SPOŁECZEŃSTWO
Like

Pomóżmy Ewelinie która potrzebuje rehabilitacji Pomagamy Dbv Pl

18/08/2012
1529 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Pomóżmy Ewelinie która potrzebuje rehabilitacji Pomagamy Dbv Pl

Ewelina choruje m.in. na Przepuklinę oponowo-rdzeniową. Wodogłowie, Niedowład kończyn i Padaczkę objawową. W imieniu Ewelinki zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe.

0


Ewelina choruje m.in. na Przepuklinę oponowo-rdzeniową. Wodogłowie, Niedowład kończyn i Padaczkę objawową. W imieniu Ewelinki zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe.

Ewelina Piasecka urodziła się, 11 sierpnia 1998 roku. Jest pogodnym, wesołym i pełnym optymizmu dzieckiem. Uwielbia zabawy ze swoimi dwoma kotami, ponadto kocha wszystkie zwierzęta. Jej ulubionym zajęciem jest malowanie farbami i pomaganie w kuchni.

 

Z wielką przyjemnością uczestniczy w zajęciach na basenie i różnych wycieczkach. W szkole specjalnej zaczyna się uczyć samodzielności i radzenia sobie z przeciwnościami losu.

 

Każdy mały krok w poprawie Jej rozwoju, jest dla rodziców wielkim sukcesem i nadzieją na lepsze jutro.

 

 

Ewelinka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową – choroba ta uszkodziła całkowicie Jej kręgosłup, z wodogłowiem i zespołem Arnolda-Chiari – powodującym zmiany w mózgu, z pęcherzem neurogennym – który powoduje częste zakażenia układu moczowego i dysplazją biodra oraz skoliozą kręgosłupa.

 

Ewelina w pierwszych miesiącach swojego życia, przeszła dwie operacje: otwartej przepukliny oponowo-rdzeniowej (zwanej rozszczepem kręgosłupa) wstawienia zastawki (zmniejszającej wodogłowie).

 

Ewelinka cierpi na padaczkę objawową, która powoduje osłabienie organizmu i opóźnienia umysłowe. Nie siedzi samodzielnie i nie rusza nogami a lewa ręka wymaga ciągłych ćwiczeń.

 

W maju 2004 roku, przeszła ciężką i skomplikowaną operację kręgosłupa. W czerwcu 2006 roku, przeszła kolejną operację wstawienia drugiej zastawki, zmniejszającej wodogłowie.

 

Ewelina wymaga szczególnej opieki i stałej kontroli lekarzy (neurochirurga, neurologa, nefrologa, urologa, okulisty, ortopedy i wielu innych), mnóstwa badań i diagnostyki, co wiąże się z częstymi pobytami w szpitalach. A przede wszystkim potrzebuje sprzęt ortopedyczny oraz profesjonalnej i długotrwałej rehabilitacji. Koszt 1 godziny to 80 zł. Ewelinka potrzebuje tygodniowo 3 takich godzin oraz 2 razy do roku wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Cena jednego turnusu to ponad 4.500 zł. Rodzinę niestety nie stać na tak duże wydatki.

 

Dlatego w imieniu Ewelinki zwracam się z ogromną prośbą
o wsparcie finansowe na Jej leczenie i rehabilitacje.

 

Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/…643

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758