POLSKA
Like

Przypadek? Nie sądzę ….

07/09/2022
353 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Kiedy Wołodymir Żełeński nawet się nie zająknął w rocznicę Rzezi Wołyńskiej wielu Polaków było zdumionych.

0


 

Kiedy Wołodymir Żełeński nawet się nie zająknął w rocznicę Rzezi Wołyńskiej wielu Polaków było zdumionych.

Bo jak to?

Co najmniej 120 tysięcy  rodaków wymordowanych w okrutny i niespotykany nawet w historii ludobójstwa sposób i … cisza?

Obserwowałam to niezręczne zachowanie polskich władz, takie wstydliwe za naszego sąsiada. W końcu to bohater na skalę światową, przywódca kraju, który walczy za Polskę i Polaków, ba … za całą Europę.

Pytanie tylko jak to się ma do banderyzmu, do tych wyznawców oprawców swoich sąsiadów. Umrzeć to było wybawienie i nie było zmiłuj ani dla dzieci ani dla ich matek.

Dzisiaj w czasie kiedy miliony ich tutaj przybyło i z wdzięcznościom dziękują Polakom za okazane serce są ludzie i ja do nich należę, którzy nie mają za grosz zaufania dla tych „bohaterów”

Proponuję zapytać „naszych Ukraińców” których trzymamy w swoich domach o ich stosunek do Bandery? Nie ma się co szczypać – jeszcze na razie jesteśmy u siebie.

Pamiętam, jak Żełeński w pierwszych płomiennych swoich przemówieniach w parlamentach wielu europejskich krajów – otóż przypominam sobie jak mówił o niewinnych ofiarach swojego narodu.

Narodu, który nigdy innym nic złego nie uczynił. Ja się wtedy zastanawiałam o czym on gada i jak mu takie kłamstwa mogą przechodzić przez gardło!

Widać mogą skoro banderowska flaga zakazana w Polsce przywitała naszego ministra od nagłej śmierci – Adama Niedzielskiego.

A teraz najlepsze…

cyt:

„W sali szpitala we Lwowie, do którego przybył z darami minister Adam Niedzielski, wisiała flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Resort zdrowia przekazał, że „była to flaga jednego z rannych” i minister nie był pod nią przyjmowany. „

 

https://www.rp.pl/historia/art36986691-flaga-ukrainskich-nacjonalistow-podczas-wizyty-niedzielskiego-resort-zdrowia-komentuje

Jak nie był jak był.

Dał się wrobić naczelnemu banderowcowi czyli merowi Lwowa Andrijowi Sadowemu, który zamieścił to zdjęcie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Tyle było innych zdjęć ale to się merowi najbardziej spodobało?

Tłumaczenie, że to ranny Ukrainiec jest posiadaczem flagi – jest jednym wielkim kłamstwem i szyderstwem z Polaków.

Przecież on tam pojechał z darami aby zapewnić o pomocy dla tych rannych, więc myślę sobie że zamiast ubolewać nad tym czy stał pod, czy obok tej czarno-czerwonej szmaty po prostu trzeba się było zawinąć i ewakuować dając sobie spokój z jakimikolwiek obietnicami pomocy dla banderowskiego rannego i jego kolegów.

Gdyby tam pojechał Polak to tak by się zachował …. ale pojechał kto pojechał i zachował się jak … szkoda słów…

Ale jest nadzieja, że ten specjalista od nadmiarowych zgonów wyleci z rządu i być może właśnie jego zachowanie w czasie wizyty we Lwowie będzie tutaj decydujące. Może.

Cyt:

Dopytywany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że „jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii”.

  • Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (…) Nie wiem, jakie jest źródło – powiedział.

 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-adam-niedzielski-o-dymisji-jestem-do-dyspozycji-premiera,nId,6266240

0

Anna Słupianek

112 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758