POLSKA
1

PROTEST KOMBATANTA I OSOBY REPRESJONOWANEJ.- ŻĄDANIE DYMISJI JACKA KURSKIEGO, JACKA ŁĘSKIEGO, MAGDALENY OGÓREK.

18/12/2018
1868 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

PROTEST KOMBATANTA I OSOBY REPRESJONOWANEJ.

0


PROTEST KOMBATANTA I OSOBY REPRESJONOWANEJ.

ŻĄDANIE DYMISJI JACKA KURSKIEGO, JACKA ŁĘSKIEGO, MAGDALENY OGÓREK.

TELEWIZJA POLSKA „STUDIO POLSKA” – JACEK KURSKI – JACEK ŁĘSKI

– B. DZIENNIKARZ „GAZETY WYBORCZEJ”- MAGDALENA OGÓREK – KANDYDATKA SLD NA PREZYDENTA RP – WPROWADZILI CENZURĘ W TVP-INFO   

 15  grudnia  2018  TVP nie wpuściła Adama Słomki do „otwartego” Studia Polska TVPinfo gdzie miano debatować m.in. o stanie wojennym.

  Całość programu jest tu https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,15122018,40131883

  INFORMACJĘ O CENZURZE PODAŁ ZYGMUNT MIERNIK – KLAMLIWE WYJAŚNIENIE TVP  PRZEKAZUJE MAGDALENA OGÓREK  

 Informuje o cenzurze podał Zygmunt Miernik, a kłamliwe wyjaśnienie TVP info przekazuje Magdalena Ogórek  –  minuta 40 do 42.

 Cytat z Jej słów: „ w grupie Pana Adama Słomki była osoba, która zaatakowała uczestnika naszego programu, jeden z członków tej grupy kopnął  gościa w tym programie, i Adam Słomka nie odciął się od tego, mimo, że prosiliśmy o potępienie  tego czynu, w związku z tym odpowiedzialność ponosi cała grupa, tak musimy zrobi”.. Redaktor Jacek Łęski dodał: „Taka jest decyzja kierownictwa programu i proszę to uszanować”. 

 Mamy do czynienia ze skandaliczną decyzją o wprowadzeniu „zapisu” cenzury TVP, używaniu absurdalnego pretekstu z zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej (znanej tylko systemom totalitarnym)  oraz z publicznym opluwaniu lidera Niezłomnych przez głównych dziennikarzy TVP.

Jest to zatem świadoma akcja dyfamacyjna „fake news” TVP Info wobec przywódcy NiEZŁOMNYCH wzorowana na najgorszych wzorcach kłamstwa, insynuacji i bezprawia.

Dlaczego wybrano ten moment i sposób tego nie wiemy.

 Otrzymaliśmy jedynie informację od zaprzyjaźnionych posłów, iż po wydaniu przez Europejski Trybunał Praw człowieka w Strasburgu sensacyjnego wyroku w sprawie procesu WRON (Jaruzela, Kiszczaka itp.) określającego na wniosek Adama Słomki zachowanie „nadzwyczajnej kasty” jako skrajnie bezprawny – już dnia 10 grudnia br. Biuro Prasowe Prawa  Sprawiedliwość  wydało parlamentarzystom PIS zakaz wypowiadania się w mediach na temat tego precedensowego zwycięstwa patriotów nad grupą przestępczą w sądach III RPRL. Skutkowało to odwołaniem kilku wywiadów umówionych w prawicowych mediach!

W efekcie również żaden program informacyjny TVP (np. Wiadomości, Panorama, Teleexpress etc.) nie podały jakiejkolwiek informacji o tym wyroku, mimo, że zauważyły go (polemicznie) nawet wrogie media.

Wielu naszych kolegów w PIS, uważa, iż kluczowym czynnikiem sprawczym było raczej ujawnienie w kampanii wyborczej na prezydenta Katowic, iż kandydat popierany przez PIS (lokalnej sitwy i czerwonej mafii spółdzielni mieszkaniowych) Marcin Krupa jest zasadniczo kandydatem SLD oraz  fakt, iż sprzeciwił się on stanowczo dekomunizacji (ścigał po sądach Kazimierza Świtona, Adama Słomkę i  Zygmunta Miernika  w obronie pomnika ruskich okupantów, przeciwstawił się placowi Marii i Lecha Kaczyńskich przywracając nazwę faszysty i komunisty Szewczyka !)

 Lider Śląskiego PIS, minister Grzegorz Tobiszowski znany z zamykania kopalń i importu 20 milionów ton węgla z… „ruskiego„ Donbasu” –  zamiast przyznać się do błędu dokonanego poprzez  nie wystawienie wiarygodnego kandydata (oraz poparciem kompromitującego oszusta) postanowił „zamknąć usta Adamowi Słomce”

Jeszcze inni twierdzą, że powodem były ostatnie wywiady np.

https://

RADIO Wnet  

    https://

 oraz zaangażowanie w nagłośnienie więźnia politycznego 24 letniej Barbary Poleszuk (autorki serii portretów żołnierzy Niezłomnych) , którą Prezydent Duda nie zechciał ułaskawić !  Również minister Ziobro nie złożył kasacji (analogicznie jak u Miernika). We wszystkich dziennikach TVP zapanowała cenzura a jedyne info zamieścił red. Jan Pospieszalski

Polecamy relację o skutecznej akcji NIEZŁOMNYCH  Ewy Stankiewicz – TV Republika Warto Rozmawiać :

https://

 Trzeba zatem godnie i skutecznie odpowiedzieć na tę bezczelną prowokację wobec NIEZŁOMNYCH i powrót cenzury do TVP.

 Otrzymujemy dużo propozycji działań, które poddajemy pod dyskusję:

   1/ przygotować petycję do władz TVP i Krajowej Rady TV

 2/ wytoczyć pozwy oszczercom

 3/ zorganizować kampanię protestów typu: dość cenzury w TVP

     Prosimy o szeroki kolportaż tej informacji oraz o przesyłanie spostrzeżeń i propozycji.

    Ireneusz Wolański

    Biuro Informacyjne

    Stowarzyszenie weteranów NIEZŁOMNI

    Warszawa, 16 XII 2018

ŻĄDANIE DYMISJI JACKA KURSKIEGO, JACKA ŁĘSKIEGO, MAGDALENY OGÓREK.

 Aleksander Szumański, rocznik 1931 , świadek historii – dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 – 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant – Osoba Represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

 

 

    

 

  

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1343 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758