POLSKA
Like

Spotkanie w Katarzynkach długo pozostanie w naszej pamięci.

06/09/2022
321 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

W malowniczej Dolinie Cybiny, zaledwie 6 km od granic Poznania, otoczony lasem, stoi Dworek Katarzynki. Piękna architektura budynku, wykwintna restauracja i luksusowe pokoje są idealnym miejscem, gdzie poczujecie się jak Dama czy Pan na Dworze. Spędzicie tu romantyczny weekend, zaprosicie rodzinę lub przyjaciół na obiad, przeżyjecie niezapomniane wesele, zorganizujecie event dla firmy, a na tarasie możecie siedzieć od rana do nocy i delektować się pysznym jedzeniem oraz widokami i zrobicie jeszcze to na co tylko macie ochotę…

0


W tym malowniczym i pełnym uroku miejscu w niedzielę w dniu 4 września 2022 roku odbył się coroczny (już ósmy) piknik organizowany przez Pana Posła Bartłomieja Wróblewskiego. Po raz pierwszy taki piknik odbył się po wygranych wyborach prezydenckich w 2015 r. Spotkanie mało charakter rodzinny i integracyjny. Zaproszeni zostali sympatycy prawej strony, patrioci i wszyscy ludzie dobrej woli.

Gospodarzem tego pikniku był Pan Poseł Bartłomiej Wróblewski. Poseł I Przew. Komisji d/s Deregulacji I Szef PiS Powiat Poznański I, dr prawa, I zdobywca Korony Ziemi.

W czasie pikniku krótko podsumowano czas pracy PiS w ostatnich dwóch miesiącach na terenie Wielkopolski. Gospodynie przygotowały pyszne wypieki: ciasta, bigos, była także strażacka grochówka i pyszna kiełbasa na gorąco. Był to czas rozmów i integracji, radości i wzajemnego uśmiechu. Wielu zaproszonych gości poznawało się wzajemnie. Dzieci bawiły się w specjalnie przygotowanym ośrodku zabawy. Były oczywiście pokazy najnowszego strażackiego sprzętu pożarniczego i ratowniczego zakupionego ze środków PiS. Niekończącym się rozmowom towarzyszyła muzyka na żywo.

Kilka słów o przemiłym gospodarzu naszego spotkania

Urodzony 13 marca 1975 w Poznaniu. Polski polityk, nauczyciel akademicki i prawnik specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1994). Ukończył w 2000 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 2003 studia podyplomowe z zakresu prawa porównawczego na Reńskim Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn.

Kształcił się także w zakresie europejskiego prawa wspólnotowego na Uniwersytecie Ottona i Fryderyka w Bambergu. Odbywał staże naukowe w Strasburgu i Berlinie.

W 2011 na UAM uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy zatytułowanej Kształtowanie się koncepcji i instytucji odpowiedzialności odszkodowawczej państwa za działania ustawodawcy do połowy XX wieku na tle ogólnych reguł odpowiedzialności państwa napisanej pod kierunkiem Sławomiry Wronkowskiej-Jaśkiewicz.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W niższej izbie polskiego parlamentu został powołany w skład w Komisji Ustawodawczej, Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W ramach ostatniej z nich objął funkcję przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego i Kodeksu postępowania administracyjnego. Został również przewodniczącym Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej oraz Polsko-Irlandzkiej Grupy Parlamentarnej, a także wiceprzewodniczącym Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej.

W 2017 opracował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy antyaborcyjnej w części dotyczącej aborcji ze względu na poważne wady płodu. W 2017 r. został uznany przez dziennik “Głos Wielkopolski” za najbardziej aktywnego posła regionu. Wróblewski jest również pasjonatem historii, który dbał o pamięć dotyczącą wydarzeń związanych z domowym regionem. Był m.in.: autorem sejmowych uchwał upamiętniających Powstanie Wielkopolskie oraz członkiem Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pan Poseł Bartłomiej Wróblewski w Wielkopolsce , jak podaje lokalna prasa, jest najlepiej ocienianym przez Wielkopolan Posłem tej ziemi. Otwarty na innych, zawsze tam gdzie społeczność lokalna potrzebuje wsparcia czy pomocy. Otwarty na innego człowieka. Silna osobowość – zdobywca ” korony ziemii”,Wszedł kolejno na: Elbrus, Kilimandżaro, Mont Blanc, Aconcaguę, Denali, Górę Kościuszki, Puncak Jaya, Masyw Vinsona, a w 2014 r. udało mu się zdobyć także najwyższy szczyt na Ziemi, mierzący 8848 m n.p.m. Mount Everest. Wielki patriota tej przepięknej historycznie Polskiej ziemii.

Każde spotkanie z Panem Posłem przyciąga tłumy Wielkopolan. Przy biurze poselskim w Poznaniu świadczona jest  przez Posła pomoc osobom w potrzebie w siedmiu formach: pomoc prawna jako, np w postaci wolontariatu prawnego jak : doradztwo w sprawach budowlanych i prawno-budowlanych, doradztwo w sprawach emerytalnych i rentowych (ZUS),  doradztwo w sprawach finansowych,  doradztwo w sprawach (zeznań) podatkowych i egzekucji administracyjnej, a także  punkt mediacji oraz  Biuro Praw Rodziny i Osób Wierzących.

Wielki patriota Wielkopolski, Polski, narodowej tradycji opartej na dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych. Szanowany i lubiany przez wielu, zawsze gotowy do pomocy tym najsłabszym i potrzebującym. Znam osobiście Pana Posła od wielu lat i osobiście wraz ze swoją rodziną podziwiam.

Dygresja natury osobistej

Przebywając na tym wspaniałym spotkaniu ludzi uśmiechniętych i radosnych pełnych optymizmu, zastanowiłem się przez chwilę w zadumie o naszej wspólnej przyszłości. Co ja wybrałem i wybiorę – JAKĄ MOJĄ UKOCHANĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ ? to proste – jako patriota z krwi i kości, Polak z dziada pradziada – wybrałem i wybiorę tych dla których Bóg- Honor- Ojczyzna są świętościami najważniejszymi. Tylko PiS a dlaczego oto moja odpowiedź :

” Szanowni Państwo, dziś często pada pytanie o wartość patriotyzmu w nowych warunkach. Mówiłem też o tym dzisiaj. Tak, patriotyzm jest potrzebny dziś nie mniej niż dziewięćdziesiąt lat temu, niż sto lat temu, niż w okresie powstań narodowych, niż w okresie próby naprawy – udanej zresztą – I Rzeczypospolitej. Patriotyzm jest wartością pozytywną także w jednoczącej się Europie. Także tu, mimo wielkiej solidarności, trwa konkurencja między narodami. Także tu, szczególnie duże narody, a do nich należymy, muszą skutecznie bronić swoich interesów, chroniąc także interesy narodów mniejszych. I myślę, że polska polityka ostatnich dwóch, trzech lat była dowodem na to, że walcząc o swoje pamiętamy także o przyjaciołach, o tych państwach, które są mniejsze od nas, albo znalazły się w trudniejszej sytuacji politycznej. Obiecuję, że w ramach swoich kompetencji będziemy to robić dalej. …….”

Śp. Prezydent RP. Lech Kaczyński

 

Na takie spotkania w przemiłej wspanialej atmosferze aż miło przychodzić. Kto był to wie, kogo nie było niech żałuje i w przyszłości do nas dołączy – WARTO !

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758