? A jakże zaskakujące! Historia tysiącletniej Rusi aż zafalowała z rozkoszy; oto kolejny władca, kość z kości, krew z krwi – nomen omen – tej ziemi, ruskiej ziemi.

0


 

Czy wyobrażasz sobie, Drogi Czytelniku, żeby pani kanclerz Merkel „rzuciła” takim efektownym kupletem. W tzw. Europie można, aby go zniszczyć, urzędującemu prezydentowi podrzucić jakąś korupcyjną świnię albo zajrzeć mu do alkowy, ale żeby tak bezceremonialnie stwierdzić, że „czapa”, to najlepszy sposób na ostateczne rozwiązanie prezydentury; „quick impeachment” – powiedzieliby Jankesi. A Władimir sobie tak gaworzy, a z niebiosów przyglądają mu się wszystkie jego ofiary i z uznaniem kiwają głowami. Paru gościom się udało, vide Chodorkowski, bo Władimir mściwy nie jest i nie wysyła „ciupasem” do świętego Piotra wszystkich swoich adwersarzy. Zresztą, kto go tam wie, kto mu przyjaciel, a kto wróg? Ale jak to w życiu, są równi i równiejsi. I niestety Pana Prezydenta Lecha Władimir uznał za równiejszego, to i droga do Niebieskich zaszczytów okazała się Lechowi z Lechistanu krótsza. Ej, Lachu, Lachu, jaki ty durak…

Lud Wszechrusi będzie kiedyś sławił swojego pana w wierszu i w pieśni. Matuszka Rosija zaniesie się łkaniem bałałajek, a my tutaj w Priwislanskim Kraju pomniki Władimirowi stawiać będziemy. Mową rosyjską okrasimy akademie ku czci i wreszcie my Słowianie staniemy razem w jednym szeregu zjednoczeni i w cyrylicy. Nieliczni zapłaczą nad bezdenną głupotą swoich dziadów i ojców, którym marzyła się wolna Polsza. Jak przewidział Lenin kucharka będzie namiestnikiem w Pałacu Namiestnikowskim. A w szkołach i urzędach zawiśnie na ścianach dwugłowy złoty orzeł na czerwonej tarczy z czasów Cesarstwa Wschodniorzymskiego, godło dynastii Paleologów z Pogonią Ruską na piersi. Nikomu z gawiedzi nie będzie jednak przeszkadzał sierp i młot, szczególnie na ludowych wiecach i zabawach do rana.

A samogon poleje się strumieniami, bo źródłem on był zawsze ułudy szczęścia i dobrobytu.

Pust wsiegda budiet sołnce…

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816