Bez kategorii
Like

„Prokuratura lekceważy wdowę”

20/03/2012
294 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

„– Było to najbardziej skandaliczne spotkanie, jakie sobie można wyobrazić. Z jednej strony mówiono nam o otwartości wojskowych śledczych, a z drugiej strony byłam świadkiem brutalnej słownej napaści na kobietę, której męża właśnie ekshumowano. „

0


 

"Prokuratura lekceważy wdowę" to tytuł artykułu na www.gpcodziennie.pl . Polecam również ważny wpis Stanisława Zagrodzkiego ("stanzag")  pt."Przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr Badena", a zwłaszcza Jego zatrważający komentarz pod w/w wpisem na s24, zawierającym prośbę Pani Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej.

 

Prośba Pani Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej

Ekshumacja mojego syna śp. Przemysława Gosiewskiego jest prowadzona na podstawie samodzielnej decyzji Okręgowej Prokuratury Wojskowej. Z powodu niedopuszczalnych różnic w dokumentacji z rzekomej sekcji oraz identyfikacji. Decyzję wymusiły na prokuratorach niedające się wyjaśnić różnice pomiędzy rosyjska dokumentacją sądowo medyczną, a powszechnie znanymi faktami oraz dokumentacją medyczną mojego syna zebraną przez prokuraturę w Polsce.

Zatem, to nie z winy rodzin dochodzi do koniecznej w tej sytuacji ekshumacji i sekcji – winni temu są ci, którzy zaniedbując swoje obowiązki dopuścili do pochówku bez wcześniejszych, wiarygodnych badań i dokumentów. Którzy zaniechali przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po śmierci – tu, w Polsce.

Jako matka śp. Przemysława i jako lekarz zwracam się o wsparcie do zespołu biegłych sądowych, którzy będą badać mojego syna – przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr Badena. Jego doświadczenie zdobyte między innymi przy badaniach ofiar tragicznego lotu TWA 800 wesprze wasze działanie, a mnie i rodzinie da poczucie większego spokoju ,że zrobiliśmy wszystko aby dojść do prawdy o przyczynach śmierci mojego syna.

Jadwiga Gosiewska ,matka śp. Przemysława

http://stanzag.salon24.pl/400923,przyjmijcie-do-swojego-grona-w-roli-eksperta-dr-badena

Komentarz p. Zagrodzkiego :

"Matkę i żonę dzieli spora odległość zamieszkania, a do tego jest problem z bezprzewodową komunikacją (telefony wiecznie niedostępne) skrzynki głosowe zawalone wiadomościami. Stąd taki obraz widzisz. Może tego nie zrozumiesz, ale media nie dają żyć obu Paniom. Miedzy innymi z tego powodu zajmuje się rozpowszechnieniem prośby Pani Jadwigi Gosiewskiej.
Jak Przeczytasz dzisiejszą GP Codziennie "Prokuratura lekceważy wdowę" to może zrozumiesz, co się wyprawia w koło wniosku Beaty Gosiewskiej. Dobrze, że poszła wczoraj do prokuratury ze znajomą. Bo nikt by nie uwierzył w to, co się tam wydarzyło. Nawet mnie było trudno w to uwierzyć Dopiero po bezpośredniej relacji świadka dotarło to do mojej świadomości i ręce opadły. Widziałem i odczułem na własnej skórze różne zachowania prokuratorów – jednak to, co usłyszała Beata przeszło moje najśmielsze wyobrażenia.

STANZAG 33 334  | 20.03.2012 08:22 "

http://stanzag.salon24.pl/400923,przyjmijcie-do-swojego-grona-w-roli-eksperta-dr-badena#comment_5876774

 

Co wydarzyło się w prokuraturze ? Jak została przez nią potraktowana wdowa po śp.Przemysławie Gosiewskim ? Co zawiera artykuł w GPC, do której elektronicznego wydania dostęp  jest ograniczony ?

 Oto interesujący fragment wizyty wdowy po śp.P.Gosiewskim w prokuraturze:

"W tej sprawie była u szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Jerzego Artymiaka i szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk. Ireneusza
Szeląga. Senator Gosiewskiej towarzyszyła Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”, która po rozmowie nie kryła
wzburzenia.
– Było to najbardziej skandaliczne spotkanie, jakie sobie można wyobrazić. Z jednej strony mówiono nam o otwartości wojskowych śledczych, a z drugiej strony byłam świadkiem brutalnej słownej napaści na kobietę, której męża właśnie ekshumowano. Kobieta, która przyszła w akcie desperacji prosić prokuratorów o pomoc, była przez nich rozliczana ze swoich wypowiedzi w mediach – relacjonuje Anita Czerwińska.
– Płk Artymiak przyznał, że nie mamy wpływu na czynności rosyjskich śledczych. Stwierdził, że Rosja jest suwerennym krajem, mocarstwem – dodaje.
Szefowie prokuratury w rozmowie przerzucili odpowiedzialność za podejmowane w śledztwie decyzje na swoich podwładnych, którzy prowadzą postępowanie w sprawie smoleńskiej katastrofy. Płk Artymiak tłumaczył, że nie jest władny na tyle, aby podjąć decyzję w sprawie prywatnej sekcji. Jednocześnie wyraźnie dał nam do zrozumienia, że za działania w tej sprawie grozi odpowiedzialność karna za bezczeszczenie zwłok. Przyznał jednocześnie, że sprawa nie jest dostatecznie uregulowana przepisami prawa.
Z kolei płk Szeląg zaklinał się, że nie jest agentem i zdrajcą. Senator Gosiewska wnioskowała, by w sekcji brał udział światowej sławy patolog Michael Baden, który towarzyszyłby biegłym powołanym przez prokuraturę.
"
http://gpcodziennie.pl/7118-prokuratura-lekcewazy-wdowe.html

 

Dlaczego jedyną opinię po zbadaniu ciała P.Gosiewskiego sformułują biegli z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, kierowanej przez wątpliwej sławy Barbarę Świątek ?

Dlaczego obecnie  śledztwem smoleńskim dyryguje płk Zenon Serdyński, "wsławiony" jako oskarżający prokurator wojskowy podczas stanu wojennego ?
 

 http://wpolityce.pl/wydarzenia/21629-nowy-nadzorca-smolenskiego-sledztwa-zasluzony-w-stanie-wojennym-i-w-poznanskiej-wpo-u-boku-parulskiego

http://niezalezna.pl/25480-prokuratura-pod-rosyjska-jurysdykcja

 

"Panowie policzymy głosy" – znamy ".  Czyżby nadszedł czas na "Panowie, zacieramy ślady" ???

Proszę o linkowanie i kopiowanie na swoje blogi! Proszę o nagłaśnianie sprawy innymi drogami !

                                             Nie pozwólmy na kolejne fałszerstwa !


(zdjęcie wprowadzające :

http://statystyczni.pl/uploads/poll/kogo_widzisz_w_roli_prezesa_pisu_po_ustapieniu_jaroslawa_k/przemyslaw_gosiewski.jpg )

0

contessa

widziane okiem skrzypka na dachu... Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart

227 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758